Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4?

bumble 22 Lip 2019 14:32 345 39
 • #31
  ddanioo
  Poziom 6  
  bumble napisał:
  Dodano po 2 [minuty]:

  bumble napisał:
  Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Po włączeniu zasilania i uruchomieniu nie ma połączenia nie ważne jak długo czekam. Restartuję pc. Po restarcie czyli drugim uruchomieniu ale bez wyłączania zasilania tym razem wszystko jest ok.

  No a co z tym? Tego już nie rozumiem.

  Jeśli dobrze rozumiem to kiedy uruchomisz komputer który NIE miał stałego zasilania to problem występuje
  Ale kiedy uruchomisz komputer, który posiada stałe zasilanie problemu nie ma.
  Więc wnioskować można z tego, że "coś" co powinno podtrzymywać ustawienia systemowe jak i również sieciowe nie jest w stanie ich zapisać i podtrzymać. Tym czymś może być bateria od biosu, która mogła się zwyczajnie zużyć. Sprawdź jakie jest na niej napięcie bo to może być przyczyną. Innym problemem mogą być jakieś kondensatory na karcie sieciowej, ale elektrykiem nie jestem więc moja wiedza tu się kończy natomiast polecam sprawdzić bo nawet nowy sprzęt czasami się zepsuje
 • #32
  bumble
  Użytkownik obserwowany
  Uszkodzona bateria przestawia datę i godzinę. Pisałem wcześniej o funkcji wake-up. Wyłączyłem ją w bios ale może coś pominąłem.
 • #33
  fenixpiotr
  Użytkownik obserwowany
  Ten Adres IP jest jako Domyślny, preferowany - ten adres gdzieś w rejestrze jest ustawiaony.
  Otwórz regedit i wpisz do wyszukania dokładnie taki adres jak podaje ci ipconfig

  Dowiesz się przynajmniej jaka usługa narzuca właśnie ten adres - i być może będzie możliwość otworzyć jakieś mmc (usługi składowe lub zabezpieczenia lokalne, lub zarządzanie lub WMI czy cokolwiek innego) i sprawdzić czy/jakie ustawienia narzucają właśnie taki preferowany adres

  powodenia
 • #34
  bumble
  Użytkownik obserwowany
  Probowanem na adresie przypisywanym dhcp. Taki sam adres ustawiałem na sztywno w ipv4 i taki sam adres mam przydzielony w routerze po mc adresie. Na sztywnym IP przy naprawie pisze ze jest brama niedostępna. Poczytaj posty wcześniej. Próbowałem już wszystkiego chyba. Zwłaszcza ze jeśli nic nie robię i zresetuje PC to za drugim razem jest dobrze. Nie muszę dawać napraw połączenie.
 • #35
  sosarek

  Poziom 43  
  Postaw inne router.
 • #36
  bumble
  Użytkownik obserwowany
  Nie mam innego. A co z ta zła brama jak ustawiam wszystko nas zrywano?
 • #37
  sosarek

  Poziom 43  
  Obecny widać ma problemy z bieżącym nadawaniem adresów - jeśli możliwe przestawić g w Bridge/modem i dołożyć swój router.
 • #38
  bumble
  Użytkownik obserwowany
  Nie można przestawić. Na zablokowane te opcje w oprogramowaniu.
 • #39
  sosarek

  Poziom 43  
  Więc trzeba by zadzwonić do operatora.
 • #40
  bumble
  Użytkownik obserwowany
  Oni twierdzą ze jest wszystko ok. Sprawdzają online i właściwie ich chyba tylko modem obchodzi. Część lan i wifi nie. Chyba ze nie działa. Dziwne ze to tylko z lan i tylko pierwszy raz po wył zasilania a po resecie jest ok. Ja mimo wszystko dopatrywałbym się tu czegoś z karta sieciowa. W swoim laptopie nie mogę wyciągnąć baterii. Mogę tylko odłączyć w biosie. Ale żona wróci z drugim laptopem a Polski ma wyciągana baterie i sprawdzę jak z laptopem po lan.