Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pełne nagłośnienie domu jednorodzinnego

14 Lip 2019 13:13 231 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Szukam pomocy z ustaleniem sposobu nagłośnienia nowo wybudowanego domu jednorodzinnego dla rodziców. Normalnie nie zajmuje się sprzętem audio na taką skalę więc jestem trochę zagubiony.
    Potrzebuję nagłośnić kilka pomieszczeń z opcją zdalnego sterowania każdą strefą.

Cała instalacja powinna obejmować:
    - 7 stref nagłośnienia: Salon połączony z kuchnią (2 głośniki), Sypialnia (1 głośnik), Biuro (1 głośnik), Łazienka (1 głośnik), Korytarz (1 głośnik), Taras (1 głośnik) i Garaż (2 głośniki)
    - Głośniki powinny być wpuszczane w sufit (kable już są pociągnięte i sprowadzone do jednego miejsca na poddaszu)
    - Jednostka sterująca pozwalająca zdalnie (najlepiej z telefonu) wyłączać pojedyncze strefy.
    - Źródło najpewniej byłoby jedno jako radio internetowe czy po prostu mały komputer ze Spotify. Dodatkowym plusem byłaby możliwość użycia głośników w salonie, lub ewentualnie wszystkich na raz z kinem domowym, ale nie jestem pewny czy byłoby to opłacalne albo chociaż możliwe.
    - Jakość dźwięku nie musi być na najwyższym poziomie, nie jest to sprzęt dla audiofila czy na imprezy tylko dla ludzi, którzy chcą mieć muzykę w całym domu.

Na chwilę obecną nie mam ustalonego budżetu, ale wolałbym nie rozbijać banku. Sprzęt używany raczej nie wchodzi w grę. Potrzebowałbym wiedzieć co do takiej instalacji należałoby zakupić, jak podzielić koszty pomiędzy wszystkimi częściami i jaki jest zakres cenowy dla takiego zestawu.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  • Poziom 2  
    telecaster1951 napisał:
    Trochę przerost formy nad treścią.
    Może zainteresujesz się czymś takim:
    https://www.skleptonsil.pl/odtwarzacz-scienny-ws-30-2-x-15w-usb-sd-fm-bluetooth,id893.html
    Odtwarzacz ścienny. Mieści się w normalnej puszce. Odtwarza po BT i przez kabel AUX. Do tego głośniki sufitowe.

Bardziej niż o odtwarzacz chodziłoby mi o coś co faktycznie podzieliłoby wszystko na strefy i pozwoliło na kontrole tymi strefami z jednej jednostki sterującej. Ten odtwarzacz o ile fajny nie nadaje się raczej sam do większej instalacji.