Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przeróbka zasilacz 31V - EDD-310021-IP44

15 Lip 2019 19:24 261 9
  • Poziom 3  
    Witam, chciałbym przerobić zasilacz do lampek Led tak aby ominąć przełącznik trybów który jest wlutowany na płytce.
    Zasilacz jest na 31V I posiada 2 tryby, włączony na stałe i wyłączanie czasowe po 6h.
    Chcialbym te lampki Led włączać i wyłączać za pomocą łącznika 230V. Zasilacz jest jednak tak zbudowany że po wyłączeniu i ponownym włączeniu napięcia wraca do stanu wylaczonego i trzeba kliknąć dodatkowo włącznik na zasilaczu.

Z racji tego że chce zabudowac to ustrojstwo w puszce hermetycznej to jak działa teraz zasilacz jest nieakceptowalne.

Czy znalazłby się ktoś kto podpowie jak przerobić ten chiński wynalazek?

Przeróbka zasilacz 31V - EDD-310021-IP44 Przeróbka zasilacz 31V - EDD-310021-IP44
  • Poziom 30  
    Sprawdź działanie tego przycisku - jeśli podanie zasilania przy wciśniętym spowoduje załączenie zasilacza to można go zastąpić kondensatorem który przepuści impuls i zasymuluje wciśnięcie przycisku (pojemność trzeba dobrać eksperymentalnie).
  • Poziom 3  
    Po włączeniu z przyciśniętym włącznikiem zasilacz działa. Teraz pytanie jak określić parametry takiego kondensatora? Jestem totalnym amatorem :)
  • Poziom 39  
    Za załączenie/wyłączenie LEDów odpowiada ten mały tranzystor, który zwiera do masy

Zdjęcie nie jest ostre aby dokładnie zobaczyć i potwierdzić. Układ scalony wygląda na PIC12Fxxx

Dodanie kondensatora do przycisku, spowoduje, że on dalej będzie odliczał czas 6H.

Możliwe, że zwarcie przycisku na stałe do ten sam efekt bez kondensatora
  • Poziom 3  
    HD-VIDEO napisał:

Dodanie kondensatora do przycisku, spowoduje, że on dalej będzie odliczał czas 6H.

Możliwe, że zwarcie przycisku na stałe do ten sam efekt bez kondensatora

Wczoraj wylutowałem ten przycisk i zwarłem na stałe ale niestety LEDy wcale się nie włączały.
    Więc albo coś spitoliłem, albo ten układ działa jakoś inaczej.

Dla pewności że nic tam nie spaliłem :) wlutowałem przycisk na swoje miejsce i zasilacz działa nadal bez zarzutu.

A nie dałoby się obejść całkowicie tego układu który odpowiada za załączanie i czasowe wyłączanie?
  • Poziom 39  
    paradix2 napisał:
    A nie dałoby się obejść całkowicie tego układu który odpowiada za załączanie i czasowe wyłączanie?
    Sprawdź czy występuje napięci na kondensatorze gdy LED_y są wyłączone.
  • Poziom 39  
    Napięcie to tam jest na pewno, bo z diodą prostowniczą SMD, tworzy stronę wtórną zasilacza, ale nie widać zupełnie prądu ograniczenia LEDów.

Jest ich 20szt/15mA w szeregu ewentualnie, rezystory mogą być przy samych diodach. trzeba to sprawdzić wtedy, podłączyć będzie się można pod kondensator.

Można podejrzewać, że PIC robi też PWM
  • Poziom 3  
    Kurcze nie nadążam za wami chłopaki :) A miałem nadzieję, że to będzie proste.

HD-VIDEO napisał:
    Jest ich 20szt/15mA w szeregu ewentualnie, rezystory mogą być przy samych diodach. trzeba to sprawdzić wtedy, podłączyć będzie się można pod kondensator.

Ale LEDów faktycznie jest 20 szt. Rezystorów ja moim okiem nie widzę, ale mogę się mylić. Poniżej zdjęcie.
    Przeróbka zasilacz 31V - EDD-310021-IP44

gumisie napisał:
    Sprawdź czy występuje napięci na kondensatorze gdy LED_y są wyłączone.

Zmierzyć nie mogę bo czekam aż multimetr dotrze. Człowiek raz w życiu coś chce zrobić/przerobić więc sprzętu brakuje :)
  • Poziom 3  
    Zasilacz się spalił przy moich amatorskich eksperymentach, w związku z czym zanabylem zasilacz 31v do jakiejś starej drukarki i po sprawie.