Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja zestawu dla nagrywającego na YouTube

11 Lip 2019 17:29 102 11
  • Poziom 3  
    *Ile chcesz wydać na komputer? 2-3 tysiące (zależy mi na jak najmniejszej kwocie, toteż co może... to powinno zostać)
    *Do czego będziesz używać komputera? - Gry, Obróbka zdjęć, Oglądanie filmów, Przeglądanie internetu, Programowanie, Nagrywanie filmików na YouTube z gier
    *Z jakiego monitora korzystasz? - LG W2242S (1680x1050) Też chciałbym go wymienić, na jakiś monitor po prostu z dostępem do wyższych rozdzielczości.
    *Co ma znaleźć się w zestawie? - napewno... Monitor, procesor, ewentualnie SSD... Jeśli wymiana płyty głównej to również RAM. Z graficzną nie wiem jak, gdyż posiadam wersję OC, więc może wystarczy podkręcić.
    *Czy chcesz zestaw do podkręcania? - Pozostawiam dowolność.
    *Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji?
    Monitor: LG W2242S
    RAM: 8GB GoodRam DDR3, 1600MHz, CL9 (2x 4GB) Link
    Dysk: Seagate Barracuda 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB Link
    Płyta główna: AsRock H81M, Socket 1150 Link
    Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 270 2GB Link
    Procesor: Intel i3-4160 Link
    Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black Link
    Zasilacz: Rebeltec Titan 600W Link
    *Czy masz już jakieś typy co do części? Niestety nie.

Gry na których mi zależy, aby dało się w nie grać na średnich/wysokich z nagrywaniem.
    Link
    Link
    Link
    Link
    Link
    Link
    oraz Wiedżmin 3

Niestety, nie ukrywam... procesorów na LGA1150 to już ze świecą szukać. Płyta główna wypadałoby, aby została zmieniona na taką z 4 slotami na RAM.
  • Poziom 42  
    Zasilacz leci do wymiany na start.
    Wyślij SMART dysku twardego - sprawdzimy czy wszytko z nim ok.
    Obudowa również może zostać bo zła nie jest.
    W Twoi budżecie w zasadzie nie ma sensu nic ulepszać. Do wymiany procesor, płyta główna i RAM. Karta graficzna może zostać na razie jeżeli nie starczy funduszy na jej wymiadę. Do tego zakup dysku SSD.
    Monitor też w kwocie modernizacji? Bo od obróbki zdjęć trzeba na prawdę porządnych monitorów, co zeżarło by co najmniej pół budżetu.
  • Poziom 3  
    Co jest nie tak z zasilaczem?

SMART dysku twardego prześlę jutro.

W kwestii obróbki grafiki, nie robie zbyt dużo... Także ten podpunkt można spokojnie z przymrużeniem oka....
    Mówiąc o wymianie monitora mam na myśli po prostu wymianę na nowym monitor za 700-800zł, obsługujący rozdzielczość 1920x1080 (czyli troche większą niż mam teraz). Czemu? Bo obecna karta graficzna bodajze obsługuje rozdzielczość 2560 x 1600, więc moje 1680x1050 średnio wykorzystuje jej możliwości. W zasadzie to monitor może na razie nie wchodzić do kalkulacji, ale prosiłbym o polecenie jakiegoś :)

Jeśli w jakiejś kwestii moje myślenie jest błędne, to proszę mnie poprawić.
  • Poziom 42  
    mrvictor16 napisał:
    Co jest nie tak z zasilaczem?

Nie jest godny zaufania. Póki działa w tym komputerze to niech sobie działa, ale do nowego bym go nie wsadził.
    Proponowałbym któregoś z nowych Ryzenów, bo sobie świetnie radzą z multitaskingiem i jednoczesnym streamowaniem+graniem+nagrywaniem+przeglądarka w tle, ale na płycie ze starym chipsetem. W nowy nie ma sensu się pchać jeżeli brakuje środków. RAM wiadomo, 8-12GB DDR4, taktowanie jak najwyższe.

• Poziom 39  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Proponowałbym któregoś z nowych Ryzenów,

A ja ze starych, bo na nowe autor nie ma budżetu.

Dysk jest w średnim stanie.

Tutaj wchodzi w grę tylko zmiana całej platformy.
    Sprzedaj wszystko co masz i złożymy coś na AM4.
  • Poziom 42  
    Tomequ123 napisał:
    Dysk jest w średnim stanie

Moim zdaniem jest w idealnym.
    Tomequ123 napisał:
    A ja ze starych, bo na nowe autor nie ma budżetu.

Nie liczyłem jeszcze, ale moim zdaniem powinnno na oko starczyć.

• Poziom 39  
    Moim zdaniem jest w idealnym.

Niestety nie. Nie umiera, powierzchnia wygląda RACZEJ ok, ale SMART zawiera kilka ważnych komunikatów.

Nie liczyłem jeszcze, ale moim zdaniem powinnno na oko starczyć.

Nie wiem jak chcesz zmieścić w 3000 zł Ryzena 5 3600 (o wyższych modelach nawet nie ma co marzyć), kartę graficzną, sensowną płytę główną, sensowny zasilacz, 16GB RAM, SSD i ewentualnie monitor. Jeśli bez monitora, to autor musi rozszerzyć budżet do PRZYNAJMNIEJ 3500 zł.

Poczekam, aż złożysz taki zestaw i pokażesz.
  • Poziom 42  
    Tomequ123 napisał:
    Niestety nie. Nie umiera, powierzchnia wygląda RACZEJ ok, ale SMART zawiera kilka ważnych komunikatów.

Nie pisz proszę takimi ogólnikami tylko pokaż co Ci nie pasuje i czemu.

• Poziom 39  
    01, BC oraz inne mniej ważne, których wartość jest różna od 0.
  • Poziom 42  
    Tomequ123 napisał:
    01

To dysk Seagate'a, wartość 01 jest kompletnie nieistotna bo jest nabijana ciągle podczas pracy. W WD czy innej Toshibie to miałoby znaczenie.
    Tomequ123 napisał:
    BC

Albo problem z zasilaniem, albo odcięcie zasilania podczas pracy.
    C7 - zapewne uszkodzona taśma sygnałowa SATA, ostatecznie problemy z zasilaniem.

Jak mówiłem, dysk jest w stanie idealnym.
    Zaraz się trochę ogarnę i spróbuję coś złożyć.

• Poziom 39