Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Proporcje mieszanki paliwowej

13 Lip 2019 21:19 453 13
  • Poziom 3  
    Na pewnym forum znalazłem taką tabelkę odnośnie mieszanek benzynowych i mam pytanie.

- Proporcje mieszanki paliwowej

Jeżeli np. do piły spalinowej mam mieszankę np. 1:50, czyli 100ml oleju na 5l benzyny to za każdym razem muszę rozrabiać te 5l, czy jak potrzebuję tylko 1 l tej mieszanki to wystarczy, że wymieszam 20ml oleju i to wystarczy w stosunku do 1:50?

Poza tym jak długo można przechowywać taką mieszankę, aby nie zatrzeć silnika? Zbiornik z paliwem powinienem opróżniać za każdym razem jak coś mi zostanie, a nie będę jej używał przez np. 3 tygodnie?
  • Poziom 30  
    zyx12345 napisał:
    potrzebuję tylko 1 l tej mieszanki to wystarczy, że wymieszam 20ml oleju i to wystarczy w stosunku do 1:50?

Tak.
    Teoretycznie przechowujemy max miesiąc i tego się trzymaj. Najlepiej rób na bieżąco ( czyli jak wyżej)
  • Poziom 26  
    Wystarczy jak wlejesz te 20 ml na litr paliwa, co do opróżniania zbiornika teoria i instrukcja mówi o wypalaniu paliwa do końca i przechowywanie piły bez niego ale te 3 tygodnie spokojnie możesz zostawić w zbiorniku (ale na zimę czy dłuższy okres zostaw raczej suchy zbiornik). Podobnie z mieszanką (miesiąc półtora ok, dłużej lepiej świeżą). kolega mnie wyprzedził ale potwierdza co napisałem.
  • Poziom 20  
    Na okres zimowy zawsze pusty zbiornik i gaźnik. Membrany w gaźniku puchną od benzyny i po zimie do naprawy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 40  
    Oczywiście że w lecie nie puchną. To Ty nie wisz że benzyna to inteligentno ciecz. Łuna ta wi że jest zima i atakuje uszczelki. :D :D :D
    Mam koleżkę co tankuje 3 razy w roku (robi niecałe 2000 km), nieraz samochód stoi po kilka miesięcy nie odpalany a jednak jeździ.
  • Poziom 20  
    Skończcie z tym hejtem. Przerabiałem to dwukrotnie po prostu. Dwukrotnie nie wypaliłem paliwa z gaźnika i po zimie membrany były do wymiany. Nie wiem z czego to wynika, ale chyba lepiej to zrobić bo nie jest to nic skomplikowanego.
  • Poziom 3  
    Czytałem gdzieś, że mieszankę powinno się przechowywać przez 2, max 3 tyg. bo po tym czasie rozwarstwia się olej, poza tym można się sugerować tą tabelką co wrzuciłem? Wszystkie wartości są prawidłowe do danych mieszanek?

I w czym najlepiej przechowywać np. benzynę, albo tą mieszankę? Są niby specjalne pojemniki, ale benzyna ponoć rozpuszcza plastik, więc ją powinno się przechowywać w szklanym?
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    Witam

zyx12345 napisał:

I w czym najlepiej przechowywać np. benzynę, albo tą mieszankę? Są niby specjalne pojemniki, ale benzyna ponoć rozpuszcza plastik, więc ją powinno się przechowywać w szklanym?

Kanister metalowy będzie odpowiedni.
  • Poziom 3  
    Rycho T napisał:
    Pewni, że w szklanym, teraz w większości nowych pilarek, kosiarek i samochodów są przecież szklane zbiorniki paliwa.
    Nie wiem czy to tak na poważnie, czy jaja sobie robisz.

Nie chodziło mi o zbiornik paliwa tylko o pojemnik w jakim przechowywać paliwo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 20  
    zyx12345 napisał:
    Rycho T napisał:
    Pewni, że w szklanym, teraz w większości nowych pilarek, kosiarek i samochodów są przecież szklane zbiorniki paliwa.
    Nie wiem czy to tak na poważnie, czy jaja sobie robisz.

Nie chodziło mi o zbiornik paliwa tylko o pojemnik w jakim przechowywać paliwo.

Kupujesz pojemnik plastikowy z atestem.
  • Poziom 38  
    Jeśli pilarka jest nowa lepiej nie lać starej mieszanki która stoi 3 miesiące jednak gdy silnik już swoje przepracował i ma większe luzy to stara mieszanka nie powinna mu zaszkodzić.
    Osobiście zdarzało mi się, że lałem mieszankę, która stałą po pół roku oraz zimowała w plastikowej bańce. :D

Oleje syntetyczne ulegają rozkładowi w benzynie dlatego długie przechowywanie powoduję częściową utratę własności smarnych mieszanki.
    Nie oznacza to jednak, że za każdym razem należy robić nową mieszankę.

A co do kanistrów to najlepsze są ze szkła szafirowego. :D

Żart :D