Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kontaktronu do alarmu ELMES CBP32S.

14 Lip 2019 23:09 171 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Do zestawu alarmowego ELMES CBP32S dostałem od sprzedawcy kontaktron Satel B-1 (wychodzą z niego 2 kable). Po podłączeniu do centrali każde otwarcie drzwi wywołuje alarm, nawet gdy nie jest uzbrojony. Jest sposób żeby podłączyć go do tej centrali czy powinienem kupić kontaktron z pętlą antysabotażową?
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Obawiam się ,że albo nie czytałeś instrukcji albo jej kompletnie nie zrozumiałeś.
  • OptexOptex
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    A tę zawsze warto przeczytać chociażby też ze względu na inne ustawienia. A wracając do sedna sprawy to dwa podstawowe parametry jakie należy określić podłączając jakąkolwiek czujkę do centrali alarmowej to typ linii i typ reakcji wejścia.
    Diagnozując "usterkę" warto sprawdzić/ podać jaki typ alarmu wywołuje dany czujnik (np. włamaniowy, pożarowy, napadowy, sabotażowy itp)
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    O dziwo instrukcję przeczytałem, czujki pir już zamontowane.
    Kontaktron podłączyłem do Zn i com. Próbowałem z różnymi rezystorami, ale otwarcie drzwi włącza alarm sabotażowy. Wydaje mi się, że sprzedawca wprowadził mnie w błąd i muszę je wymienić?

• Poziom 43  
    Rezystor jaki kolega użył, jaki typ linii ustawił dla danego wejścia?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    matka99 napisał:
    O dziwo instrukcję przeczytałem, czujki pir już zamontowane.

Dlaczego "O dziwo" czytanie instrukcji to podstawa a nie żadne dziwo.
    Przeczytaj powoli ze zrozumieniem jeszcze raz rozdział na temat funkcji systemu Pkt.3 instrukcji strona 7 .

Dodano po 11 [minuty]:

Jeżeli nie zmieniałeś żadnych ustawień to aby podłączyć kontaktron należy dołączyć równolegle z jego stykami rezystor 3k3 a szeregowo z nim rezystor 1k1.

Dodano po 4 [minuty]:

Podłączenie kontaktronu do alarmu ELMES CBP32S.