Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele G 2834 SCi - wyświetla błąd F24 oraz jakie to podzespoły?

11 Lip 2019 11:19 159 8
  • Poziom 11  
    Witam!
    Zmywarka jak w temacie. Załącza na parę sekund pompę spustową i wyświetla błąd F24. Znalazłem info., że to błąd toru grzania wody najczęściej stycznika grzałki. Grzałka jest ok, stycznik grzałki miał lekko nadpalone styki, które wyczyściłem, ale błąd nie zniknął. Ponieważ zmywarka nie pobiera wody to chciałem zweryfikowować układ kontroli poziomu wody, ale oprócz przepływomierza nie znalazłem hydrostatu ani też czujnika klarowności, a tym samym obecności wody w misie zmywarki.

Natomiast są w niej podzespoły których nie znam. W płaszczu wodnym oprócz przepływomierza kontaktronowego są dwa jednakowe elementy oznaczone ER 003 widoczne na zdjęciach, które dołączam. Elementy te mają po trzy przewody i nie wygląda na to, że oddziaływują z czymś w płaszczu wodnym dlatego nie widzę sensu w ich usytuowaniu. Poza tym jest jeszcze element wyglądający na optyczny czujnik klarowności wody, ale jest umieszczony wysoko na bajpasie kanału wodnego z pompy myjącej do śmigła na samej górze zmywarki. Oznaczony jest MN06065321 i ma sześć przewodów. Jeśli to jest czujnik klarowności wody to czy spełnia też rolę obecności wody tak wysoko poza misą?

Miele G 2834 SCi - wyświetla błąd F24 oraz jakie to podzespoły? Miele G 2834 SCi - wyświetla błąd F24 oraz jakie to podzespoły? Miele G 2834 SCi - wyświetla błąd F24 oraz jakie to podzespoły? Miele G 2834 SCi - wyświetla błąd F24 oraz jakie to podzespoły?

Miele G 2834 SCi - wyświetla błąd F24 oraz jakie to podzespoły?
  • Specjalista AGD
    Te dwa na trzy kable to czujnik obrotu śmigła dolnego oraz górnego ten na róże to czujnik zmetnienia wody. Ta wersja nie ma hydrostatu, pompa bldc wykrywa sama opór wodny i włącza grzanie.
    Przeplywke jak uwali to raczej inny błąd. Chociaz nue zaszkodzi zmierzyc. Aqua stop sprawdzany miernikiem oraz elektrycznie pod wodą?
  • Poziom 11  
    Dzięki abuhamza za informację, bo o czujnikach obrotu ramion nigdy nie słyszałem. Są to zapewne hallotrony? Przepływomierz sprawdzałem tylko magnesem zewnętrznym, czyli tylko czy zwiera styki i jaka jest ich rezystancja.

Aqua stop czyli microswich pływaka styropianowego sprawdziłem omomierzem, ale nie wiem co masz na myśli żeby sprawdzić elektrycznie pod wodą? Ten czujnik zmętnienia mógłby generować też F24 gdyby był uszkodzony i np. wykazywał duże zmętnienie? Elektrozawór wody wejściowej jest ok .

Pompa bldc wykrywa opór wodny hydrostatem na swoim wyjściu, czy może jest też mierzony prąd tej pompy jako informacja o obecności wody? Jeśli tak, to jeśli elektronika sprawdza ten prąd na samym początku cyklu, a pompa ma duże opory mechaniczne może też nie pozwalać na pobranie wody?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wąż z elektrozaworem Aqua stop, dopływ wody.
  • Poziom 24  
    Cyrculator napisał:
    Jeśli tak, to jeśli elektronika sprawdza ten prąd na samym początku cyklu, a pompa ma duże opory mechaniczne może też nie pozwalać na pobranie wody?
    Witam.

Zatem tu szukaj problemu. Masz pompę myjącą zablokowaną i ten model nie ma hydrostatu.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Ostatnio w tych pompach często trafiam zerwana turbinke ale wtedy generuje inny błąd i przy zablokowaniu również.
  • Poziom 24  
    Możliwe.
    Wyjęcie pompy to jest parę minut roboty. Z tego co widzę po zdjęciach rozdzielacz już cieknie, tak że i tak nie długo będzie po pompie (mi się nie udało tego uszczelnić).

Do autora postu.
    Piszesz, że grzałka sprawna. Czym mierzyłeś i czy sprawdziłeś grzałkę na przebicie :?:
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    A ja tam każdy rozdzielacz udaje się naprawić i nie cieknie nawet po trzech latach ale to kwestia zdolności manualnych.
    Jak co to mam z 5 nowych pomp jakbyś potrzebował;)
  • Poziom 11  
    Grzałkę na przebicie do obudowy sprawdzałem tylko multimetrem, a dzisiaj zaraz sprawdzę miernikiem rezystancji izolacji podając 500V DC.
    Edit:
    Grzałka na przebicie do masy więcej niż 2000MΩ. Czujnik temp. wody NTC 13kΩ w temp. pokojowej. Elektrozawór "AQUA Stop" otwiera wodę zasilony niezależnie. Myślę o tym czujniku zmętnienia, a nie ma jak go sprawdzić. Może ktoś wie jaki błąd on daje jak jest uszkodzony?
    :arrow: Abuhamza jaki tam jest silnik pompy myjącej? Widzę tam trochę elektroniki, ale za mało jak na przetwornicę trójfazową. Zastanawiam się czy wziąć się za tą pompę najpierw, czy bardziej prawdo podobne okablowanie lub moduł?
    Zmierzyłem też rezystancję uzwojenia pompy spustowej i jest to 146Ω. Częściowe zwarcie uzwojenia może też dawać info., że jest woda chyba? Podmienię jakąś pompę na boku.