Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Sony STR-6055-Brak stereo,nie działa Fm wyciszenie

11 Lip 2019 06:36 105 6
 • Poziom 6  
  Witam.Posiadam taki oto amplituner Sony.Problem polega na tym że nie działa wyciszenie fm(Brak odbioru radia w tym trybie całkowita cisza) oraz Brak odbioru stereo(Po jakimś czasie grania jak by zaczął przerywać odbiór i miała lampka stereo).W czym szukać usterki?????Tak poza tym radio bardzo dobrze odbiera stacje Fm.W załączniku service manual.Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Naprawiałeś już tego typu urządzenia? Masz odpowiednie przyrządy?
  Zacznij od podstawowych pomiarów napięć, które są wskazane na schemacie. Myślę, że będzie Cię interesować tor pośredniej częstotliwości FM i stereodekoder.
  Zanim zaczniesz pomiary, dokładne czyszczenie wszystkich elementów przełączających, pracujących w układzie tunera AM/FM.
 • Poziom 6  
  Tak posiadam trochę mierników min.
  -generator fm
  -generator częstotliwości
  -multimetry
  -oscyloskop
  Tak naprawiam sprzęty.Ma Pan rację to będzie usterka w pośredniej częstotliwości albo stereodekoderze.Zrobię tak jak Pan mówi wyczyszczę przełączniki od FM do tego posprawdzam zasilania całego wzmacniacza według service manual.Sprzęt ma 47 lat i myślę że również by trzeba było się przyjrzeć kondensatorom elektrolitycznym??????
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Napisałeś wcześniej, że po włączeniu wyciszenia, nie ma w ogóle odbioru w paśmie UKF. To jest niewłaściwe. Wyciszenie ma tylko "wycinać" szum pomiędzy sygnałami stacji radiowych.
  Kondensatory elektrolityczne możesz sprawdzić i wymienić tylko te uszkodzone lub z zaniżoną pojemnością.
 • Poziom 6  
  Oki tak zrobię wymienię tylko te uszkodzone.Co do wyciszenia wiem że ma tylko wycinać szum między kanałami A całkowicie wyłącza ukf (nic nie słychać)Rozbiorę przełącznik i wyczyszczę
 • Poziom 25  
  To co opisujesz może powodować złe ( rozstrojenie) dyskryminatora FM ( nie zestrojony na "0"). Może też wpływać na ARCz, jeżeli lekko odstroisz od stacji w lewo lub w prawo to po wciśnięciu przycisku ARCz przy dobrym zestrojeniu dyskryminatora stacja odbierana powinna powrócić" na swoje miejsce".Sprawdził bym filtry ceramiczne CF 201 do 206 ale stawiam na złe zestrojenie.
 • Serwisant
  Na 95% zero FM.Procedura opisana na stronach 22/23.