Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Baofeng DM-1801 schemat kabla - posiada może ktoś??

kedzior_141 15 Jul 2019 11:29 1230 4
    kedzior_141
    Level 10  
    Witam.
    Jako że nie mogę nigdzie znaleźć w sieci schematu kabla do programowania nowej wersji radia wypuszczonego przez Baofeng chciałbym się zapytać czy może by ktoś mógł narysować/ sprawdzić jak jest wykonane połączenie pomiędzy złączem USB a złączem Kenwood do radia.
    gdzieś udało mi się ustalić że podłączenie leci bezpośrednio z USB a nie jak we wcześniejszych wersji poprzez jakiś tam terminal USB<->RS232.
    Tutaj radio jest wyszukiwane automatycznie przez komputer.
    Więc jeśli miałby ktoś taki kabel i mógłby sprawdzić "co do czego" bądź ma jakąś wiedze jak wygląda schemat byłbym wdzięczny gdyby podzielił się informacjami.
    dla podglądu i informacji
    Baofeng DM-1801 schemat kabla - posiada może ktoś??
    obrazek zapożyczony ze strony hamradia
    kedzior_141
    Level 10  
    Hajna wrote:
    https://www.google.com/search?q=schemat+kabla+do+uv5r&rlz=1C1PRFI_enPL770PL771&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=HYsQDPvikkBlJM%253A%252CfpO32XLB2gVgjM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRlJNrt7LhQ_J_r2Q21Vt-9jElyuA&sa=X&ved=2ahUKEwjeod2M27bjAhXPlIsKHVUPDXMQ9QEwAXoECAgQBg#imgrc=HYsQDPvikkBlJM: Sprawdz to

ten wlaśnie mam i to jest do baofenga z serii UV-xxxx a nowy ten o którego pytam jest cyfrowo-analogowy i z serii DM-xxxx i tel leci bezposrednio na USB a to co podesłałeś jest poprzez RS-a

Dalej szukamy...
    kedzior_141
    Level 10  
    Garfield przesyłał schemat który działa :-D