Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

McAfee - Nie mogę w żaden sposób tego usunąć

11 Lip 2019 10:19 162 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Zwracam się z prośbą o pomoc w usunięciu takiego badziewia, jakim jest McAfee.
    Niestety nie ma możliwości na polubowną odinstalację - zamieszczam taki oto screen:

Usunąć folderu również się nie da, gdyż jest odmowa dostępu, mimo, że jestem administratorem. Próbowałam grzebać w uprawnieniach, lecz, gdy próbowałam nanieść jakiekolwiek zmiany, również odmówiono mi dostępu. Instalowałam oprogramowanie mające na celu odblokowanie i usunięcie takiego typu kloców, lecz okazało się to bezskuteczne.
    Proszę o rady, gdyż jestem bardzo zdeterminowana, aby pozbyć się tego programu z mojego laptopa.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    bibi242 napisał:
    Witam
    Zwracam się z prośbą o pomoc w usunięciu takiego badziewia, jakim jest McAfee.
    ...

Spróbuj użyć CCleaner'a. U mnie usuwa wszystko co mu się każe.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Wpierw dobrze by było wyłączyć jego działanie w msconfig.
    Start=> msconfig=> zakładka "uruchamianie" => wyłącz.
    Następnie można spróbować usunąć.
  • Spec od komputerów
    Zawsze mozna usunac przy pomocy FRST.
  • Poziom 2  
    Wyłączyłam autouruchamianie procesu już kilka dni temu. Jednak McAfee nadal się uruchamiał z niewiadomych przyczyn.
    Postęp jest - CCleaner pomógł mi wyłączyć resztę automatycznie uruchamianych procesów, lecz też nie wszystkich:

Odinstalowałam McAfee za pomocą CCleanera. Program nie pokazuje się już na liście zainstalowanych apilikacji. Nie włącza się też po uruchomieniu systemu Windows. Foldery mogłam usunąć bez problemu. W zasadzie temat mogłabym zamknąć. Jedyną pozostałością są te dwa procesy widoczne na screenie, które nie chcą się wyłączyć. Jednak nie wiem, czy konieczne jest wyeliminowanie ich.