Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naprawa matrycy.

15 Sep 2005 17:34 4795 5
 • Level 26  
  czy ktoś z szanownych kolegów ma praktykę z lutowaniu taśmy obok driverów na matrycy??taśma nie zalana,drivery również.matryca to 15" HSD 150MX41 HannStar.wyświetla tylko 1\3 obrazu normalinie reszta biełe.jeśli któryś z kolegów byłby tak uprzejmy i naprawił to byłbym bardzo wdzięczny.oczywiście zapłacę.ja niestety nie mam mozliwości tego naprawić ze względów technicznch.pozdrawiam i diziekuję
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Monitors specialist
  Masz na myśli połączenie taśmy z matrycą?
  Ta taśma jest zgrzewana. Z tego co wiem tylko dwie firmy (oprócz producentów) w Europie mają odpowiedni sprzęt i naprawiają tego typu usterki.
  Nie słyszałem aby ktoś w Polsce potrafił to zrobić.
 • Level 11  
  chyba wczoraj przegladalem posty w tym dziale i ktos ze skutkiem pozytywnym to robi... poczytaj sobie posty i na pewno trafisz na tego kolesia...a jest to jak najbardziej mozliwe, bo sam robilem ale nie pojade do niemiec :))
 • Monitors specialist
  Uchylisz rąbka tajemnicy i powiesz czym i jak to robiłeś?
  Mam sporo sprzętu z takimi usterkami.
 • Level 26  
  jestesm obecnie w polsce i z chęciom wyśle tę matrycę do naprawy,a czy ktoś robi??tak.wystarczy poczytać allegro tam ogłasza się kilka osób że coś takiego jest mozliwe,tylko robią to pod mikroskopem.hmm szczeże w to wątpię znając allegro i oszustwa jakich się tam dopuszczają ludzie,a pozatym żąda tyle że kupiłbym za to całkiem dobrze świecący monitor 15" LCD.więc tamte oferty odpadają.
 • Level 40  
  Nowoczesne matryce paski z drajwerem mają wklejane również na listwę elektroniki matrycy być może były takie co miały lutowane na tą listwę być może ta technologia się nie sprawdziła. Aby wiedzieć czy to jest możliwe to trzeba mieć taką matryce z resztą monitora aby można sprawdzić czy operacja się udała. Problem może być że nie ma już na tasiemce pola lutowniczego bo może zostało urwane i nie ma do czego lutować, Nie ma problemu przylutować na PCB 400 nóżkowy IC z rastrem 4 nogi na 1 mm bo
  takie rzeczy robię i choć mam mikroskop przemysłowy to używam tylko lupy
  zegarmistrzowskiej. Jestem z W-wy pozdrawiam Andrzej.