Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modelarski ESC do trochę nietypowego zastosowania

PiotrPitucha 12 Lip 2019 00:26 51 0
    PiotrPitucha
    Poziom 33  
    Witam
    Kupiłem sobie HW30A bezszczotkowy regulator prędkości ESC dla DJI EMAX dron FPV RC Quadcopter i jak to zwykle bywa pojawiły się pytania.
    Po pierwsze cel, chciałem pokręcić silnikiem z HDD z maksymalną jaką się da prędkością jak się pewnie orientujecie jest to kłopotliwe, bo ESC trzeba skonfigurować :). Normalnie jest to opisane, potrzebny nadajnik z odbiornikiem i liczenie "beep".
    Urok jest taki że regulator jest na 30A a silniki z dysku biorą nieporównanie mniej prądu, skutkiem czego liczenie "beepów" wymagałoby chyba słuchawek lekarskich.
    Na dodatek gdzieś w opisie doczytałem że ESC przeznaczony jest do mocnych silników i z innymi nie musi współpracować :(.
    W grę wchodzi po pierwsze konfiguracja po kablu, po drugie jeśli strachy co do niskiego obciążenia się sprawdzą to chciałbym wymienić oprogramowanie.
    Mam wszelkie sprzęty potrzebne do takich prac ( programatory, konwertery USB/serial wszelkiej maści, Arduino wszelkiej maści i wiem jak się tym posługiwać ).
    Teraz pytanie, czy do tego sprzętu możecie polecić procedurę konfiguracji po kablu, narzędzia softwarowe i ewentualnie wsad flasha do zmiany programu w ESC.
    Oczywiście Google mi nie wysiadły, ale w tym przypadku cierpię na nadmiar informacji :).
    Wszystko to ma służyć do stabilizacji żyroskopowej i prób obracania sprzętu przez zmianę parametrów napędów w odpowiednich osiach.
    Pozdrawiam