Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka LED 2 funkcyjna can - Jak usunąć elementy can z żarówki led

16 Lip 2019 21:04 240 3
 • Poziom 15  
  Dzień dobry,
  Chcę usunąć z żarówki LED (postojowe + stop) elementy odpowiedzialne za identyfikacje can bus.
  Czy ktoś może zasugerować elementy, których należało by się pozbyć?
  Żarówka LED 2 funkcyjna can - Jak usunąć elementy can z żarówki led Żarówka LED 2 funkcyjna can - Jak usunąć elementy can z żarówki led
 • Spec od Mercedesów
  CAN w żarówkach LED wymyślili sprzedawcy, żeby nazwa ich towaru brzmiała bardzo mądrze i uczenie. Czegoś takiego nie ma. Klasyczne lampy oparte na działaniu klasycznych żarówek nie mają doprowadzonego CAN-u (bo i po co)
  Kontrola sprawności żarówek oparta jest na pomiarze poboru prądu i do tego żaden CAN potrzebny nie jest. Takie układy z powodzeniem działały w samochodach zanim wprowadzono CAN. Nie poddawaj się głupiej demagogii handlarzy z Allegro...
 • Poziom 23  
  W tzw. "żarówkach LED Can Bus" tak jak pisał Kolega "Gerri" elementem, który powoduje, że "komputer" samochodu nie wyświetla błędu spalonej żarówki jest rezystor połączony równolegle do "żarówki LED" który zwiększa pobierany przez nią prąd, tak żeby komputer samochodu "widział prąd" w zaprogramowanym przez producenta zakresie.
 • Spec od Mercedesów
  Rzeczywiście - cały ten "CAN-Bus" w żarówkach LED to najczęściej dodatkowe oporniki wpiete bezpośrednio pomiędzy plus i minus takiej żarówki. Ich zadanie jest proste: mają brać prąd i bezużytecznie zamieniać go w ciepło. W ten sposób pobór prądu jest zbliżony do żarówki tradycyjnej i układ sprawdzający oświetlenie zostaje zgodnie z naszym życzeniem oszukany. Na załaczonym obrazku widać wyraźnie oporniki balastowe wlutowane bezpośrednio pomiędzy końcówkami LEDówki. Takich elementów musisz szukać - bo na twoim zdjęciu widać wielkie nic.
  Żarówka LED 2 funkcyjna can - Jak usunąć elementy can z żarówki led