Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Podłączenie i przeniesienie gniazda siłowego. Dwa gniazda na jednym kablu.

Vottar 15 Jul 2019 18:48 2949 2
    Vottar
    Level 2  
    Witam,

Mam w garażu gniazdo siłowe 5 bolcowe 32A i chcę je przenieść kilka metrów dalej. W nowym miejscu chcę podłączyć równolegle 2 gniazda siłowe 32A. W tej chwili gniazdo jest około 3 metrów od skrzynki z bezpiecznikami a docelowo ma być około 7 metrów od skrzynki z bezpiecznikami. Kabel 5x2.5mm okrągły ułożony w korytku 60x40. Bezpieczniki gniazda siłowego to 3xC16. Bezpiecznik główny 20.Pytanie brzmi czy gniazda mogą być podłączone równolegle do jednego kabla? Do gniazd planuje podłączyć maszyny które będą pracować równocześnie, jedna z silnikiem 1,5 kW a druga z silnikiem 2,2 kW. Czy bezpiecznik wytrzyma, czy może trzeba oba gniazda dać na oddzielnych. Maszyny będą uruchamiane sporadycznie na maxymalnie 15 minut pracy ciągłej.

Nie jestem elektrykiem, ale gniazdka umiem podłączyć. Jeśli będzie potrzeba nowego bezpiecznika albo jakiejś przeróbki wezwę elektryka, ale najpierw chciałem się upewnić czy to co wymyśliłem zda egzamin. Za wszelkie odpowiedzi i wskazówki z góry dziękuję.
    Vottar
    Level 2  
    Bez waszej pomocy :P