Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko WMY 71043 PL PTLMB2 - Jak zmierzyć obroty pralki automatycznej

11 Lip 2019 22:22 261 9
 • Poziom 8  
  Mam takie dość nietypowe pytanie do szanownych forumowiczów: chodzi mnie o to jak zmierzyć ilość obrotów na min. w automatycznej pralce ładowanej z boku. Przyczyną tego problemu jest zła jakość odwirowania prania, a nie potrafię tych obrotów zmierzyć. Pralka jest na gwarancji. Nie podaję typu pralki z wiadomych względów. Gdyby ktoś zetknął się z podobną sprawą to prosiłbym o podpowiedź.
 • BotlandBotland
 • Poziom 1  
 • BotlandBotland
 • Poziom 8  
  atari_robbo podpowiedź Twoja dała mi nadzieję na rozwiązanie problemu sporu z producentem o wielkość wspomnianych obrotów, choć nie kryję, że będzie to łatwe to udowodnić. Trudność też będzie polegała na tym , że wewnątrz pralki bęben jest błyszczący i może miernik nie rozróżnić naklejonego błyszczącego paska od tła bębna , jak również pranie wewn. może ten pasek zasłaniać. A chodzi o to by mieć te obroty pod obciążeniem . No cóż trzeba sobie jakoś radzić jak to powiedział stary góral zawiązując kierpce dżdżownicą. Napiszę po próbach.

 • Specjalista AGD
  autokaros napisał:
  Przyczyną tego problemu jest zła jakość odwirowania prania a nie potrafię tych obrotów zmierzyć.

  Może zanim pójdziesz w koszty zakupu miernika poszukaj przyczyny słabego efektu wirowania.
  autokaros napisał:
  Pralka jest na gwarancji .Nie podaję typu pralki z wiadomych względów.

  Z jakichś względów nie podajesz, to trudno Ci poradzić co w pralce "piszczy".
  W obecnych sprzętach (czytaj sprawnych technicznie) z wsadem może nie osiągnąć maksymalnych obrotów na wirowaniu (przyczyn może być kilka).
 • Poziom 8  
  Paw_el ---- oferowana przez producenta ( BEKO) liczba obrotów jak przypuszczam jest bez wsadu czyli bez obciążenia a z wsadem drastycznie spada . Mam porównanie : stara wirówka mająca 1400 obr/min i średnicę bębna ok 25 cm daje lepsze efekty odwirowania niż nowa pralka automatyczna mająca bęben o średnicy ok 50 cm i zakładanej ilości 1000 obr/min . Mówisz o przyczynach takiego stanu , jeśli możesz podzielić się tą wiedzą chętnie skorzystam.
 • Poziom 8  
  Pralka o której pisałem to Beko typ WMY 71043 PL PTLMB2 początkowo nie pisałem typu aby nie czynić antyreklamy ale Paw-el miałeś rację bez konkretnego typu trudno o podpowiedź odnośnie przyczyn tego stanu spadku obrotów pod obciążeniem. Przeczytałem też różne posty o podobnej lub zbliżonej tematyce i niestety nie znalazłem rozwiązania.
 • Poziom 8  
  sanfran --dzięki za podpowiedź odn. akcelerometru w smartfonie , zainstalowałem wibrometr wieczorem zrobię pranie i zobaczę co pokaże
 • Poziom 8  
  pokazało amplitudę a potrzebna jest częstotliwość