Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate Barracuda 500GB - Problem z terminalem

11 Lip 2019 20:21 153 11
  • Poziom 5  
    Witam, może ktoś pomoże.
    Barracuda 500GB z3tx6xl2
    Podłączyłem do terminala wykonałem operację tak jak tutaj http://www.s-aint.net/tag/restart-smart/
    Przed operacją dysk był widziany przez win i bios.Teraz win i bios go nie widzi tylko terminal?
    Dysk reaguje na komendy. Dysk chodzi tylko bios i win go nie widzi?
    Po podłączeniu wyskakuje takie coś?
    Seagate Barracuda 500GB - Problem z terminalem
  • Poziom 5  
    St500DM002
    Firmware kc 48 na etykiecie.
    Sprawdzałem na kilku pc nie widzi dysku terminal HDD widzi.
  • Poziom 5  
    Dysk dostałem do pc.Bylo z nim krucho 15%zycia.Zrobilem remap w Victorii potem podłączyłem pod terminal.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie pytałem, ile miał procent życia, tylko czy zrobiłeś kopię kluczowych modułów SA.
    Poza tym skoro miał "15% życia", to znaczy, że był uszkodzony i nienadający się do dalszego użytku.
    Wykonywanie procedury naprawczej dla dysków z serii innych niż 7200.11 może skutkować dużo poważniejszymi konsekwencjami.
  • Poziom 5  
    Kopi nie robiłem.Jest szansa na naprawę?
  • Poziom 5  
    Danych tam nie było.Smarta niestety nie posiadam.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Więc tak jak wspomniałem:
    Skoro żywotność tego dysku według programu spadła, był on uszkodzony i wyczyszczenie SMARTa nic by nie dało, chyba, że sprzedaż tego dysku jako „nieużywany”.
    Na poziomie C pod poleceniem Q masz wszystkie komendy obsługiwane przez dysk.

A dla pozostałych, którzy chcieliby naprawiać dyski Seagate’a w przedstawiony sposób:
    nowe dyski Seagate wymagają innych metod diagnostycznych i klepanie na ślepo komend z dostępnej dla wersji 7200.11 solucji najczęściej kończy się tak jak powyżej.
  • Poziom 5  
    Podłączyłem dysk do pc i go obróciłem na bok pc znalazł HDD potem znikł BezPowrotnie.

• Poziom 24  
    Widziałem i 7200.12 ugrobione małpim przepisywaniem komend z instrukcji bez żadnej diagnostyki i zrozumienia tego, co się robi. Oprogramowanie układowe zmienia się z rodziny na rodzinę i czasem niewiele trzeba, by zrobić dyskowi krzywdę.

Jak dysk reaguje na komendę ID w MHDD? Pokaż rejestr stanu.