Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+, PS4, komputer - TV 55" do 3 tys. zł

12 Lip 2019 10:22 282 26
  • Poziom 7  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? brak
    4. Jaką markę preferujesz? bez znaczenia, liczy się jakość konkretnego modelu
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? NC+, PS4, komputer
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, seriale
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? PS4 i komputer
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? głównie youtube
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? 70% dzień, 30% wieczór
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 2-3 tys. zł

Proszę o pomoc w doborze TV. Nie wiem na ile istotne przy moim wykorzystywaniu TV będzie 120Hz i czy muszę do tego dołożyć czy mogę wybrać bardzo dobry model z 60Hz i niskim input lag.
  • Moderator RTV Co kupić
    Za 3k PLN i tak nie kupisz dobrego telewizora 120Hz.
    Zostają Ci 60Hzowce. Do sportu słabo, bo właśnie tam przydaje się 120Hz.

No chyba, że gdzieś trafisz na 55NU80xx na wyprzedaży... Były nawet po 2700 PLN.
    Następca to 55RU80xx.

Z 60Hz 55RU74xx jest ok.
  • Poziom 7  
    Rozumiem.
    Z tych modeli 80xx RU jest nowszy niż NU, ale ciekawe jest to, że RU można kupić za 3,3k a NU za 3,5k. Opinii też sporo,że NU prezentował wyższy poziom niż jego następca.
    Co o tym sądzisz?

Modele 74 są 300 zł są tylko 300 zł, więc może warto dopłacić za te 120Hz.

Albo kupić w ogóle jakiś tańszy model w okolicy 2k z 60Hz. Często przewija się jakiś TCL.
  • Moderator RTV Co kupić
    Tak, NU80 miał lepsze parametry. To był najbardziej opłacalny tv ubiegłego roku.

Zawsze warto dopłacić do 120Hz.

TCL na razie nic dobrego nie wypuścił. Brak upłynniaczy obrazu oraz wieczne problemy z software dla mnie dyskwalifikuje te modele.
  • Poziom 10  
    LG 55SK8100 (8000), można znaleźć poniżej 3k.
    Bardzo niski Input lag.
  • sprzedawca - konsultant
    Masz bardzo dobre modele :
    - TCL 55C7026 za 2199 zł
    - Philips 55PUS7504 za 2999 zł - nowy model
    - TCL 55DC760 za 2699 zł
    - Toshiba 55U78 za 2099 zł
    - Sharp 60UI76 za 2199 zł

Nie musisz mieć do tych potrzeb 100 Hz.
  • Poziom 10  
    Arek1980 napisał:
    No jak sport i gry nie wymagają 100Hz to już nie wiem co wymaga...

Pewnie nie doczytał kolega.

W okolicach 3tys i jeszcze dostępnych (bo NU8xx już nie ma chyba nigdzie) to ciekawe będzie wspomniane LG. Ma swoje wady, jak wszystkie IPS.

Aktualnie ze 100Hz jest dostępny jeszcze Philips 8303, ale to już powyżej 3k.
  • Poziom 7  
    Tak przeglądam sobie testy:
    Samsung 7472 : SDR: 275 cd/m2 HDR: 275 cd/m2 (skrawek ekranu – L20)
    Samsung 8002: SDR: 620 cd/m2 HDR: 880 cd/m2 (skrawek ekranu – L20)

To jest przepaść.

Znalazłem SAMSUNG UE55NU8002 UHD w sklepie neonet, z weekendową promocją -10% wychodzi 3059 zł.
    Chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę panowie?
  • Poziom 10  
    Arek1980 napisał:
    SAMSUNG

Jeśli siedzisz przed TV na wprost, oglądasz wieczorem częściej to ten Samsung jest git.
    Jeśli dzień do LG.
  • Moderator RTV Co kupić
    Arek1980 napisał:
    Chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę panowie?

Nie ma nic w tej cenie , co zbliżyłoby sie parametrami do serii NU80
    Oczywiście, że gry nie wymagają i nigdy nie wymagały 100 Hz.
    Płynność sprawdź proszę na własne oczy to się przekonasz, że nie warto w tej klasie przepłacać.
    Samsungi nie czytają DTSu i niektórych plików , więc sprawdź czy to dla Ciebie ważne.
  • Moderator RTV Co kupić
    Jak podłącza się komputer do TV to 120Hz się w grach wykorzysta.
    Dla konsol aktualnych generacji nie ma znaczenia, bo one wypuszczają max 60Hz z siebie.
  • Poziom 7  
    Filmy zazwyczaj oglądam podłączając laptopa/komputer do TV. Do tego TV mam zamiar kupić porządny soundbar bo na normalne kino nie będę miał miejsca.
    Rozumiem, że przy podłączeniu pc->soundbar->TV nie będzie problemów?

Problem wystąpi jedynie jeśli uruchomiłbym plik bezpośrednio z pendrive na TV?
  • Moderator RTV Co kupić
    Tak, Samsung nie wykupił kodeków DivX i starych plików nie czyta.
    Nowe mkv bez problemu.

Jak odtwarzasz z laptopa to nie ma żadnego problemu. Tutaj to komputer dekoduje strumień audio i video.
  • Poziom 10  
    Jak ma się archiwum w starszych formatach video, wystraczy trochę czasu i zrobić konwersję.

Niestety, przy ograniczonym budżecie, trzeba pójść na kompromisy.
    Samsung nie ma też nowych potrzebnych rozwiązań . Nowe filmy produkuje się w Dolby Atmos i Dolby VIsion. Samsung tego nie przeczyta.
    Nowe modele innych firm nawet tańsze już mają na pokładzie i Dolby Atmos i i dolby Vision.
    I mają bogatsze multimedia.
    Pytanie na ile lat kupujesz telewizor. ?
  • Moderator RTV Co kupić
    Zależy od uzytkownika :)
    Ja szczerze tego nie zauważyłem podczas testów ale wiem, że niektórym osobom to przeszkadza i Local Dimming w telewizorach wyłaczają.
    W NU80 nie da się go wyłączyć - w minimalnym stopniu ta funkcja jest aktywna.
    Jak jeszcze kupisz NU80xx - to śmiało możesz brać.
    W klasie budżetowej konkurencja zagra wg mnie lepiej.
    Tym bardzie, że zakup na lata. Jeśli dostaniesz najnowsze filmy na pendriwe z DV czy z DA - to będziesz musiał obejść się smakiem...
  • Poziom 7  
    No niestety tego NU80xx raczej nie kupię. Za 3,2k są z ekspozycji, a 3,6k to wg mnie już za dużo za ten TV. RU80xx chyba jednak bez sensu, skoro jest gorszy od poprzednika.
    Jest jeszcze LG 55SK8000 za ok. 2,9k, ale nie mam o nim wyrobionej opinii.
    Myślałem, że za te 3k +- kupię dobry TV ze 120Hz, ale ponieważ nie wygląda na to, to schodząc do 60Hz wolę kupić coś tańszego i najwyżej szybciej zmienić TV na Oleda.

Czy SAMSUNG UE55NU7452 za 2,2k będzie dobrym wyborem czy znajdę coś lepszego w tej cenie?
    Nie wiem jak jest z czernią na IPS, ale mam 12 letnią plazmę Panasonica 42PV i nie wiem czy taki nowoczesny IPS jest gorszy od niej czy lepszy, bo że jest gorszy od VA to wiem.
  • Moderator RTV Co kupić
    Arek1980 napisał:
    Jest jeszcze LG 55SK8000 za ok. 2,9k, ale nie mam o nim wyrobionej opinii.

To IPS z 4 razy gorszym kontrastem od NU80. Zdecydowanie gorszy TV.

Arek1980 napisał:
    Czy SAMSUNG UE55NU7452 za 2,2k będzie dobrym wyborem czy znajdę coś lepszego w tej cenie?

To dobry wybór wśród 60Hz'ówek. Wysoki kontrast, upłynniacz obrazu, Tizen.

Arek1980 napisał:
    Nie wiem jak jest z czernią na IPS, ale mam 12 letnią plazmę Panasonica 42PV i nie wiem czy taki nowoczesny IPS jest gorszy od niej czy lepszy,

IPS pod katem kontrastu bedzie gorszy. Dodatkowo PV od Panasonica to były 120Hz z bardzo dobrą rozdzielczością dynamiczną. Dziś podobny jakościowo TV kosztuje w rozmiarze 55 cali min 4-5 tys pln.