Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Bizhub c280 - Zacina papier z 1 kieszeni

12 Lip 2019 13:12 150 6
  • Poziom 4  
    Witam. Mam problem jak w temacie. Papier zacina zaraz na początku na rolce pobierania. Wszystkie 3 rolki wymienione, sprzęgiełko podmienione, papier w kasecie rozpoznawany jest bez problemu i wygląda na to, że podnosi się również bez problemu.
    Ktoś może podpowie gdzie jeszcze szukać problemu? Gdzieś jest jakaś czujka pozycji papieru?

Przy okazji mam pytanie czy sprzęgiełka są we wszystkich kieszeniach takie same czy do 1 jest jakieś inne?
  • Poziom 27  
    W kasecie na papier tuż pod rolką pobierania jest mały pasek, najczęściej wykonany z korka. Mógł się wytrzeć.
  • Poziom 23  
    A nie ma na wyjści czujnika optycznego, który jest cały z pyłu papierowego?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Sprzęgiełko ? Które ? Tam masz 2 sprzęgiełka jednokierunkowe przy rolkach poboru papieru i sprzęgło elektromagnetyczne z tyłu. Te jednokierunkowe warto wysunąć i przetrzeć papierem ściernym oś w miejscu gdzie pracują. To elektromagnetyczne można spróbować rozebrać i wyczyścić . Jak nie pomoże - wymiana.

C.
  • Poziom 15  
    Witam ,ja dodatkowo zmieniam rolkę poboru na rolkę z c224/364 ta popielata
  • Poziom 23  
    Ostatnio głównym winowajcą zacięć prócz brudnych sprzęgieł jednokierunkowych rolki podrywającej i ciągnącej jest zatarcie sprzęgła oporowego rolki separującej. Jedyna skuteczna naprawa to wymiana na nowe. A0ED-5639-00, A0ED563900
  • Poziom 10  
    alek25 napisał:
    Ostatnio głównym winowajcą zacięć prócz brudnych sprzęgieł jednokierunkowych rolki podrywającej i ciągnącej jest zatarcie sprzęgła oporowego rolki separującej. Jedyna skuteczna naprawa to wymiana na nowe. A0ED-5639-00, A0ED563900

Można wymienić, ale można zrobić też kąpiel w WD-40 w jakimś pojemniku, 3 minuty i działają jak nowe. Zrobiłem już 100 tak i działa.

Co do zacięć z 1 kasety walczyłem z tym w kliku maszynach z tej serii i kolega z KM, podesłał mi firmware i jak ręką odjął :), po południu wrzucę numer, nie zaszkodzi wgrać :)