Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000

13 Lip 2019 18:46 1125 6
  • Poziom 10  
    Proszę fachowców o pomoc.
    Szukam w googlach , ale nic nie znalazłem odnośnie tego zestawu, a sama informacja załączona w instrukcji jest dla mnie nie jasna.

Fotokomórki połączone ze sobą - widać na zdjęciach co i jak.
    Po podłączeniu jak na zdjęciach - cały czas świeci się dioda i brama nie chce się zamknąć.
    Proszę o informację, co robię źle.

Brązowy COM do INRF
    Niebieski NO do GND
    Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000 Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000 Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000 Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000

Moderowany przez suworow:

User nie uzupełnił informacji.

• Poziom 21  
    A czy komórki się widzą aby działały, można to sprawdzić aparatem z telefonu.

Dodano po 1 [minuty]:

Bo jak się nie widzą to sygnalizują przeszkodę.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że w telefonie mam widzieć świecącą diodę IR? Jak od pilota TV?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Oprócz tego w obu fotkach ma się świecić po jednym LEDzie ciągle (zasilanie), w odbiorczej powinna przy braku przeszkód świecić też druga LEDka, przy zasłonięciu wiązki powinna gasnąć, podobnie powinna zachowywać się LEDka nad zaciskiem INRF.

PS. skąd bierzesz zasilanie fotek (żółty i czarny)? Przy centralce nie widać....
  • Poziom 10  
    A gdzie te fotki mają diodę? Bo nic się nie świeci.

Zasilanie... hmm, nie wiem, podłączał mi to jakiś magik i się wyłożył na tym temacie, więc sam dzisiaj rozebrałem i się pytam was ;) ogólnie jest problem w moim terenie z fachowcem, dwóch się przymierzało do montażu, trzeci się podjął i jest jak jest.

A ile kabli powinno iść z centralki do fotokomórki?

Od sprzedawcy z allegro, dostałem tylko okrojone info, cytuję: "Fotokomórki działają tylko podczas zamykania(2i 3 od lewej, GND i INRF)"
    Więc stosując się do jego wiedzy z centralki wychodzą tylko dwa kable, jak opisałem w pierwszym poście.

Załączę jeszcze foto instrukcji jaką dostałem z zestawem. Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000 Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000 Podłączenie fotokomórek do zestawu z Allegro MAXGATE 2000
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    sebass.pl napisał:
    Zasilanie... hmm, nie wiem, podłączał mi to jakiś magik i się wyłożył na tym temacie, więc sam dzisiaj rozebrałem i się pytam was ;)

To kto ma wiedzieć gdzie kolega ma to podłączone?
    sebass.pl napisał:
    ogólnie jest problem w moim terenie z fachowcem, dwóch się przymierzało do montażu, trzeci się podjął i jest jak jest.

Tak, na pewno. Po prostu nie trzeba szukać wśród magików, tylko fachowych firm. Chyba, że podesłać znajomą przedszkolankę ( dyplomowana). Też się nie zna, ala parę groszy chętnie przytuli.
    Jak oczekuje kolega pomocy, to proszę opisać dokładnie co i jak jest podłączone, zastanowić się dlaczego jedna fotka ma 2 styki, a druga 5. Co to znaczy NO i NC. Te kable tak mają zwisać w tych peszlach? Przecież to co kolega nam zaprezentował to nadaje się tylko i wyłącznie do umieszczenia w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1972097.html
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązałem nie montując czujek. Gdybym wiedział jak podłączyć to bym nie pytał.