Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówki side by side Samsung z nowej serii RS8000 modele RS6*N* opinie

11 Lip 2019 09:01 348 2
  • Poziom 18  
    Przymierzam się do zakupu lodówki Samsung prawdopodobnie model RS68N8220B1, jest na forum jakiś użytkownik tej serii, który mógłby opisać jej praktyczne działanie, poziom hałasu, ewentualnie wady, zalety?
  • Poziom 9  
    Mamy RS7687FHCBC, ogólnie jest cicha i działa dobrze. Przygotuj się jedynie na to, że w upalne dni jak nie będziesz korzystał przez tydzień z lodu, to czeka cię wyciąganie pojemnika na lód kostkarki i zrzucanie lodu do naczynia, następnie odmrażanie pojemnika na lód kostkarki i czyszczenie otworu przez który lód wypada z lodu - według Samsunga i jego forum, ten typ tak ma. Dodam, że w rodzinie są trzy tego typu lodówki (jedna ma już 8 lat) i w każdej to występuje. Ogólnie lodówka poza tym jest cicha, dobrze wykonana i praktyczna. Jak wspomniałem, mamy trzy w rodzinie, każda z wodą i lodem i najstarsza ma 8 lat i dalej działa, druga ma 5 a moja 1,5. Ogólnie polecam. Aha, wadą może być to, że nie da się jej idealnie w pionie ustawić - zawsze będzie lekko wychylona, by drzwi się samoczynnie zamykały. Poszukaj modelu z "okienkiem" - naprawdę fajna sprawa jest to turbo praktyczne. Ja teraz bym też szukał takiej co ma filtr zintegrowany w lodówce a nie gdzieś luzem, bo u nas wyszło słabe miejsce na jego montaż i jest ciężki dostęp. Lodówka o czym nie każdy wie, ma kółka na których można ją przesuwać, kółka się później blokuje wysuwając regulowane nóżki. Lodówka też musi mieć po bokach miejsce na wentylacje. Drzwi by się w pełni otworzyć potrzebują otworu większego niż sama lodówka - jeśli chcesz ją mieć zlicowaną z meblami. Jak ma być wysunięta o grubość drzwi to wystarczy, że zachowasz normowe odległości na wentylację i ją otworzysz.
  • Poziom 18  
    Od 2 tygodni użytkuję RS68N8220B1 w kolorze antracyt bo tanio wyszło ~3500zł. Bardzo cicha, a silnik inwerterowy rozpędza się w zależności od potrzeb, nie ma cykania, trzaskania, bulgotania, świszczenia.
    Tak naprawdę to potrzebuje ona 1,7 szerokości do pełnego otwarcia drzwi, więc muszą być meble po lewej i prawej, ja mam zostawione 1,5m od prawej ściany i prawe drzwi lodówki otwierają się na 80% co wystarcza do otwarcia wygodnego szuflad ale nie do wyjęcia ich, zamrażarka 100%. Specyficzna funkcja to automatyczne włączenie kostkarki po dłuższym niż 3 sek pobieraniu lodu i trzeba pamiętać by na noc wyłączyć bo będzie trzaskać co 3 godziny.
    Zawias dolny jest stożkowy więc drzwi pozostają otwarte pod kątem 60 stopni, przy 45 same się zamykają.