Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do bloku brak przeszkód.

11 Lip 2019 20:26 159 15
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mieszkam w bloku i mam problem z doborem anteny do dvb-t, kupiłem pokojową i wystawiłem na parapet, bo nigdzie nie mogę jej przymocować.
    https://www.google.com/maps/@52.9930165,22.88...8%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
    Lokalizacja Łapy ul. Spółdzielcza 7
    3 okno od dołu bez balonu
    https://allegro.pl/oferta/antena-dvbt-tv-pokojowa-mocna-wzmacniacz-kabel-7646820564
    Kupiłem coś takiego, niby działa, ale co nie raz przerywa, co polecacie do bloku.
    Kabel jest przyciśnięty oknem to przerywa jak otworzę okno to działa, ale to zależy ogólnie działa, ale przerywa i gubi obraz.
    Czy możecie coś polecić co będzie działać bez problemu ?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    idea-ziom napisał:
    3 okno od dołu bez balonu
    idea-ziom napisał:
    wystawiłem na parapet

A na dachu nie da się zamontować "normalnej" anteny?
    idea-ziom napisał:
    Kabel jest przyciśnięty oknem to przerywa jak otworzę okno to działa ale to zależy ogólnie działa ale przerywa i gubi obraz.

Bez komentarza ... :shocked!:
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    _kli_ napisał:
    A na dachu nie da się zamontować "normalnej" anteny?
    W blokach montaż na dachu jest zwykle trudny, a czasem wręcz niemożliwy. Wymaga to uzyskania aprobaty spółdzielni lub wspólnoty, które niechętnie dają takie zezwolenia.
    idea-ziom napisał:
    Kabel jest przyciśnięty oknem to przerywa jak otworzę okno to działa ale
    W tej sytuacji należy zastosować przejście okienne - koszt to kilkanaście do kilkadziesiąt złotych. Kilkakrotne przecięcie kabla oknem bez wątpienia doprowadzi do jego uszkodzenia. O ile już nie został trwale uszkodzony.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Mobali napisał:
    W blokach montaż na dachu jest zwykle trudny, a czasem wręcz niemożliwy.

Ale reguły nie ma. Na forum można znaleźć sporo przypadków że niekiedy jednak można.
    Mobali napisał:
    należy zastosować przejście okienne

Podstawowa wada to mała trwałość i bywa, że dosyć duże tłumienie sygnału. Jeżeli mimo to zdaje egzamin, trzeba zaopatrzyć się w kilka sztuk na wymianę - szczególnie wówczas, gdy okno otwierane jest często.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    _kli_ napisał:
    Podstawowa wada to mała trwałość i bywa, że dosyć duże tłumienie sygnału. J
    Oczywiście zgodzę się, ale... Trwałość przejścia zależy głównie od sposobu montażu i użytkowania. Dla się założyć tak, żeby wytrzymało lata. Na tłumienie nie ma rady - każdy zbędny element w torze sygnału coś "popsuje". Jednak nawet obarczone takimi wadami przejście okienne będzie lepsze od... przycinania kabla oknem ;-)

_kli_ napisał:
    Na forum można znaleźć sporo przypadków że niekiedy jednak można.
    To musi rozstrzygnąć autor pytania. Zresztą jeśli antena na parapecie działa prawidłowo, to może nie ma sensu kombinować, ponosząc trudy i koszty wykonania instalacji dachowej?
  • Poziom 14  
    Czyli mam kupić nową przelotkę do okna i zostać na tej antenie ? zmieniałem raz kabel na lepszy i zastosowałem wzmacniacz sygnału jeszcze do tego ale wtedy wcale nie działało.

Dodano po 46 [sekundy]:

A co do montażu na dachu to odpada ja jestem lokatorem i nie uzyskam takiej zgody zresztą tam jest kablówka do której można się podłączyć ale nie oglądam aż tak tv że to mi jest potrzebne
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    idea-ziom napisał:
    Czyli mam kupić nową przelotkę do okna i zostać na tej antenie ?

Najprościej i najtaniej, jeżeli na antenie wystawionej na zewnątrz masz stabilny odbiór. Przelotkę zastosuj w miejscu gdzie masz zgnieciony przez okno przewód. Najlepiej ten fragment usuń.
    idea-ziom napisał:
    zastosowałem wzmacniacz jeszcze do tego ale wtedy wcale nie działało

Gdzie, jaki? Nie ma się co dziwić, że nie działało.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Skoro antena jest ze wzmacniaczem to trzeba sprawdzić, czy dochodzi do niej zasilanie. Jeśli tak to znaczy, że antena się nie nadaje albo zwyczajnie w tym miejscu nie ma prawidłowego sygnału. Nie wiem skąd to powszechne przekonanie, że sygnał jest wszędzie i wystarczy zastosować super-antenę.
  • Poziom 14  
    Zasilanie dochodzi bo obecnie antena działa ale przerywa czasami a czasami jest ok .
    Po podłączeniu innego kabla nie sprawdzałem zasilania.
    To od czego zacząć sygnał jest tylko wg mnie albo słaba antena albo ten przewód.

Dodano po 1 [minuty]:

_kli_ napisał:
    idea-ziom napisał:
    Czyli mam kupić nową przelotkę do okna i zostać na tej antenie ?

Najprościej i najtaniej, jeżeli na antenie wystawionej na zewnątrz masz stabilny odbiór. Przelotkę zastosuj w miejscu gdzie masz zgnieciony przez okno przewód. Najlepiej ten fragment usuń.
    idea-ziom napisał:
    zastosowałem wzmacniacz jeszcze do tego ale wtedy wcale nie działało

Gdzie, jaki? Nie ma się co dziwić, że nie działało.

dałem taki wzmacniacz https://dvbsklep.pl/pl/p/Wzmacniacz-AMS-APL-109-28dB/272

a przelotkę miałem kiedyś to u mnie wg sygnału nie było przez nią.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Czy masz odsłonięty teren W KIERUNKU nadajnika? Sprawdź sobie tu:Link
  • Poziom 14  
    Tam mam odsłonięty dlatego podałem adres dokładny żebyś ktoś kto na tym się zna mógł spojrzeć swoim fachowym okiem są bloki ale dalej
  • Poziom 34  
    idea-ziom napisał:
    sygnał jest tylko wg mnie albo słaba antena albo ten przewód

A jakie masz parametry tego sygnału na kanałach z Białegostoku (k.8, 22, 46, 49).
    Nici z wysokiej siły, gdy nie masz dobrej jakości sygnału.
    idea-ziom napisał:

Pytanie jak go zamontowałeś? Jeżeli miedzy zasilaczem a anteną, to zasiliłeś tego APL-a, a odciąłeś od zasilania wzmacniacz zamontowany w antenie. Stąd brak sygnału.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    A czy to nie jest tak, że obecnie właściciel takiej nieruchomości ma obowiązek doprowadzić do każdego mieszkania sygnał o odpowiednich parametrach?
  • Poziom 14  
    Yrecki napisał:
    A czy to nie jest tak, że obecnie właściciel takiej nieruchomości ma obowiązek doprowadzić do każdego mieszkania sygnał o odpowiednich parametrach?

Nie wiem jak jest to jest mieszkanie mojej ciotki które użytkuję za opłaty wyłącznie więc ja nie będę jej stawiał wymagań :)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    .....zresztą tam jest kablówka do której można się podłączyć.....

A może w Twoim bloku są albo były anteny zbiorcze.
    Większość o ile nie wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek
    zapewnienia sygnału telewizyjnego ,naziemnego, i realizują to poprzez anteny
    zbiorcze. W przypadku ich zdemontowania podpisywały z kablówkami umowę
    na BEZPŁATNE dostarczanie sygnału TV niekodowanych kanałów TV naziemnej.
    W przypadku mojego operatora MULTIMEDIA podaje nie tylko wszystkie programy
    cyfrowe ale również ok. 10 programów w analogu.
    Nie twierdzę, że w Twoim przypadku jest tak samo, ale spróbuj sprawdzić....
    Połącz TV do kablówki i przeleć strojeniem cyfrowym i analogowym.
    Napisz jakie efekty :D
  • Poziom 14  
    _kli_ napisał:

Pytanie jak go zamontowałeś? Jeżeli miedzy zasilaczem a anteną, to zasiliłeś tego APL-a, a odciąłeś od zasilania wzmacniacz zamontowany w antenie. Stąd brak sygnału.

Jak dobrze pamietam to zamotowałem to na kablu antenowym nowym dałem kabel później wzmacniacz później znów kabel i do anteny przykręciłem możliwe że źle to zrobiłem już nie pamiętam

Dodano po 1 [minuty]:

mojepetro napisał:
    .....zresztą tam jest kablówka do której można się podłączyć.....

A może w Twoim bloku są albo były anteny zbiorcze.
    Większość o ile nie wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek
    zapewnienia sygnału telewizyjnego ,naziemnego, i realizują to poprzez anteny
    zbiorcze. W przypadku ich zdemontowania podpisywały z kablówkami umowę
    na BEZPŁATNE dostarczanie sygnału TV niekodowanych kanałów TV naziemnej.
    W przypadku mojego operatora MULTIMEDIA podaje nie tylko wszystkie programy
    cyfrowe ale również ok. 10 programów w analogu.
    Nie twierdzę, że w Twoim przypadku jest tak samo, ale spróbuj sprawdzić....
    Połącz TV do kablówki i przeleć strojeniem cyfrowym i analogowym.
    Napisz jakie efekty :D

Nie widzę nigdzie w mieszkaniu podłączenia antenowego więc raczej odpada.

Dodano po 6 [minuty]:

Dziś zapytam sąsiadów jak oni korzystają z tv bo ciotka nie wie bo nie mieszka juz tam 15 lat i nie ma pojęcia co tam sie działo