Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SRS55M78 EU01 - Po wymianie ogrzewacza 1 raz zadziałała i 1 min

14 Lip 2019 23:05 498 4
 • Poziom 10  
  Witam.
  Po 5 latach mniej więcej zepsuła się zmywarka Bosch SRS 55M78 EU01. Czytałem wiele wątków o podobnych problemach, że zmywarka nie kończyła programu po czym sprawdzałem po kolei co może być u mnie przyczyną. Zmywarka nie grzała wody na żadnym programie (zimna) oraz na każdym programie zostawała na 1 minucie do końca czasem wydłużając sobie czas pracy np.: z pozostałego czasu 76 minut po około30 minutach pracy zmywarki pokazała 105 minut.

  Tylko na jednym programie w którym jest tylko zimne płukanie i czyszczenie pośrednie, a program nazywa się zmywanie wstępne zmywarka kończyła cykl. Grzałka jakby nie grzała więc zakupiłem nowy ogrzewacz przepływowy. Po rozkręceniu wymieniłem go, sprawdzając czy jest wszystko ok., i było. Zmywarka dokończyła cykl, woda gorąca, suszenie też było. Skręciłem wstawiłem na drugi dzień włączam i mam to samo co było wcześniej... Zatem nie grzeje i nie kończy pracy tylko na tym 18 zmywanie wstępne kończy.

  Co mogło się stać iż mimo wymiany całego ogrzewacza z mikroprzełącznikiem i całą resztą znowu pojawiła się ta usterka? Jest jeszcze jedno, że pomimo otwarcia drzwi zmywarka nie przerywa cyklu (dalej zmywa) i co za to odpowiada?
 • Specjalista AGD
  krissprot napisał:
  Co mogło się stać iż mimo wymiany całego ogrzewacza z mikroprzełącznikiem i całą resztą znowu pojawiła się ta usterka?
  Do sprawdzenia moduł sterujący (sekcja załączania grzałki).
  krissprot napisał:
  pomimo otwarcia drzwi zmywarka nie przerywa cyklu (dalej zmywa) i co za to odpowiada?
  Wyłącznik drzwiowy.
 • Specjalista AGD
  Może Twoja zmywarka po prostu ma za mało wody w komorze i dlatego nie grzała?Sprawdzałeś tę grzałkę przed wymianą? Jeśli w komorze jest za mało wody, to pompa nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia i membrana nie naciska na mikroswitch. Do sprawdzenia wąż łączący układ kontroli wody z komorą mycia. Możesz mieć zapchany syfem.
 • Poziom 10  
  Podłącze się pod temat u mnie też zmywarka Bosh nie grzala wody wymieniłem całą pompo grzalke i jest tak: na programie 45stopni grzeje i dochodzi do końca programu A na innych np.65 słabo grzeje i zostaje minuta do końca i wisi. Podpowiedzcie
 • Poziom 10  
  Pomogła tylko wymiana programatora .