Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porada w sprawie kopania pod kabel.

xmaslakx 11 Lip 2019 09:36 231 14
    xmaslakx
    Poziom 4  
    Witam. Nie wiem gdzie umieścić post z takim pytaniem więc pozwoliłem sobie tutaj.

Mam do przekonania 15 metrów ziemi leżącej przed moja posesja pod kabel sieciowy do skrzynki TP/ORANGE. Od czego zacząć by wszystko było prawnie w porządku? Ktoś wie gdzie się zgłosić i jakie ewentualne koszty?

Nie ma chodnika nie ma nic nie muszę przekonywać przez drogę. Wszystko się dzieje po mojej stronie ale jak wiadomo teren przed płotem nie jest mój tylko gminy.
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    xmaslakx napisał:
    Mam do przekonania 15 metrów ziemi leżącej przed moja posesja pod kabel sieciowy do skrzynki TP/ORANGE.
    Z tego co wiem, to leży w intencji TP aby dostarczyć Ci przyłącze telekomunikacyjne. Powinni położyć kabel łącznie z gniazdkiem telefonicznym w domu.
    Nic nie powinieneś sam kopać. Lokalizacja kabla powinna być też naniesiona na mapki geodezyjne.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Nic nie rób , tp ma ci na własny koszt kabel doprowadzić do domu. Ty płacisz rachunki tylko.
    xmaslakx
    Poziom 4  
    Panowie to co mówicie tyczy się sytuacji w mieście. Ja mieszkam na wsi. Był u mnie technik, który powiedział "Orange, żadnych wykopów nie wykonuje". W raporcie napisał brak możliwości technicznej podłączenia do przekopania 50M kabla".
    andrzej20001
    Poziom 43  
    A to do gminy dzwoń. I mini kopareczkę najmij 150/h i ci w godzinke opierdzieli rowek.
    Bieda z nędzą
    Poziom 31  
    15 metrów to sam sztychówką wykopie w godzinę; czteropak piwa pójdzie.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    50 metrów napisał , mysle 35 działka i 15 w drodze.
    xmaslakx
    Poziom 4  
    Jest jeszcze jeden problem w postaci Teściowej, która jest współwłaścicielką domu i działki, która jest bojaźliwa i chcę by wszystko to co robimy było na papierze.

Także wizyta w gminie mnie czeka wyciąganie mapek nanoszenie pewnie jakiś projekt itp ;( .

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

andrzej20001 napisał:

Nie nie napisałem 50? Napisałem 15 ;) I to jest poza ogrodzeniem i moją działką ale nie muszę przez drogę. Gdyby nie teściowie i ich bojaźń przed wszystkim co mniej legalne to już dawno bym sobie to wykopał.

No cóż pozostaje mi tułaczka po urzędach.
    masa_huku
    Poziom 9  
    Teściowej słuchaj się, Ona wie co mówi, potem będzie latanko po sądach w sprawie samowolki budowlanej :D
    PS. Nie da się puścić przewodu górą? Linka jachtowa z OBI za grosze, ze trzy, cztery rury wbetonować i górą puścić, komu to zawadzi na wsi? (weź pod uwagę w razie "w" jedynie wysokość sprzętu rolniczego, kombajny, traktory itp.)
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Jest coś takiego jak "zajęcie pasa drogowego".
    Gminy potrafią za to nieźle kasować opłatami. Przyjadą na zakończenie prac, wyliczą ci kilkanaście metrów "zajęcia", nałożą kary za bezprawne zajęcie, a potem jeszcze obciążą opłatą stałą za "zajmowanie".

Jeżeli masz jakąś możliwość, to lepiej wykop rób od swojej strony posesji, wyjdź w jakiejś rurce, najlepiej stalowej do góry i do skrzynki. Bo jak rozumiem, skrzynka jest przy płocie?

A teściową masz mądrą kobietę.
    Żyjemy w takich czasach, że słowo nic nie znaczy, za to papier podpiera najcięższe fundamenty.
    Jak masz papier, masz całe swoje szanowne cztery litery.
    Nie masz papieru - ściągaj gacie, wypinka i mieć nadzieję, że nie będzie za dużo kopów i że to będą tylko kopy...
    masa_huku
    Poziom 9  
    Madrik napisał:
    Żyjemy w takich czasach, że słowo nic nie znaczy, za to papier podpiera najcięższe fundamenty.
    Bardzo, bardzo mądre słowa, dokładnie tak, papier, papier i raz jeszcze papier a czasy będą jeszcze gorsze albowiem Polska na siłę chce tej UNIJNEJ demokracji a tam, niestety, słońce zbyt mocno piecze. W Hiszpanii potrzeba zezwolenia z urzędu do jakiejkolwiek grubszej roboty budowlanej we własnym mieszkaniu, bez względu na to czy to dom czy blok! Nie postawisz bez KWITA nawet altany czy też nie wyrąbiesz zbędnej ściany. Kolega z komórki obok za pokojem potrzebował papierów z urzędu aby zrobić z niej pokoik i wstawić w ścianie drzwi. Dzieje się tak we wszystkich nowych blokach w których KUPUJĄC najmujesz! To nowy MYK na dymanie ludzi, bo w Hiszpanii już nie kupujesz, teraz KUPUJĄC najmujesz to na 100 lat! Masz prawa lokatora a nie właściciela a właścicielem jest PRYWACIARZ a nie miasto, kapujecie? Dziś czynsze po 300€, za kilka lat po 1300...
    andrzej20001
    Poziom 43  
    xmaslakx napisał:
    brak możliwości technicznej podłączenia do przekopania 50M kabla"
    sugerowałem sie tym
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Zadzwoń do Netia i ich poproś o przyłącze.
    Bieda z nędzą
    Poziom 31  
    andrzej20001 napisał:

xmaslakx napisał:

Mam do przekonania 15 metróy.

15 metrów to małym wykopie
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Bieda z nędzą napisał:

15 metrów to małym wykopie

Wykorzystywanie dzieci do prac wydobywczych jest w Polsce zabronione. ;)