Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podpięcie radia + wzmacniacz - Czy można tak podpiąć ?

14 Lip 2019 13:59 168 7
  • Poziom 2  
    Witam.
    Na początek chciałem się przywitać gdyż jestem tu nowy i z tematem car audio dopiero zaczynam.
    Na wstępie chciałbym zapytać o schemat podpięcia.
    W samochodzie mam radio 2DIN. android 4x50W. Obecnie w samochodzie mam zainstalowane w sumie 4 głośniki basowe ( 2 w przednich drzwiach i 2 w bagażniku) i 2 wysokotonowe z przodu. Chciałbym to rozbudować o 2 wysoko tonowe , 4 średnio tonowe + subwoofer.
    I teraz najważniejsze jak chciałbym to podpiąć. Wymyśliłem sobie, że może dało by radę podpiąć pod radio 4 wysokie tony i 4 średnie a niskie tony + subwoofer przez wzmacniacz ( chciałem dodać że radio posiada 2 kanały RCA + dodatkowe wyjście na subwoofer ). Chciałbym żeby ktoś obeznany w temacie wypowiedział się czy takie podpięcie nie zabije radia !!!
  • Moderator CarAudio
    Pomijając już sam fakt bezsensownego zwiększenia ilości źródeł dźwięku , to można to podpiąć ale ... hasło do odszukania i wgłębienia się w temat > zwrotnica .
  • Poziom 2  
    Dlaczego bezsensownego ? Uważasz że wielu producentów aut wsadzając do samochodów właśnie po 12 i więcej głośników robi to bez sensu ?
  • Poziom 27  
    Tak uważam. Bardzo dobry zestaw odseparowany na przód plus subwoofer do bagażnika w zupełności wystarczą i dadzą najlepszy dźwięk.
  • Moderator CarAudio
    Tak dokładnie uważam, bo ... nagrania masz w stereo i teraz zobacz ile przetworników jest Ci potrzebne by uzyskać ten efekt ;)

W samochodzie potrzebujesz jednego dobrego kompletu głośników z przodu i odpowiednio zestrojonego subwoofer . Zwiększenie ilości przetworników spowoduje kompletne rozwalenie sceny stereo.
  • Poziom 2  
    Według mojego odsłuchu porównanie dźwięku w moim samochodzie z 6 głośnikami a u znajomego gdzie ma 12 bądź 14 fabrycznie zamontowanych to tak jakby porównywać wieże z 2 głośnikami do zestawu stereo 5+1
  • Moderator CarAudio
    Czyli Twoim zdaniem muzyka stereo z 2 kolumn jest gorsza niż puszczona na zestawie 5+1 ? Musisz więc zmienić kolumny na takie które grają , bo nie w ilości siła lecz w jakości reprodukcji dźwięku.
  • Poziom 2  
    Właśnie nie chodź mi o to żeby było głośno tylko czysto i przestrzennie brzmienie, wyraziscie

Dodano po 23 [minuty]:

Ok ale nie przedłużając niepotrzebnie tematu odpowiedz na moje pytanie uzyskałem wiec chciałem wszystkim bardzo podziękować za szybka odpowiedzi i temat uważam za wyczerpany