Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon mg5250 - błąd b200 po wymianie głowicy

Mr Kriptonite 13 Jul 2019 11:35 5418 4
 • #1
  Mr Kriptonite
  Level 2  
  Witam,
  Mam drukarkę mg5250. Parę tygodni temu wyskoczył na drukarce błąd b200. Znalazłem na YT informacje ze jeżeli po przeczyszczeniu głowicy, błąd b200 dalej wyskakuje, to głowica jest do kosza. Nie chciałem nowej drukarki,z tej do tej pory byłem zawsze zadowolony,skaner działa wiec zamówiłem na eBayu od chińczyka oryginalna głowice. Super sprawa,zakładam głowice, drukarka chce ją wyrównać/kalibrować,po jakichś 2minutach znowu pojawia się błąd b200. Różnica do sytuacji na początku jest jednak taka,iż po wyl/wl drukarki, mogę korzystać ze skanera. Dopiero gdy chce coś wydrukować lub puścić program kalibracji głowicy wyskakuje błąd b200.

  Edit: zacząłem bawić się w wyklejanke, po zakryciu tylko czerwonej kratki dalej blad; jednak po zaklejeniu tylko zielonej, żółtej i niebieskiej mam przynajmniej możliwość drukowania na czarno. Jednak dalej mam zagwozdke: czy mogłem podczas zakładania nowej głowicy uszkodzić ja, tak że wyskakuje mi błąd b200. Czy może głowica która kupiłem jest rąbnieta?
 • #3
  Mr Kriptonite
  Level 2  
  Kupiłem ją na ebayu, podobno oryginalna. Przynajmniej tak była zapakowana.

  Canon mg5250 - błąd b200 po wymianie głowicy


  Czy jest możliwość, że to nie głowica była powodem błędu, lecz np. jakiś błąd na płycie, który spowodował zepsucie starej i nowej głowicy?

  Jeszcze jedno: puściłem testprint w trybie serwisowym przed zaklejaniem: za pierwszym razem wydrukowalo wszystkie kolory, za drugim zawiesił się i zaczęły migać obie lampki x10=b200.
 • #5
  Mr Kriptonite
  Level 2  
  Sprawdziłem oporność na obydwu głowicach. Na żadnej jednak nie dostałem takich wyników jak opisane w linku. Jednak najbardziej zbliżona była nowa głowica (na pgbk).

  Zacząłem również drukować na nowej głowicy tylko na czarno i wynik jest tragiczny.

  Canon mg5250 - błąd b200 po wymianie głowicy

  Spróbowałem więc jeszcze raz ze starą głowicą, zakleiłem kolory i o dziwo stara głowica drukuje na czarno o niebo lepiej. Będę próbować reklamować nową głowicę.

  Aczkolwiek zastanawia mnie dlaczego obie głowice nie działają w kolorach, może jednak coś na płycie jest rąbnięte i pali kolory?