Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RHA 750i - w lewej słuchawce "coś" zaczeło się luźno przemieszczać

11 Lip 2019 22:27 51 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Słuchawki służą mi od ponad roku, ale ostatnio zacząłem słyszeć, że przy gwałtowniejszych ruchach, czy podczas jazdy na rowerze, w lewej słuchawce coś zaczęło "brzęczeć" - jest to dziwię, jakby się coś w środku poluzowało i uderzało o metalową obudowę. Jak się postuka w słuchawkę palcem to również wyraźnie to słychać.
    Pytanie, czy ktoś otwierał już faktycznie te słuchawki. Wprawdzie w sieci znalazłem fotkę, że jest to możliwe... ale nie wiem, czy te elementy są tylko mocowane na ścisły ścisk, czy też jest jakiś dynks uzależniony od obrotu.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz
    RHA 750i - w lewej słuchawce "coś" zaczeło się luźno przemieszczać RHA 750i - w lewej słuchawce "coś" zaczeło się luźno przemieszczać
  • Poziom 10  
    Czy słuchawki poza tym działają normalnie? I czy bardzo przeszkadza ci to stukanie?
  • Poziom 2  
    Hej,

Gdyby tylko "stukało", to pewnie był zdzierżył, ale czasem się coś chyba źle tam układa, bo wtedy lewa słuchawka działa wtedy ciszej, choć jest na to rada - trzeba wsunąć przez otwór odpowietrzający cienki stalowy sztyft i ciut podziałać dźwignia w kierunku przodu słuchawki. Wtedy na jakiś czas ustaje nawet "stukanie". Myślę sobie jednak, że takie "zabiegi" raczej są dość ryzykowne - szczególnie robione na ślepo.
    Stąd moje pytanie.
    Feralne doki na razie odłożyłem i słucham na starszym egzemplarzu - wersji MA750 - oraz na Pionierach SE-CH9T - ale moje 750 bez mikrofonu są zauważalnie bardziej jasne, a Pionki to bez eq i zdjęcia w nim basu to... nie na moje uszy :-).
  • Poziom 10  
    To może być zbyt wiele rzeczy np. Któryś z kabli rozdwoil się i zwiera. Jeśli chcesz możesz je otworzyć. Ja i tak bym ich w takim stanie nie używał bo w końcu możesz uszkodzić wzmacniacz w telefonie/komputerze (to akurat ekstremalny przypadek).