Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat bezlusterkowy za ok 2.500zl

14 Lip 2019 21:22 219 4
  • Poziom 13  
    Witam, potrzebuje pomocy przy zakupie aparatu fotograficznego, obecnie jestem posiadaczem lustrzanki Nikona d5100 i jego główną zaletą jest tryb manualny oraz długie czasy naświetlania do robienia nocnych zdjęć ( astrografia) chciałbym jednak zmienić aparat na mniejszy lżejszy ponieważ często wędruje po górach. Chciałbym żeby aparat robił zdjęcia bardzo dobrej jakosci, miał szybki Af oraz jak najszerszy kąt, głównie do fotografowania górskich pejzaży, najbardziej zależy mi na jakości żeby łapał szybko ostrosc, żeby zdjęcia były ostre jak brzytwa. Dobrym dodatkiem byłaby możliwość kręcenia filmów 4k i full HD z ok 100 FPS. Nie wiem czy jest wogole możliwość takim aparatem ustawienia długich czasów naświetlania i czy daloby radę uchwycić nocne niebo, ale jeśli tak to byłby to dla mnie idealny aparat. Czy jesteście w stanie mi polecić jakiś model z konkretnym obiektywem za ok 2.500 max 3000 zł ?

Oczywiście chcę taki aparat z uwagi na wymiar i wagę, mam dość wspinania się z tym ciężkim klocem na szyi a chowanie do plecaka i wyjmowanie co chwila bo jest jakiś fajny kadr, no też bez sensu. Do takich fotografii nie potrzebuje lustra, ale czy taki bezlusterkowiec jest w stanie zrobić ostre ładne zdjęcie po horyzont ?
  • Poziom 26  
    Witaj, w tej cenie z takimi wymaganiami to nie znajdziesz nic, no i nadal pozostaje kwestia obiektywów, szerokich dobrych jak do nikona swojego nie kupisz do bezlustra.
    Zdjęcia podobne uzyskasz z tego D5100 jak i z nowoczesnego bezlustra, wszystko kwestia obiektywów, video będziesz miał w bezlustrach lepsze oczywiście.
    Zerknij na Sony A6300.
  • Poziom 13  
    Nie znam możliwości bezlusterkowca, ale ja jestem świadomy że z tymi nocnymi zdjęciami przesadziłem, potrzebuje taki co zrobi ładne zdjęcie pocztówkowe w ładny słoneczny dzień. Nie wierze że nie nie ma takich za 3000 zł, mój Nikon wcale cudownych zdjęć nie robi , AF do kalibracji a ledwo wrócił z serwisu po wymianie lustra.
    Nie zrezygnuje z niego bo wiem że lustro daje więcej możliwości, ale w tym konkretnym przypadku myślę że dobry kompakt czy bezlustrowiec jest w stanie dorównać do mojego lustra a myślę że może i będzie lepszy. Czy się mylę ? Problem w tym że teraz dopiero usłyszałem w ogóle o czymś takim jak bezlusterkowiec, choć jestem też posiadaczem lumixa dmc fz 30 nie wiadomo do czego przypisać. W każdym razie .. potrzebuje mniejszego lżejszego aparatu, który robi dobre jakościowo zdjęcia, takie zwykłe cyk krajobrazów , jest taki czy nie ma ? Jeśli tak to na jaki zwrócić uwagę ?
    Myślałem o OM-D E-M10 III
  • Poziom 26  
    Ale jakiś powód musi być że nie jesteś zadowolony ze zdjęć jakie daje ci D5100, jakie tam masz obiektywy ?
    Krajobraz to nie jest specjalnie wymagający temat, spokojnie dobrym fonem to zrobisz, a nawet lepsze moga wyjść niż z aparatu.
    Olympus jest ok ale ja wiem czy to takie lżejsze czy mniejsze ?
    ( nikon 560g, olumpus 480g )
    Może olympus EPL 9 z pancake kitem ?
  • Poziom 13  
    No rzeczywiście, nie jest jakoś super lżejszy ..
    Muszę to dobrze przemyśleć. Co do mojego Nikona to nie jest tak że nie jestem zadowolony z jakości zdjęć, ale AF mam do kalibracji. ( Odradzam wszystkim serwis Nikona )
    Obiektyw mam kitowy AF-S DX 18-105

EPl 9 380 g to już jest różnica, ale jak wypada na tle OM-D E-M10 III ? Ten z tego co wyczytałem jest warty uwagi. W każdym razie muszę przemyśleć inwestycje w obiektyw do mojego Nikona. A może jakiś lepszy maly kompakt do lustra...