Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak w radiu odbierać dźwięk z tvp1 albo z tvp2

mpendzik 15 Wrz 2005 19:44 3071 9
  • #1 15 Wrz 2005 19:44
    mpendzik
    Poziom 10  

Witam serdecznie
    Chciałem się dowiedzieć na jakich częstotliwościach radiowych można odbierać dźwięk z tvp1 i z tvp2 - podejżewam że na falach AM ale nie jestem pewien. Czy zna ktoś może częstotliwość ?. Poprostu chodzi nam z kolegami o to, żeby obejżeć dzisiejszy mecz wisły w tv, ale niestety w telewizorze nie ma fonii i dlatego chcemy przystosować do tego radio :-)
    Czy jest taka możliwość ? Z gówy dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

1 9
  • #3 15 Wrz 2005 20:37
    mpendzik
    Poziom 10  

a znasz może zakres ? - jeśli tak to napisz jaki.
    Pozdrawiam

0
  • #4 15 Wrz 2005 20:58
    czarutek
    Poziom 34  

Chyba nie da rady. Fonia jest przesunięta względem wizji zazwyczaj o 5.5MHz, macie taki radioodbiornik?

0
  • #5 15 Wrz 2005 21:04
    medicb
    Poziom 28  

Co wy wypisujecie? ;) W radiu fonia TV owszem była ale to za komuny :)
    Na zwykłym radiu nie usłyszysz TV chyba, że sobie je przestroisz a to raczej odpada bo bedzie juz po meczu. Kup płytkę do polskiej fonii do odbiornika TV (10zł) - to Ci zamontuję ;)

0
  • #6 15 Wrz 2005 21:12
    czarutek
    Poziom 34  

A kto mówi o fonii TV nadawanej przez radio? Mówimy o fonii równoległej.

0
  • #7 15 Wrz 2005 21:50
    medicb
    Poziom 28  

mpendzik napisał:
    Witam serdecznie
    Chciałem się dowiedzieć na jakich częstotliwościach radiowych można odbierać dźwięk z tvp1 i z tvp2 - podejżewam że na falach AM ale nie jestem pewien. Czy zna ktoś może częstotliwość ?. po prostu chodzi nam z kolegami o to, żeby obejżeć dzisiejszy mecz wisły w tv, ale niestety w telewizorze nie ma fonii i dlatego chcemy przystosować do tego radio :-)
    Czy jest taka możliwość ? Z gówy dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Ciężko to wywnioskować po przeczytaniu tego postu.

0
  • #8 16 Wrz 2005 00:58
    gabik001
    Poziom 37  

Hmm. No tak z tego postu nie bardzo wiadomo czego kolega chce, ale napewno na AM nie ma fonii tvp1,2. Jakby nie patrzec to i tak juz po meczu...
    Zeby odebrac fonie trzeba : znac numer kanalu w Twoim rejonie ktory chcesz odebrac (najlepiej czestotliwosc) , posiadac radioodbiornik na zakres w ktorym sie ten kanal znajduje , nastroic radio na czestotliwosc o 6,5 MHz wyzsza od tej na ktorej znajduje sie dana stacja tv (kanal) i mozna cieszyc sie niezbyt zadowalajacym odbiorem fonii tv - niezbyt, gdyz preemfaza sygnalu audio stosowana w tv nieco rozni sie od tej stosowanej w radiofonii a co za tym idzie produkt wyjsciowy detektora jest przesterowany. Mozna to poprawic przerabiajac caly uklad deemfazy w odbiorniku, ale chyba nie warto bo zrozumienie tresci sygnalu jest wystarczajace.
    Ja na skanerze o zakresie od 28 - 1200MHz (bez pelnego pokrycia) odbieralem 1 , 2 , regionalny , i tv4 w rejonie Krakowa.
    Pozdrawiam :)

1
  • #9 16 Wrz 2005 12:27
    mpendzik
    Poziom 10  

Dziękuje bardzo za wytłumaczenie sprawy. Wnioskuje że chyba lepiej naprawić telewizor :-)
    Jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

1