Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY Xperia X - uszkodzony wyświetlacz, próba ściągnięcia zdjęć na PC

11 Lip 2019 16:04 174 20
  • Poziom 9  
    Cześć,
    uszkodziłem wyświetlacz w telefonie (widać co nieco z lewej strony ekranu). Digitizer też nie działa. Zanim wymienię wyświetlacz (czyli stracę wszystkie zdjęcia itp.) chciałbym odzyskać zdjęcia i filmy. Problemu z podpięciem do komputera nie ma (blokada na odcisk palca czy podłączenie myszki), ale program (Xperia Companion na PC) prosi o przełączenie urządzenia w tryb przesyłania danych. I tu jest problem, bo nie mogę tego zrobić bo dotyk nie działa. Mógłbym spróbować "trafić" myszką, ale żeby podpiąć muszkę muszę odpiąć kabel łączący telefon z PC. Nie znalazłem kabla USB OTG z z gniazdem dla USB i dla micro USB. Będę wdzięczny za podpowiedzi co mogę zrobić żeby komputer widział pliki z komórki.
  • Poziom 22  
    tino2003 napisał:
    Wymiana wyświetlacza nie powoduje utraty zawartości telefonu.
    Chyba, że zrobi to bezpośrednio w Sony. Wszystkie serwisy autoryzowane mają obowiązek czyszczenia danych w trakcie przyjęcia urządzenia na serwis.
  • Poziom 9  
    ok, ale czy w Xperia X ekran nie jest integralną częścią z płytą?
    Pamiętam jak wymieniałem wyświetlacz w poprzedniej Xperii, to w serwisie musieli wymienić prawie cały telefon, włącznie z plytą główną.
  • Poziom 32  
    NUFC59 napisał:
    Problemu z podpięciem do komputera nie ma (blokada na odcisk palca czy podłączenie myszki), ale program (Xperia Companion na PC) prosi o przełączenie urządzenia w tryb przesyłania danych. I tu jest problem, bo nie mogę tego zrobić bo dotyk nie działa. Mógłbym spróbować "trafić" myszką, ale żeby podpiąć muszkę muszę odpiąć kabel łączący telefon z PC. Nie znalazłem kabla USB OTG z z gniazdem dla USB i dla micro USB.

Jesli wyswietlacz ci dziala i mozesz bez problemu operowac myszka zamiast dotykiem to po prostu przeslij te dane bezprzewodowo. W sklepie Play znajdziesz bez problemu aplikacje ktore robi za serwer FTP, podlaczasz telefon do WiFi, komputer w tej samej sieci (w sensie do tego samego routera) po czym laczysz sie klientem FTP z telefonem i kopiujesz potrzebne ci pliki.

Wymiana wyswietlacza generalnie nie ma zadnego wplywu na dane. Rowniez nie przypominam sobie zeby kiedykolwiej wyswietlacz byl jakos powiazany z plyta wiec jesli zalezy ci na telefonie to wyswietlacz jak najbardziej wymienic mozesz i danych nie stracisz. Jesli chcialbys to robic na wlasna reke to unikalbym zamiennikow (w SONY bywaja z nimi klopoty) i sklanial sie ewentualnie ku poserwisowym/uzywanym oryginalnym jesli zalezy ci na nizszych kosztach.
  • Poziom 22  
    tino2003 napisał:
    U nas takie naprawy nie są zlecane w autoryzowanych serwisach gdyż koszty są wyższe niż zakup telefonu.
    Tak z ciekawocści. Wiesz może ile w Polsce Samsung woła za naprawę ekranu powiedzmy w S9?
  • Admin grupy GSM
    gathor10 napisał:
    Wiesz może ile w Polsce Samsung woła za naprawę ekranu powiedzmy w S9?

Tego modelu akurat nie wiem, ale tydzień temu dzwoniłem do autoryzowanego serwisu aby zapytać o cenę LCD i dotyku do xcovera 4, usłyszałem 220zł z wysyłką. Pewnie za wymianę doliczyli by kolejne 100zł.
    Ja dla klienta zrobiłem na oryginalnych częściach za 170zł.
  • Poziom 37  
    gathor10 napisał:
    tino2003 napisał:
    U nas takie naprawy nie są zlecane w autoryzowanych serwisach gdyż koszty są wyższe niż zakup telefonu.
    Tak z ciekawocści. Wiesz może ile w Polsce Samsung woła za naprawę ekranu powiedzmy w S9?
    Tu masz oficjalny cennik napraw: https://www.samsung.com/pl/premium-service-plaza/cennik-hhp/
  • Poziom 22  
    tino2003 napisał:
    Więc teraz przelicz ile średnio trzeba pracować u was a ile u nas aby wymienić LCD w S9

Dlatego właśnie zapytałem o te ceny, żeby mieć odniesienie co do realiów. U nas taki ekran to koszt 219 funtów, czyli jakieś 1,5 dnia pracy przy trochę wyższej stawce niż minimalna krajowa.
  • Poziom 37  
    gathor10 napisał:
    tino2003 napisał:
    Więc teraz przelicz ile średnio trzeba pracować u was a ile u nas aby wymienić LCD w S9

Dlatego właśnie zapytałem o te ceny, żeby mieć odniesienie co do realiów. U nas taki ekran to koszt 219 funtów, czyli jakieś 1,5 dnia pracy przy trochę wyższej stawce niż minimalna krajowa.

Przy minimalnej krajowej (8,21 funta na godzine) to nadal 27 godzin pracy w UK czyli ponad 3 dni pracy. Wiec zeby bylo 1,5 dnia to stawka musi byc wiecej niz troche wyzsza niz minimalna krajowa. Nawet ponad 2-krotnie wyzsza niz minimalna krajowa.
  • Poziom 22  
    sm233 napisał:
    Nawet ponad 2-krotnie wyzsza niz minimalna krajo
    Kolego... W supermarkecie za wykładanie towaru na półki nocą stawki zaczynają się od ponad 10F/h a pracuje się 12h. Łatwo policzyć ile trzeba pracować?
  • Poziom 37  
    Oficjalna minimalna krajowa w UK to 8,21 funta na godzine, o ile ma sie ponad 25 lat bo ponizej to mniej.
  • Poziom 22  
    sm233 napisał:
    Oficjalna minimalna krajowa w UK to 8,21 funta na godzine, o ile ma sie ponad 25 lat bo ponizej to mniej.
    Wiem jaka jest minimalna krajowa, bo tu mieszkam i pracuje. Ale na tej minimalnej zwykle są sprzątaczki i Polacy "wyruchani" przez cwanych polaczków. Wejdz na jakiś portal z ogłoszeniami o pracę i zobacz ile firm płaci minimalna...
  • Poziom 37  
    Kto za ile pracuje i jak sie daje dymac to nie moja brocha. Chce tylko zeby pisac z sensem i porownywac z sensem bo 8,21 a 18,25 to nie jest troszke wiecej tylko ponad 2 razy tyle.
  • Poziom 22  
    Cieszę się, że myślisz logicznie, ale tak jak pisałem... 10f to troszkę więcej niż 8.21 a 10x24=240f w dwa dni. Uwierz mi... Zwykle przy takiej pracy zarabia się ponad 10.50/h co nadal nie daje nam 18f ani nawet nic bliskie temu. Nie będę wnikał ile jest "troszkę" i dla kogo, ale dla mnie 1.79 to jest właśnie troszkę.
  • Poziom 37  
    Ja zakladam ze sie pracuje 8 godzin, a nie 12 i normalnie w dzien, a nie na noce. Zakladam tez tak jak mowia statystyki ze placa minimalna to 8,21 wiec wtedy trzeba przepracowac3 dni i 3 godziny. Zeby w poltora dnia zarobic na taki wyswietlacz przy normalnej pracy czyli 8 godzin, a nie 12 to stawka godzinowa musialaby wynosci 18,25, Dla mnie 18,25 to sporo wiecej niz 8,21.
  • Poziom 22  
    Oprócz stawki, trzeba znać realia, które są inne niż np. w Polsce. Tutaj normalny wymiar pracy jest 6cio dniowy i nikogo to nie dziwi, w Polsce jest to 5dni. Tutaj za Sobotę zarabia się 1,5stawki/h a za niedzielę 2stawki/h.
    W normalny dzień mało kto pracuje 8h. Ja przeliczyłem to znając dokładnie system w jaki tutaj się pracuje, a nie bazując na minimalnej stawce, bo biorąc to pod uwagę, to młodzik w wieku 17lat będzie pracował na ten ekran 20dni, tylko skąd weźmie pieniądze na taki telefon?