Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z falownikiem Huanyang i mach3

15 Lip 2019 19:57 222 13
  • Poziom 3  
    Witam mam dziwny problem gdyż skonfigurowałem falownik model: HY04D043B wzorując sie na instrukcji : (www)blog.robertolechowski.com/huanyang-konfiguracja/
    posiadam dokładnie taka płytke: Problem z falownikiem Huanyang i mach3
    i teraz mam dwa pytania
    1. Jestem wstanie włączyć płytke z poziomu macha i sterować obrotami z gcode ale tutaj: Problem z falownikiem Huanyang i mach3
    mam cały czas 0 i nie moge tymi suwakami nic regulować. I czesto musze czekać około 15-20 s zanim wrzeciono ruszy bo na panelu pisze dcb ale po chwili rusza choć mimo ustawienia 18000 obrotów to ma prawie 17000. Jest to bład w mach czy coś zle ustawiłem w falowniku ?

2. Czy jeśli steruje obrotami z mach czy moge mimo to używać tego pokretła co mam na panelu falownika ? Bo nie raz człowiek ustawi za dużo i wygodne by było gdyby dało sie tym pokretłem nie raz doregulowac.
  • Poziom 38  
    Może to pomoże:
    https://www.ebmia.pl/pliki/dodatkowe/SpindleControl%20-%20instrukcja%20obs%C5%82ugi.pdf

Przydało by się też zobaczyć jak połączony jest sterownik z falownikiem oraz konfigurację mach dotyczącą spindle - wszak nie widzimy tego co stworzyłeś a gdybanie nic dobrego nie przyniesie
  • Poziom 3  
    Sterowanie predkościa i właczanie z macha ogarnałem trzeba było tą wsówke zmienić i ten czas właczania też poprsotu parametr PD029 był ustawiony na 15 i dlatego z takim opoznieniem to trwało.
    Ale nadal nie moge ogarnać żeby móc jednoczesnie używać panelu i sterować z macha. Bo chciałbym móc rozgrzać wrzeciono czyli z panelu klikne sobie start i potencjometrem ustawie albo nawet stałą predkość jedną ustawić i pozniej stop zatrzymać a pozniej całe sterowanie już z macha. Czy jest to wykonalne ?
  • Poziom 38  
    Mlodycnc napisał:
    Sterowanie predkościa i właczanie z macha ogarnałem trzeba było tą wsówke zmienić

Chyba najprościej będzie zamiast wsuwki podłączyć przełącznik (na możliwie krótkich kablach).
    Mlodycnc napisał:
    albo nawet stałą predkość jedną ustawić

Funkcja JOG (lub JOG FOR) ustawiona dla wolnego wejścia daje taką możliwość (załączenie funkcji dodatkowym wyłącznikiem podłączonym do danego wejścia) .
  • Poziom 3  
    tos18 napisał:
    Mlodycnc napisał:
    Sterowanie predkościa i właczanie z macha ogarnałem trzeba było tą wsówke zmienić

Chyba najprościej będzie zamiast wsuwki podłączyć przełącznik (na możliwie krótkich kablach).
    Mlodycnc napisał:
    albo nawet stałą predkość jedną ustawić

Funkcja JOG (lub JOG FOR) ustawiona dla wolnego wejścia daje taką możliwość (załączenie funkcji dodatkowym wyłącznikiem podłączonym do danego wejścia) .

A jak mogę włączyć tą funkcję? i jak to ustawić bo szukam w instrukcji i albo nie widze albo nie mam czegoś.

I drugie pytanie skąd może być ta różnica że w mach ustawiam 18 tyś obrotów a wrzeciono daje 17 tyś ale gdy zejde np ze w mach ustawiam 10 tyś to wrzeciono ma 10200 ?
  • Poziom 38  
    Bazuję na tej instrukcji:
    https://prom-electric.ru/media/hy01d523b.pdf porównaj ze swoją czy się zgadza.

Strona 28:
    parametry PD044 - PD049 to konfiguracja wejść
    PD049 to wejście 6 fabryczna nastawa do 19 czyli prędkość niska zmiana wartości na 06 przypisze temu wejściu funkcję JOG a 07 JOG FOR.

Różnica w prędkości może wynikać z niedokładnego działania wyjścia analogowego karty - co należy uwzględnić w konfiguracji wejścia analogowego falownika. Może też wynikać z konstrukcji silnika
    Strona 36:
    parametry PD070 - PD076. Tu robota dla Ciebie - trzeba dokonać pomiarów napięcia wychodzącego z karty przy różnych nastawach prędkości, odczytać częstotliwość wyjściową oraz rzeczywiste obroty przy danych napięciach. Na tej podstawie będzie coś wiadomo. Pytanie czy warto kruszyć kopie o 6% odchyłki ?
  • Poziom 3  
    tos18 napisał:
    Strona 28:
    parametry PD044 - PD049 to konfiguracja wejść
    PD049 to wejście 6 fabryczna nastawa do 19 czyli prędkość niska zmiana wartości na 06 przypisze temu wejściu funkcję JOG a 07 JOG FOR.
    [quote="tos18"]Strona 28:

Bardzo fajna instrukcja bo ja mam duża bardziej skróconą więc wielkie dzięki
    Co do samego zmienienia PD to okey rozumiem tylko jak załączyc ten JOG ? Rozumiem że mam zastosowac przycisk tylko co podawać na to wejscie ? jaki sygnał ? i mam to wpiąć pod wejsice np. SPL ? (str11.)
    tos18 napisał:
    Różnica w prędkości może wynikać z niedokładnego działania wyjścia analogowego karty - co należy uwzględnić w konfiguracji wejścia analogowego falownika. Może też wynikać z konstrukcji silnika
    Strona 36:
    parametry PD070 - PD076. Tu robota dla Ciebie - trzeba dokonać pomiarów napięcia wychodzącego z karty przy różnych nastawach prędkości, odczytać częstotliwość wyjściową oraz rzeczywiste obroty przy danych napięciach. Na tej podstawie będzie coś wiadomo. Pytanie czy warto kruszyć kopie o 6% odchyłki ?

Tak masz racje nie bede się w to bawił to już mi wystarczy myślałem ze to moze jakies prostrze bedzie wiec tego nawet nie ruszam
  • Poziom 38  
    Mlodycnc napisał:
    Rozumiem że mam zastosowac przycisk tylko co podawać na to wejscie ? jaki sygnał ? i mam to wpiąć pod wejsice np. SPL ? (str11.)

Strona 12
    pomiędzy SPL a DCM
  • Poziom 3  
    Czyli daje tam przycisk ustawiam Pd049 na 6 lub 7 i ma działać ? czy coś jeszcze potrzebuje ? I zworka wtedy ma byc na 1,2 czy 2,3 ?
    Problem z falownikiem Huanyang i mach3
  • Poziom 38  
    Zworka J jest tylko od wejścia analogowego - nie reaguje na cyfrowe.
    Powinieneś jeszcze mieć podłączenie wejścia FOR (i DCM) do karty. (pytałem na początku jak masz to połączone)
    Mlodycnc napisał:
    czy coś jeszcze potrzebuje ?

tak
    strona 27
    parametr PD042 - prędkość jog
  • Poziom 3  
    sorki nie zauwazyłem, tak mam podłączone: Problem z falownikiem Huanyang i mach3
    i sterowanie obrotami i właczanie działa mi z macha ale właśnie potrzebuje na przycisk włączyć jedne stałe obroty niezalezne od programu
  • Poziom 3  
    Super wszystko działa :D
    Wielkie dzięki za pomoc bo sam bym do tego nie doszedł. Jakby coś jeszcze nie działało to będę się ewentualnie odzywał :p