Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ricoh MP3352 - maglowanie kartek tylko przy duplexie

11 Lip 2019 13:46 195 9

• Poziom 32  
    Na początku maszyna sporadycznie maglowała kartki w piecu i pojedyncze i z duplexu. Po czyszczeniu wszystkich rolek problem częściowo się naprawił. Kartki ułożone w kasecie pionowo idą bez problemu pojedyncze i z duplexu. Problem pozostał jedynie gdy kartki są w kasecie poziomo w tzw R. Każda kartka jest zmaglowana w piecu jakby krzywo wchodziła. Co dziwne nadrukowałem sobie krateczki na kartkę i obraz nie jest krzywy co oznacza że musi być krzywione i maglowane w piecu. Tylko czemu tylko kartki w R
  • Poziom 19  
    Wczoraj robiłem taka u siebie. Też gniotła papier w duplexie. Winne były łożyska walka teflon
  • Poziom 29  
    Witam

Lozyska teflonu i docisku oraz docisk do wymiany. A4-R dopycha dluzej rejestracja i dlatego tak jest. A3 tez by to mialo.

Pozdrawiam

• Poziom 32  
    Tak na początku myślałem ale cały piec zrobił tylko 100tyś a docisk wymieniałem 10 tyś temu.
    Ale sprawdzę i podmienię jeszcze raz

• Poziom 32  
    Wymieniłem docisk, teflon, łożyska x4, termistory i palce.
    I niestety nadal magluje :(
  • Poziom 29  
    Witam

To jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy to problem z rolkami wyjscia papieru - za wolno chodza ew slizgaja sie.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    W utrwalaniu przy rolce teflon przy łożyskach są takie ograniczniki ruchu łożysk plastikowe odlane razem z obudową całe są? Często pękają.

• Poziom 32  
    Rolki na exit wszystkie czyściłem.
    Co do obudowy pieca nic pękniętego nie widzę.

Dodano po 31 [sekundy]:

Chyba że ten exit za wolno chodzi bo jakieś sprzęgło jest?
  • Poziom 18  
    Zwróć uwagę jeszcze, czy cała obudowa pieca nie jest odkształcona od temperatury - miałem przypadek, że wygięty plastik zaczął rysować wałek teflonowy, a dostałem wezwanie do przetłoczeń właśnie.

• Poziom 32  
    Problem był z wyskakującą obudową rolki transferowej.