Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN64M001EU/16 - kończy zmywanie po kilku minutach

11 Lip 2019 22:42 498 2
 • Poziom 7  
  Kochani... jestem totalnie zdesperowany i nie ukrywam... załamany :(
  Od ok 8 lat użytkujemy zmywarkę Siemens SN64M001EU/16, model nieszczególnie wypasiony, ale działał naprawdę dobrze. Problemy zaczęły się ok. pół roku temu. Zmywarka zaczęła skracać czas mycia, czasami w ogóle nie chciała ruszyć za pierwszym razem. Po pewnym czasie zjawisko to ze sporadycznego zrobiło się nagminnym.

  Wezwany tzw. Fachowiec (dzisiaj wiem, że zwykły oszust) wymyślał kolejne naprawy, ale pytany czy to pomoże... nabierał wody w usta.
  Zmywarka była "czyszczona" przez tego "Fachowca" 2-3 krotnie, wymienił płaszcz wodny i czujnik fotoelektryczny i po każdej tzw. "naprawie" to samo, czyli nigdy nie wiadomo czy zmywarka ma akurat humor, żeby ruszyć.

  Wezwany kolejny "wynalazca" mieniący się w ogłoszeniach "Fachowcem od Boscha" sprawdził wąż aquastop i pompę myjącą i stwierdził... nic, a zmywarka oczywiście nie naprawiona (: Stan obecny: zmywarka coś tam buczy i niby pobiera wodę, następnie po kilku minutach zastanawiania się wyrzuca wodę w ilości niecałego 1 litra (zmierzone) i sygnalizuje koniec pracy. Błagam - jakieś wasze sugestie? Dodam, że nie wyświetlają się żadne błędy serwisowe, a może ktoś zna kod serwisowy do tej zmywarki?
  Proszę i dziękuje za pomoc
  Siemka
 • Poziom 1  
  Podłączam się. Sytuacja i rocznik identyczne. Może kolega już coś zadziałał?

 • Poziom 39  
  Jeżeli oczekujecie pomocy zdalnej, musiałbym bym obejrzeć moduł. Objawy nie są jednoznaczne więc
  nie wskazują konkretnie na dane uszkodzenie.