Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 1.2 16V Z12XE - Stukające popychacze

sander 15 Jul 2019 11:11 3306 6
 • #1
  sander
  Level 16  
  Samochód Corsa C 1.2 16V z silnikiem Z12XE - 2 lata temu pojawiły się metaliczne stuki - wymieniony najpierw rozrząd (bo i tak miał być do wymiany, a podejrzany był łańcuch) - nie pomogło, następnie wymienione wszystkie popychacze na INA - stuki ustały.
  Aktualnie po przejechaniu od tego czasu niecałych 40tys. km stuka od nowa - nie ma reguły kiedy ale częściej na zimnym na wolnych obrotach, lub podczas jazdy gdy odpuści się gaz (ale sporadycznie stuka też podczas jazdy, a w drugą stronę czasem można odpalić zimnego i żadnego stuku nie ma).

  Ciśnienie oleju zmierzone (w miejscu czujnika) na zimnym i niecałe 4 bary, przy 2,5k obrotów - 5,5 bara.

  Ktoś ma jakiś pomysł co tam się może dziać - bo chyba nie jest możliwe żeby nowe popychacze padły tak szybko... Co jeszcze można sprawdzić, bo mechanicy u których byłem rozkładają ręce...
  Wszelkie sugestie mile widziane...
 • #3
  sander
  Level 16  
  Nie był, mechanik nie uznał tego za konieczne.
 • #5
  sander
  Level 16  
  Miska była kiedyś ściągana i raczej tam brudu nie było, na filtrze po wymianie też raczej czysto.
  Czy zastosowanie tej płukanki teraz ma sens? Warto próbować?
 • #7
  sander
  Level 16  
  Napiszę o efektach: płukanka Liquid Molly - wlana do prawie nowego oleju i silnik na wolnych obrotach chodził pół godziny - olej po spuszczeniu całkiem czarny i efekt taki że 3 dni żadnego stuku - także na pewno warto spróbować bo dużo nagaru rozpuściło. Nagar był najprawdopodobniej w kanałach w bloku, bo głowica i misa była czysta.