Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SM-T235 brak internetu 3G

12 Lip 2019 13:04 99 1
  • Poziom 1  
    Witam mam dziwny problem w uradzeniu Samsung SM-T235 nie uruchamia się internet mobilny z sieci komórkowej.
    Wifi działa bez problemu. Karta z sieci Orange. Ustawienia internetu przywracane do domyślnych jak i również tworzony nowy APN. Zasięg sieci normalnie pokazuje tyle ile powinien 3/4 kreski.
    I teraz dziwna sprawa doszedłem do tego, że jeżeli wykonam połączenie telefoniczne z tego urządzenia albo zadzwonię na to urządzenie, ewentualnie wejdę w ustawienia > urządzenie > połączenia > i tutaj obojętnie która opcja powodująca odczyt ustawień zostanie wybrana internet zaczyna działać normalnie przy zasięgu pojawia się H i strzałki wymiany danych i działa bez problemów, nawet jak wyłączę i włączę transmisję danych komórkowych. Wszystko śmiga aż do wyłączenia (całkowitego) czy uruchomienia ponownego urządzenia, wygaszenie ekranu nie powoduje zaniku internetu.
    Wygląda jak by po ponownym uruchomieniu nie było "pełnej komunikacji" z kartą i dopiero zadzwonienie czy sprawdzenie połączeń wymusza komunikacje.
    Na karcie z Play wszystko działa bez problemu, karta z Orange włożona do innego telefonu też od razu łapie internet. Co może być przyczyną takeigo zachowania? Karta jest ręcznie docinana na rozmiar microsim ale nie wiem czy to może być przyczyna takiego problemu.
  • Moderator - GSM
    Zacznij od wymiany karty na nową. Podejdź do salonu orange i poproś o duplikat karty.