Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeinstalowanie office 2013 na office 2016 - outlook kontakty synchronizacja.

mlodygniewny69 11 Jul 2019 15:48 435 1
    mlodygniewny69
    Level 1  
    Witam,
    Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc i ewentualna zmiane lokalizacji tematu , moje pytanie/problem wyglada nastepujaco , czy w poczcie outlook kontakty zsynchronizuja mi sie razem ze skrzynka odbiorcza czy one sie nie synchronizuja, odinstalowalem office 2013 i zainstalowalem 2016, wszystkie foldery oraz skrzynka pocztowa sie synchronizuja ale nie wiem jak to wyglada z kontaktami.
    Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie.
    MythosKomputer
    Level 10  
    Pakiet Office przechowuje maile, kalendarze, notatki oraz kontakty w jednym pliku najczęściej o rozszerzeniu *.PST niekiedy w folderze Dokumentów ale nie zawsze. Można to sprawdzić w ustawieniach kont pocztowych gdzie jest zakładka pliki danych i tam widać, gdzie na dysku leży nasz plik. Można ten plik traktować jak archiwum i dopóki się o nim pamięta i kopiuje wraz z migracją na inny komputer lub na nowy system dopóty mamy swoją pocztę i wszystkie inne dane. Jedyne czego ten plik nie przenosi to ustawienia konta pocztowego i haseł do poczty.

W Twoim przypadku, kiedy mówimy o odinstalowaniu i zainstalowaniu pakietu Office, problemu być nie powinno bo konfiguracja kont zostaje w rejestrze i podpina się pod nowy pakiet.

Reasumując (nie analizując przypadków marginalnych): wszystkie Twoje dane powinny zostać przeniesione do drugiego pakietu z automatu.
    Jest to jednak przypadek kiedy poczta działa w trybie POP. Jeśli działa w trybie IMAP, a Ty masz na myśli kontakty jakie założyłeś obsługując swoją pocztę poprzez stronę www (np. onet.pl, interia.pl, gmail.com) to synchronizacji podlegają tylko foldery poczty bez kontaktów.