Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Proszę o pomoc, problemy z pingiem.

11 Lip 2019 17:59 171 10
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam internet radiowy i mam taki problem, że mam wysoki ping w grach. Szybkość internetu to około 20 Mb/s. Robiłem speedtesty Sprawdzałem łącze programem WinMtr oraz robiłem test pingu do różnych stron poprzez konsolę typu: ping onet.pl -t i zebrałem obszerny zasób screenshotów dla mojego dostawcy internetu by mu pokazać i udowodnić, że to po jego stronie leży wina. Przez 1,5 roku od podpisania umowy było ok i pojawił się ten problem, dostawca przyjechał przełożył antenę na komin a lagi dalej występowały i dopiero jak poszedł dom obok do nadajnika (Tak mieszkam 50 metrów od nadajnika sąsiad ma na dachu) coś tam porobił i lagi ustały on twierdził, że był jakiś wirus na nadajniku i on to powodował. Na nadajniku są podłączone tylko 4 osoby i nie ma mowy o obciążeniu. Dobrze było może z 6 miesięcy i ten sam problem wrócił. Internet działa dobrze i nawet gdy mam 15 Downloadu i 15 Uploadu to mam te skoki. No to ja mu sugeruje, że może ten sam wirus znów zainfekował nadajnik a on idzie w zaparte, że to nie możliwe i że po jego stronie jest wszystko ok. I jak ja się go pytam, dlaczego na Polskich serwerach Valve mam od 30 do 600 pingu to on mówi, że to serwery Valve mają zwiechę dużo użytkowników jest podłączonych i, że to przez to. Komputer mam nowy dopiero co po formacie więc lagi z powodu wirusów odpadają. Posiadam też wysoki Jitter czyli zmienność pingu w czasie raz ping jest stabilny a raz skacze pomiędzy 30 a nawet 1200. Nie wiem co mam robić piszę dzwonię do niego wysłałem mu nawet wszystkie screeny i odczyty z WinMtr a on mnie olewa. Dołączam screeny z pingowania do DNS mojego dostawcy oraz do nadajnika 50 metrów ode mnie. Danych z WinMtr nie umiem odczytać i dlatego tutaj piszę. Proszę o pomoc jak można wygrać tę nierówną walkę mnie z dostawcą mojego internetu. Wysyłam link do pliku .rar proszę sobie zobaczyć wszystkie screeny i dokumentacje problemu. Dodam, że mieszkam na wsi i nie mam alternatywy internetu. Brak jakichkolwiek połączeń światłowodów itp...

Link do screenów: http://hostuje.net/f...b620884b509655e
  • Poziom 8  
    Kolego drogi, mieszkam na wsi i nie mam żadnej alternatywy na inny internet i jestem na niego skazany.
  • Poziom 8  
    Na komórce mam LTE podłączyłem do PC i na tym internecie radiowym mam lepszy net niż lte. Na LTE ping 2000 tys..
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    tomekgta11 napisał:
    mieszkam na wsi i nie mam żadnej alternatywy na inny internet

Orange po drucie nie dochodzi?

tomekgta11 napisał:
    Na komórce mam LTE podłączyłem do PC i na tym internecie radiowym mam lepszy net niż lte. Na LTE ping 2000 tys..

Zdało by się coś lepszego niż telefon. BTS daleko? Zasłonięcie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jaka to lokalizacja czyli wieś gdzie nie ma innej alternatywy dla tego radiowego ISP?
  • Poziom 8  
    jdubowski napisał:
    matek451 napisał:
    A jaka to lokalizacja czyli wieś gdzie nie ma innej alternatywy dla tego radiowego ISP?

Tuchów zapewne.

Tak, okolice Tuchowa - Piotrkowice

Dodano po 1 [minuty]:

jdubowski napisał:
    tomekgta11 napisał:
    mieszkam na wsi i nie mam żadnej alternatywy na inny internet

Orange po drucie nie dochodzi?

tomekgta11 napisał:

Zdało by się coś lepszego niż telefon. BTS daleko? Zasłonięcie?

Orange już miałę po kablu ale była tragedia z szybkościami internetu i pingiem a bts zasłonięty, za górą.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podstawowy błąd to wiara w to ze tylko taki ISP i nic więcej. W Piotrkowicach to nie ma żadnego problemu z dostępem do internetu mobilnego, tylko trzeba wiedzieć jakiego operatora wybrać, jaki sprzęt i antenę zewnętrzna do niego.
  • Poziom 8  
    Nie rozwiązałem problemu dalej mam ping, nic z tym nie zrobię, proszę o zamknięcie tematu.