Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

evobox/smart tv lg/soundbar - brak komunikacji cec i dźwięku

nomoney. 11 Jul 2019 17:20 858 3
    nomoney.
    Level 2  
    Witam
    Posiadam taki oto zestaw:
    soundbar creative stage 2.1 , smart tv LG 55UK6470PLC, oraz dekoder polsatu evobox.
    Przy podłączeniu soundbar ->tv wszystko pięknie działa. (sterowanie pilot tv, komunikacja CEC)
    Przy podłączeniu tv -> dekoder również wszystko działa.
    Problem polega na tym iż po podłączeniu wszystkiego w kupę (dekoder (hdmi 2.0)-> tv (hdmi 1.4 wejścia ARC w tv i soundbarze) -> soundbar) TV komunikuje się z dekoderem (oba włączają się z jednego pilota), lecz soundbar się nie włącza. Po jego włączeniu nie dostaje sygnału z tv i po prostu nie ma dźwięku.
    Reasumując urządzenia w parze z tv działają poprawnie, ale wszystkie razem nie.
    Oczywiście w tv jak i dekoderze CEC włączone , w tv ustawione wyjście dźwięku na hdmi ARC.
    Nie mam już pomysłu co z tym zrobić.
    Miał ktoś podobny problem z takim połączeniem?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Polon_us
    Level 42  
    Po podłączeniu obu urządzeń, proszę sprawdzić w menu telewizora listę urządzeń podłączonych do telewizora.
    Powinna być takowa - ustawienia HDMI-CEC. Z listy tam pokazanej, wybrać sound-bar jako urządzenie domyślne do sterowania HDMi-CEC.

Może ta zmiana coś pomoże.
    nomoney.
    Level 2  
    Sprawdzałem, nie ma niestety takiej listy w tych ustawieniach. Mam tylko opcję włączenia CEC i włączenia synchronizacji. Listę urządzeń mam w menu podłączeń do TV. Tam również nie ma wielkiego pola do popisu, mogę manualnie ustawić na wyjście ARC jakieg otypu urządzenie chcę podłączyć ( kino domowe, sounbar, dekoder), niestety nia ma na liście firmy Creative. Działa on jednak z TV jeśli nie jest podłączony dekoder.
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    O ile dobrze pamiętam specyfikację HDMI-CEC, tylko jedno urządzenie może być sterowane w danej chwili.

Także, sugerowałbym wyłączenie HDMI-CEC w dekoderze.
    Zakładam, że TV poprawnie połączy się się z subwooferem w momencie załączenia.
    Dekoder zaś będzie włączany normalnie tj. swoim własnym pilotem po załączeniu tandemu TV/subwoofer.

Niestety, nie mam lepszego pomysłu teraz.