Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Połączenie 2 modemów (wps lub most)

12 Lip 2019 17:02 267 21
  • Poziom 3  
    Witam potrzebuje pomocy
    Posiadam livebox 2.0 od neostrady który stoi na pietrze i chciałbym wzmocnić sygnał na dole bo słabo łapie mam dwa modemy do wykorzystania zte Mf283+ lub tp link TD W8961ND. I teraz czy da się jakoś bezprzewodowo je połączyć żeby ten drugi modem był jak wzmacniacz sygnału ? Słyszałem ze idzie przez wps i próbowałem ale mi nie wychodziło
  • Użytkownik obserwowany
    Jeśli chcesz wifi na dole to router na dole łączysz kablem z neostrada. Jeśli po radiu to łączysz router na dole z neostrada po radiu, router na dole po kablu z drugim routerem na dole i z drugiego masz wifi tylko inna nazwa potrzebna. Jeśli na dole ma być wifi i chcesz jedno urządzenie to musi być z dwoma radiami.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Z tego co wiem żaden z wymienionych routerów nie ma trybu repeater więc zapomnij o nich jeśli chodzi o bezprzewodowe połączenie. Nie ma na nie też alternatywnego oprogramowania.
  • Użytkownik obserwowany
    Ale jeżeli użyje dwóch routerów nie musi ustawiać trybu repeater. Jednym odbiera drugim nadaje. Oba połączone kablem. No niestety trzeba użyć dwóch.

Dodano po 1 [minuty]:

Wystarczy ustawić obydwa te routery na prace AP. Jeden odbiera wifi i daje po kablu drugi odbiera po kablu a daje wifi.

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1762385.html

Dodano po 30 [sekundy]:

To cię zainteresuje kolego.

Moderowany przez jimasek:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

A który z MF283+ i W8961 posiada tryb AP Client? Oświeć nas bo ja w żadnym z nich nie widzę, pierwszy to router z modemem LTE a drugi z modemem ADSL.
    Oczywiście WDS miedzy Livebox a W8961 nie zadziała.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie wiem który, nie będę sprawdzał możliwości wymienionych urządzeń bo nie mam czasu na to. Napisałem jak można to zrobić. Jeśli nie na tym sprzęcie to na innym i jest to jak najbardziej odpowiedz na temat. W związku z powyższym jak i tak trzeba kupić sprzęt to router z dwoma radiami będzie odpowiedni.
    bumble napisał:
    bo nie mam czasu na to
    To nie pisz.
    bumble napisał:
    router z dwoma radiami będzie odpowiedni.
    Podaj choć jeden model. Wiem, że takich nie ma, ale ...
    Wszystkie "wzmacniacze" repeatery mają jedno, dlatego zmniejszają ok. dwukrotnie prędkość.
  • Poziom 3  
    Czyli nie ma możliwości żeby ten tp link odbierał ten sygnał wifi z lb i wzmacniał go dalej ? Facet na infolini w Orange mówił mi ze sam ma w domu tak zrobione właśnie przez wps ze oba się znalazły tylko coś tam trzeba zrobić i niestety połączenie mi przerwało i już nie mogłem się do niego dodzwonić dlatego właśnie pytam was
    Facet z Orange to wygaduje bzdury aż żal słuchać.Myli WDS z WPS, ale WDS pomiędzy LB a W8961 nie zadziała. To chimeryczny tryb i konfiguracja możliwa z reguły miedzy urządzeniami tego samego producenta i na takim samym chipsecie. jeśli chodzi o Livboxa to most bezprzewodowy czy AP Client( Repeater) z nim jest też problematyczny, znane problemy z przyznawaniem adresów przez jego DHCP urządzeniom podpiętym do Clienta WiFi( Repeatera). Obydwa routery czyli MF283+ czy W8961 możesz wykorzystać jako dodatkowy AP i spiąć z Liveboxem kablem po LAN lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej.
  • Użytkownik obserwowany
    Teraz jestem w domu więc na kompie mi łatwiej. W specyfikacji ten ma chyba dwa radia
    https://www.lan.sklep.pl/OVISLINK-AirLive-[-G...DIA-w-801-11b-g-][-PoE-][-4x-LAN-]-26265.html
    Jeśli twoje są od jakiegoś dostawcy stare to mogą nie mieć trybu AP aktywnego w sofcie. Ja tak mam w swoim SKY. Chciałem stary użyć właśnie do tego celu co ty ale niestety tryb AP jest niedostępny.
    Kolega jprzedworski ma racje jak użyjesz jednego z jednym radiem w trybie reperator spadnie prędkość. Na tej zasadzie działają te wszystkie wzmacniacze wifi sygnału do gniazdka.
    To go kup jak wiesz gdzie. To już muzeum, sprzęt był dobry ale już nie jest produkowany no i miał radia w G a więc po WiFi około 20Mb/s. Można kupić używany ale za kupę kasy, a potem skonfigurować jako AP Client+AP ale trzeba włączyć serewer DHCP na AP Cliencie. Na dodatek najpierw to trzeba zmierzyć sygnał WiFi z Liveboxa w miejscu gdzie ma stać G.DUO aby połączenie między nimi było stabilne musi wynosić około -70dBm.
  • Poziom 3  
    A dużo zabawy żeby spiąć lb z tp linkiem ? I wtedy oby dwa będą tak samo mocno dawać prędkość ?
  • Poziom 3  
    Albo może inaczej czy lepiej pogonić te dwa modemy jakiś tam grosz z nich będzie i zainwestować w jakiś jeden porządny który wystarczy na parter piętro i 10m ogród ? CZy do tak 300 zł dostanę coś porządnego żeby było Vdsl oraz w przyszłości na światłowód bo maja mi niedługo kable pociągnąć.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kukulelek napisał:
    Albo może inaczej czy lepiej pogonić te dwa modemy jakiś tam grosz z nich będzie i zainwestować w jakiś jeden porządny który wystarczy na parter piętro i 10m ogród ? CZy do tak 300 zł dostanę coś porządnego żeby było Vdsl oraz w przyszłości na światłowód bo maja mi niedługo kable pociągnąć.

Nie ma takich urządzeń w sprzedaży ze względu na moc emitowaną i twoje bezpieczeństwo (mikrofale).
  • Poziom 3  
    Nie rozumiem czyli nie ma modemu takiego ?
    Pisałeś że masz LB 2.0 więc jego zostawiasz w spokoju a kablowo łączysz dodatkowe urządzenie które będzie rozgłaszać sieć bezprzewodową w twoim domu/mieszkaniu. Dodatkowy AP najlepiej ustawić w miejscu gdzie masz słaby zasięg sieci. Czego tu nie rozumiesz?
  • Poziom 3  
    Wystarczy samo połączenie jakaś konfiguracja tego tp linka jak go podłączę do lb będzie konieczna ?
  • Użytkownik obserwowany
    matek451 napisał:
    A który z MF283+ i W8961 posiada tryb AP Client? Oświeć nas bo ja w żadnym z nich nie widzę.

Następnie piszesz

matek451 napisał:
    tak samo konfigurujesz AP na W8961 czy MF283+.

No to jak to wreszcie jest?
    @bumble czy ty rozróżniasz tryb AP i APClient? W tych urządzeniach jakie podał autor tematu nie ma fizycznie trybu AP a tym bardziej APClien (odbiornik) Tryb AP można na nich jednak skonfigurować ręcznie "oszukując" troszeczkę oprogramowanie. Oczywiście cały czas mówimy o połączeniu przewodowym LB z drugim posiadanym przez autora urządzeniem.
  • Poziom 3  
    Odziwo podłączyłem do lb tego tp linka i be żadnej konfiguracji zaczął działać jako 2 punkt dostępu i internet śmiga

Dodano po 4 [godziny] 1 [minuty]:

Śmigał chwile i potem na wifi przestał ale po kablu dalej jest z tego 2 modemu ale wg tej konfiguracji jest za mało danych bo na jakiej opcji ma być ruter bridge static IP dynamic IP czy jeszcze jedno tam jest
  • Poziom 3  
    Kupiłem nowy modem