Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza

16 Lip 2019 15:23 147 4
  • Poziom 3  
    Witam, kupiłem samochód w którym zamontowany były czujniki parkowania (4x tył, 2x przód), jednak wyświetlacz miał uszkodzone niektóre segmenty, dlatego podjąłem próbę naprawy.

Po dokopaniu się do centralki położonej w tylnej części bagażnika znalazłem centralkę:
    Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza

Wyświetlacz nowy u góry, stary u dołu:
    Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza

Stary podłączony był na 3 przewody (wtyczka w centralce też 3 pin) sprawdziłem miernikiem czarny masa, czerwony 6v, niebieski pewnie dane. (Przy demontażu urwała mi się masa, wcześniej był podłączony a mimo to segmenty się chyba wypaliły):

Zakupiłem nowy wyświetlacz, miał fabrycznie wtyczke 5pin ale tylko 3 przewody
    wtyczka i przewody nowego to:
    czarny masa, czerwony 5v, biały dane (czerwony i masa są podpisane na płytce, więc biały musi być do danych)

połączyłem przewody:

Na nowym wyświetlaczu nic się nie pojawia, napięcie jest, sprawdzałem miernikiem.

Teraz pytanie, czy to wina, że nowy wyświetlacz nie jest kompatybilny z taką starą centralką na 8czujników, bo na to mi wygląda.

PS. dwa przednie czujniki były podłączone do świateł stopu po naciśnięciu działały około 10s.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Teraz pytanie, czy to wina, że nowy wyświetlacz nie jest kompatybilny z taką starą centralką na 8czujników, bo na to mi wygląda.

Dokładnie tak, kiedyś to ćwiczyłem - każdy wynalazek made in china ma swoją elektronikę, inny sposób sterowania. Szukaj takiego samego wyświetlacza albo całej centralki, która zrozumie te czujniki...
    Pozdr. J.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 3  
    @adamjur1: Czyli czeka mnie wymiana centralki i wyświetlacza. Teraz pytanie czy czujniki mogą zostać takie jakie są? Są dwa piny w każdej centralce do każdego czujnika, są one kompatybilne między centralkami?
  • Poziom 29  
    Wszystko zależy co kupisz ale czujniki są różne wiec nie możesz zakładać ze stare będą działać na nowej centralce..
  • Poziom 3  
    Jarzabek666 napisał:
    Wszystko zależy co kupisz ale czujniki są różne wiec nie możesz zakładać ze stare będą działać na nowej centralce..

Da się to jakoś sprawdzić?

Mój zestaw nie jest produkowany od lat, na stronie producenta nawet nie ma http://www.lescars.de/Gesamtubersicht-Lescars-Produkte.html

Zamierzam kupić centralkę i wyświetlacz Vertex
    Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza Dołożone czujniki parkowania - wymiana wyświetlacza

Jakie są szanse, że to będzie działać?[/img]