Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie w necie kupić drut? (izolowany, 0,64 mm, szpula...)

12 Lip 2019 12:29 186 9
  • Poziom 1  
    Witam,
    może głupie pytanie, no ale to w końcu dział początkujących. Kupiłem książkę "Elektronika dla małych i dużych", w której zalecają aby do budowy opisywanych tam projektów nabyć "dużą szpulę izolowanego drutu o śr. 0,64 mm" podając nawet numer katalogowy dla jednego ze sklepów, niestety nie w Polsce ( Jameco, #36792).
    Nie mogę zamieścić linka, ale łatwo znaleźć (nazwa: 22 AWG Black Solid Tinned-Copper Hook-Up Wire 100 Feet)

Próbowałem odnaleźć coś podobnego w polskich sklepach, ale szczerze mówiąc to nie wiem nawet jak szukać - pełne jest różnych kabli czy drutów, ale o innych parametrach i zdaje się, innego rodzaju (nawojowe, emaliowane etc., ale zdaje się że tu potrzeba czegoś z izolacją PCV).

Będę wdzięczny za podpowiedź gdzie w polskim Internecie można taką szpulę odpowiedniego drutu nabyć.
  • Poziom 29  
    electron00b napisał:
    dużą szpulę izolowanego drutu o śr. 0,64 mm"

To określenie "drut' sugeruje drut nawojowy pewnie emaliowany DNE, bo raczej nie w bawełnie, jedwabiu czy innej izolacji.
    Jeżeli mialby byc w polwinicie lub polietylenie to uzyto by okreslenia przewód.
    Dla przewodów podaje się przekrój. Dla drutów nawojowych, tak jak podano, średnicę.
  • Poziom 43  
    electron00b napisał:
    gdzie w polskim Internecie można taką szpulę odpowiedniego drutu nabyć.

Zapytaj tu:
    http://www.zbyromex.pl/pl/c/Drut-nawojowy/293
    Zakładam, że jeśli 0,64mm to chodzi o drut nawojowy (DNE - Drut Nawojowy Emaliowany).
    Gdybyś podał jakie to tajemnicze projekty masz zamiar wykonać , pewnie byłoby łatwiej odpowiedzieć ze 100% pewnością.
  • Poziom 39  
    electron00b napisał:
    "dużą szpulę izolowanego drutu o śr. 0,64 mm"

Jeśli to cytat to wszystko wiadomo. Szukasz drutu nawojowego (raczej tylko emaliowanego). Myślę także, że wymiar nie jest aż bardzo krytyczny.
  • Poziom 38  
    Hook-Up Wire to t. zw. krosówka, więc chodzi pewnie o przewód montażowy. Jeśli tak, to możesz kupić przewód montażowy DY o przekroju 0,5mm kwadratowego.
    Drut nawojowy to Magnet Wire.
  • Poziom 29  
    alekt77 napisał:
    Tu masz to czego potrzebujesz

No ale: Średnica zewnętrzna przewodu 1,57mm
  • Poziom 31  
    jozgo napisał:
    No ale: Średnica zewnętrzna przewodu 1,57mm

Kolego przeczytaj DOKŁADNIE specyfikację: "Średnica żyły 22AWG "