Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet domowy brak gniazda internetowego

11 Lip 2019 11:59 99 2
  • Poziom 1  
    Witam chciałbym uzupełnić swój brak wiedzy otóż planuję wziąść internet domowy (jeszcze nie wiem z jakiej sieci) chodzi mi o to że nie posiadam gniazdka internetowego nawet nie wiem czy sam kabel internetowy jest u mnie położony. Myślałem o zakupie urządzenia powerline czy dzięki temu będę mógł połączyć ruter z internetem z zwykłego gniazda elektronicznego?
  • Poziom 32  
    GrajeS9607 napisał:
    Witam chciałbym uzupełnić swój brak wiedzy otóż planuję wziąść internet domowy (jeszcze nie wiem z jakiej sieci) chodzi mi o to że nie posiadam gniazdka internetowego nawet nie wiem czy sam kabel internetowy jest u mnie położony.
    Wszystko zależy od tego jakiego dostawca zostanie wybrany i jakie są możliwości techniczne. To dostawca internetu decyduje po czym ma być podany internet, czy po kablu miedzianym, czy też po światłowodzie.
    GrajeS9607 napisał:
    Myślałem o zakupie urządzenia powerline czy dzięki temu będę mógł połączyć ruter z internetem z zwykłego gniazda elektronicznego?
    Tak dobrze to nie jest. Najpierw wybór operatora i to on dostarcza modem / router, a dopiero zakup urządzeń do rozprowadzenia interentu po mieszkaniu / domu.