Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei Y6 - Nie uruchamia się.

15 Lip 2019 15:29 210 9
  • Poziom 14  
    Witam. Mam problem z telefonem huawei Y6. Leżał dłuższy czas nie używany i teraz pojawia się coś takiego jak na zdjęciu. Podłączyłem go pod komputer i uruchomiłem program HiSuite by przywrócić system ale wyświetla że moje urządzenie nie jest obsługiwane. Da się coś z tym zrobić?
    Huawei Y6 - Nie uruchamia się.
  • Poziom 14  
    Nie mogę sobie poradzić z odblokowaniem FRP i Fastboot wywala błąd. Jest na to jakiś sposób?
  • Poziom 32  
    basti23 napisał:
    Nie mogę sobie poradzić z odblokowaniem FRP i Fastboot wywala błąd. Jest na to jakiś sposób?

Chcesz zdjąć FRP czy uruchomić telefon? Telefon jest w trybie fastboot, trzymaj jednocześnie wciśnięte klawisze power i volume down przez 10 sek. i telefon powinien uruchomić się normalnie. Wrzucaj od razu treść błędu jeśli mamy coś poradzić.
  • Poziom 14  
    Spoiler:
    Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
    Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Windows\system32>cd c:\adb

c:\adb>fastboot flash recovery recovery.img
    target reported max download size of 266338304 bytes
    sending 'recovery' (26572 KB)...
    OKAY [ 0.892s]
    writing 'recovery'...
    FAILED (remote: Necessary to unlock FRP! Navigate to Settings > Developer op)
    finished. total time: 0.902s

Taki błąd wywala.
  • Poziom 32  
    Wpisz "fastboot reboot" albo "fastboot continue" i zobacz jaki bedzie efekt. Albo wysypal sie soft, albo np jest problem ze zwartym klawiszem sciszania i wrzuca go od razu w tryb fastboot.
  • Poziom 14  
    Spoiler:
    Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
    Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Windows\system32>cd c:\adb

c:\adb>fastboot reboot
    < waiting for device >
    rebooting...

finished. total time: 0.000s

c:\adb>fastboot flash recovery recovery.img
    target reported max download size of 266338304 bytes
    sending 'recovery' (26572 KB)...
    OKAY [ 0.870s]
    writing 'recovery'...
    finished. total time: 0.890s

c:\adb>fastboot continue
    resuming boot...
    finished. total time: 0.020s

c:\adb>fastboot reboot
    rebooting...

finished. total time: 0.000s

c:\adb>

Taki efekt. Chyba nic się nie da zrobić :cry:
  • Poziom 32  
    Cos sie dzieje po "fastboot reboot" czy wchodzi ponownie w ten sam tryb?
  • Poziom 14  
    Jeśli przy włączeniu gdy smartfon jest podpięty do komputera przytrzymam vol - to smartfon przejdzie w fastboot&rescue mode. A po podaniu komendy fastbot reboot wyłączy sie i uruchomi na logo huawei i tak wisi.
  • Poziom 32  
    W takim razie kolejna opcja to wejscie w recovery (zapewne vol+ i wlacznik) i przywrocenie ustawien fabrycznych. Jesli nie pomoze to pozostaje sprobowac wgrac oprogramowanie na nowo za pomoca karty pamieci (opisane tu.

Huawei niestety sa kaprysne i czasem ciezko dobrac odpowiedni soft, ale mozesz zaczac od Huawei Y6 Firmware(SCL-L01, C432B140, Switzerland).rar np stad.