Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nodor Aeris L90 Negra - mrugające oświetlenie okapu

Gofer_23 11 Lip 2019 22:26 75 0
 • #1
  Gofer_23
  Poziom 9  
  Nodor Aeris L90 Negra - mrugające oświetlenie okapu
  Witam, posiadam okap kuchenny jak w tytule.

  Okap posiada panel dotykowy na froncie. Panel służy między innymi do włączania oświetlenia Led doświetlającego blat kuchenny i płytę grzewczą. Problem polega na mrugających jak stroboskop żarówkach doświetlających. Po włączeniu oświetlenia, przez pierwsze kilkadziesiąt sekund jest ok, po czym Ledy zaczynają mrugać bardzo szybko. Po kilku dniach przepalają się. Ostatnio żarówki Led pozostają włączone i mrugają (z tym, że znacznie wolniej) nawet po wyłączeniu oświetlenia okapu.

  Płytka sterująca wizualnie jest ok. Załączeniem oświetlenia steruje triak BT137, trakiem steruje Optotriak MOC3021. W obwodzie sterującym znajdują się m.in. 2 rezystory i dwa kondensatory oraz cewka/dławik. Po wymianie BT137 problem nie ustępuje. Ciekawe jest, że mierząc napięcie na wyjściu LED przy wyciągniętych żarówkach, po wyłączeniu oświetlenia okapu mamy 0V, natomiast ten sam pomiar przy włożonych LED-ach po wyłączeniu oświetlenia pokazuje napięcie 50V.
  Macie może jakieś sugestie gdzie szukać problemu? Stawiałem na panel dotykowy, ale Ledy mrugają nawet przy odłączonej taśmie łączącej panel z płytką na której znajduje się triak i cała reszta.

  Pozdrawiam serdecznie
  Rafał