Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4?

bumble 16 Jul 2019 21:41 1287 39
    bumble
    User under supervision
    No to tak.
    Komputer stacjonarny podłączony do routera kablem lan. Po używaniu wyłączam komputer. Działało wszystko normalnie. Wyłączam wyłącznikiem z tyłu na zasilaczu. Załączam na następny dzień. Komputer się załącza ale nie ma połączenia sieciowego.
    Żółty trójkącik. Klikam na połączenie, napraw połączenie windows 10 robi swoje. Pisze reset karty sieciowej i połączenie naprawiono i wszystko śmiga pięknie. Kocze granie. Wyłączam i na drugi dzień to samo. Cóż to za diabelstwo?
    sosarek

Level 43  
    Ustaw stały IP z puli adresowej routera.
    bumble
    User under supervision
    Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4? Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4? Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4?
    Gdzie mam sprawdzić pulę adresów?
    sosarek

Level 43  
    Zalogować się na router i sprawdzić w DHCP.
    bumble
    User under supervision
    od 11 do 254 gdzie w karcie ustawić?

Dodano po 3 [minuty]:

zrobione restartuje

Dodano po 9 [minuty]:

ok. Na razie śmiga. zobaczymy jutro. Dlaczego nie przydziela automatycznie?
    sosarek

Level 43  
    Powinno, W10 1903 ma problemy z obsługą sieci z tego co zauważyłem dlatego cofnąłem aktualizację.
    bumble
    User under supervision
    Ja jej w ogóle nie zrobiłem bo o tym wiem. mam 1809.
    sosarek

Level 43  
    Inne urządzenia w sieci działają prawidłowo?
    bumble
    User under supervision
    Tak. Nie ma problemu z innymi. Choć jak wyłącze router i włączę do zasilania to np Alexe tez muszę restaurować bo się nie połączy automatycznie.

Dodano po 40 [sekundy]:

Problem tez się pojawił jak podłączyłem drukarkę do routera używając przycisku wps.

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

Dzień 2
    Dalej ten sam problem. Żółty trójkąt po uruchomieniu i brak internetu. Teraz po naprawie taki komunikat:
    Błąd z bramą. Ustawiłem taką jak ip routera to do wejścia do jego ustawień 192.168.0.1
    Czy ma być inne?

Dodano po 13 [minuty]:

to konfiguracja routera
    bumble
    User under supervision
    Bez zmian. Dalej to samo. Zawsze po wyłączeniu zasilania jest problem z automatycznym połączeniem z internetem. Co to może być? Dlaczego jest problem z brama?
    sosarek

Level 43  
    Stały IP, maska podsieci i brama ustawione?
    bumble
    User under supervision
    Tak jak pisałem powyżej. Screen z błędem bramy. Poniżej ustawienia w routerze. IP ustawiam i jest ok. Maska wiadomo 255 itd. Bramę ustawiam na IP lan routera 192.168.0.1 i pisze jak na screenie. Dns próbowałem różne te ze sky tez. Jeśli wyłączam i włączam komputer przyciskiem problem nie występuje. Jedynie nie łączy się ja wyłącze całkiem z prądu na kilka minut.
    sosarek

Level 43  
    Sprawdź czy możesz ustawić dzierżawę/rezerwację poszczególnych IP w routerze.
    bumble
    User under supervision
    Gdzie tego szukać? I tak jestem teraz w pracy. Będę w domu po 6. Chodzi o np rezerwacje danego adresu IP ustawionego tak samo w PC i w routerze i przypisaniu mu konkretnego mcadresu komputera?

Dodano po 2 [minuty]:

To coś co posiadam to sky q hub.
    sosarek

Level 43  
    Mniej więcej tak jak opisałeś powyżej, może wtedy nie będzie miał problemu z przydzielaniem.
    Inna opcja - zaprząc do pracy inny router a ten ustawić w trybie Bridge.
    bumble
    User under supervision
    Te routery od skay-a maja poblokowane wszystkie inne ustawienia. Mogę użyć dodatkowego switcha ale to dalej podłączenie po kablu lan i dalej może być ten sam problem. Choć switcha nie będę wyłączał. Dlaczego jest ten błąd z bramą. Pogrzebie w ustawieniach jeszcze jak będę w domu.

Dodano po 13 [minuty]:

Tak w ogóle to ten internet mam już pare lat. Wcześniej tzn jakieś 5 miesięcy temu przesiadłem się ze sprzętem na win10. Podkładałem niwy komp do gier i na wcześniejszym nie zauważyłem tego problemu z win7. Tutaj syn tez nic nie mówił ale on żądło wyłącza komp z prądu. Kupiłem laptopa z win 10 i gdzie stary z win 7 nie nie miał problemów z wifi tu miałem problemy z identyfikacja. Potrafił się łączyć 2 minuty. Nie twierdze ze to przez 10 tke. Ale stwarza problemy niewiadomo dlaczego. No nic wrócę do domu to zobaczymy.

Dodano po 10 [godziny] 28 [minuty]:

Mam taką opcje i teraz mam zarezerwować ip na routerze czy na komputerze tez mam podać stałe to samo ip? Brame 192 168 0 1

Dodano po 5 [minuty]:

Tylko jest taka notka:
    "When you specify a reserved IP address for a device on the LAN, that device will always receive the same IP address each time it accesses the DHCP server. Reserved IP addresses should be assigned to servers that require permanent IP settings."
    Czyli za każdym razem będzie ten adres przypisywany to tak samo jakbym wpisał stały ip w pc.
    fenixpiotr
    User under supervision
    Jeśli używasz kable to spróbuj odłączyć kabel Ethernet, wyłączyć komputer - uruchom komputer i po kilku minutach dopiero podłącz kabel sieciowy.
    Tak powinno działać bez problemów.

W adresie twojej bramy nie podoba mi się tylko to 0 (zero).
    Taki adres dałbym np do routera Wi-Fi na końcu dużej sieci - do użytku domowego raczej adresy bez zer są dobre.
    Będziesz miewał problemy z połączeniem jeśli będziesz miał więcej sprzętów.

Czy jesteś w stanie edytować adres bramy głównej na swoim routerze?
    bumble
    User under supervision
    Mogę edytować. To domyślny adres lan routera 192.168.0.1 i to jest bramą. Problem występuje tylko jak wyłączę komp z zasilania wyłącznikiem sieciowym jeśli nie przy uruchamianiu kolejnym jest ok. Jak najadę myszką kursorem na żółty trójkącik pisze sieć niezidentyfikowana i w opcjach daję napraw i śmiga aż do wyłączenia z prądu.

Dodano po 8 [minuty]:

Za każdym razem muszę dawać rozwiąż problemy i resetuje kartę sieciową i jest dobrze.

Dodano po 4 [minuty]:

Czy związek z tym możne mieć zdalne włączenie komputera przez lan. Mam to włączone w biosie i na karcie. wake up lan,

Dodano po 6 [minuty]:

wake up lan potrzebuje zasilania i prawdopodobnie ma do puki nie wyłączę komputera fizycznie z prądu. Działa jak przycisk power dla płyty. Może karta głupieje jak wyłączę zasilanie a ta opcja jest aktywna.

Dodano po 6 [minuty]:

Wszystko działa, można restartować kompa do woli. Wyłączam zasilanie z gniazdka na 10s i problem. Żółty trójkąt i trwa identyfikowanie, po chwili sieć niezidentyfikowana. Daję usuń problemy i tam po naprawie niepoprawna konfiguracja protokołu ip. No ręce opadają. Dlaczego jak wyłączę z prądu gościa?

Dodano po 1 [minuty]:

Kurde idę spać
    fenixpiotr
    User under supervision
    bumble wrote:
    Problem występuje tylko jak wyłączę komp z zasilania wyłącznikiem sieciowym
    a czy w tym czasie wyłączasz prąd w routerze?
    Pewnie nie.
    Albo odpinaj kabel sieciowy.

Podobny problem występuje z Wi-Fi kiedy wyłączysz adapter sieci bezprzewodowej na laptopie, ale nie rozłączysz wcześniej internetu - po ponownym uruchomieniu sprzęt poszukuje ostatniego stanu i nie znajduje najczęściej.
    W przypadku wifi jest o tyle łatwo że można użyć opcji Zapomnij sieć i wczyta ci od nowa - z siecią stacjonarną po kablu trochę jest trudniej zrsetować sieć.

pozdrawiam
    bumble
    User under supervision
    Nie. No kabla nie będę odpisał. To powinno działać. Wyłączanie routera nie wchodzi w grę. Mam smart dom. Ogrzewanie, oświetlenie. Wifi działa bez problemu.
    Spróbuje wyłączyć wake up. Karta sieciowa ma cały czas zasilanie i połączenie bo musi monitorować ruch w sieci żeby wyłapać magic pakiet. Wiec Windows jak się zamyka nie rozłącza połączenia. Pewnie i tak tego nie robi. I tak jak piszesz brak prądu skutkuje ze karta sieciowa gubi dane sieci i potem nie znajduje. Ale dlaczego jak jest ustawiona na auto? Wcześniej na win 7 z platforma i7 4790 i płyta na z97 nie miałem takiego problemu.
    bumble
    User under supervision
    Niestety. Lipa. Kupa. do du... Nic nie pomaga.
    fenixpiotr
    User under supervision
    Poza tym zaprądowanym kablem jest wiele rzeczy które mogą mieć wpływ na to - np: przetarte kable, zwarcia lub złe napięcia na kablach internetowych; uszkodzone, nadłamane styki we wtyczce kabla, kolejność podłączenia sprzętów do listwy zasilającej

Ale najlepiej jakbyś uruchomił wszystkie usługi w systemie, lub może któraś z usług jest ustawiona na tryb ręcznego uruchamiania, a tylko diagnostyka sieci (lub podłączenie kabla) uruchamia je ręcznie, zmień usługi odpowiedzialne za sieć na tryb automatyczny.

powodzenia
    daj znać czy się udało
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    fenixpiotr wrote:
    Poza tym zaprądowanym kablem jest wiele rzeczy które mogą mieć wpływ na to - np: przetarte kable, zwarcia lub złe napięcia na kablach internetowych; uszkodzone, nadłamane styki we wtyczce kabla, kolejność podłączenia sprzętów do listwy zasilającej

Nic z tych rzeczy. Przeczytaj temat od początku proszę.
    Tomwqu. Z kiedy te logi? Zaraz po włączeniu jak sieć nie działa czy po naprawie jak działa. Jak ip mam ustawione na auto to po włączeniu mam dziwny adres ip w ipconfig. zaczyna się od cgyba169. Po naprawie wszystko gra.

Dodano po 9 [minuty]:

To wszystko wstawione to po naprawie połączenia i resecie karty.
    bumble
    User under supervision
    Wyłączam pc z prądu włączam i tak jest jak poniżej.
    Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4? Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4? Brak połączenia z internetem po wył. zasilania. Błąd bramy. Jak ustawić ipv4?
    Po kliknięciu rozwiąż problemy robi to poprzez reset karty screen3.
    Ustawiałem ip i dane ipv4 na sztywno i mam przydzielony ip w routerze na sztywno. Wtedy pisze że problem z brama.
    User removed account
    Level 1  
    ddanioo
    Level 9  
    Powiedz mi czy masz antywirusa? Jak jest ustawiona zapora windows? Może coś blokuje ruch sieciowy? Spróbuj zrobić ping na inne urządzenie w tej sieci np telefon. Statyczne ustawienie adresu nie zawsze jest dobre bo gdy podłączysz inne urządzenie i zajmiesz adres IP komputera nie połączysz się z siecia. Spróbuj zmienić adres na inny lub ustaw adresy domyślne i puśc ping na wp.pl z parametrem -t i testuj co się dzieje, kiedy jest sieć a kiedy jej nie ma :) Jeśli pomimo tego bedziesz miał problemy nie wykluczałbym karty sieciowej, może ona jest problemem? Sprawdz połączenie po kablu i po wifi jesli masz takie możliwości
    bumble
    User under supervision
    ddanioo wrote:
    Powiedz mi czy masz antywirusa? Jak jest ustawiona zapora windows? Może coś blokuje ruch sieciowy?

Windows 10 home 64bity i wszystko co z nim ustawione na domyślne. Tylko defender. Zapory włączone na połączeniu prywatnym.
    ddanioo wrote:
    nie wykluczałbym karty sieciowej, może ona jest problemem?

Wszystko działa po naprawie. wszystko działa jeśli nie wyłączę pc z prądu. Wifi bez problemu. tylko problem z kablem. tzn w tym pc nie mam wifi. to desktop.

Dodano po 27 [minuty]:

Po naprawie frst nic się się zmieniło.

Dodano po 9 [minuty]:

Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Po włączeniu zasilania i uruchomieniu nie ma połączenia nie ważne jak długo czekam. Restartuję pc. Po restarcie czyli drugim uruchomieniu ale bez wyłączania zasilania tym razem wszystko jest ok.
    ddanioo
    Level 9  
    To może bateria biosu do wymiany skoro po wyłączeniu całkowitym nic nie podtrzymuje zasilania.
    Możesz też sprawdzić ustawienia karty sieciowej w biosie jak jest ustawiona bo może tam tkwi problem.

Podobny aczkolwiek ciut inny temat poniżej gdzie zresetowanie biosu blokuje dostęp do sieci więc mogłoby się zgadzać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1243726.html
    bumble
    User under supervision
    ddanioo wrote:
    To może bateria biosu do wymiany skoro po wyłączeniu całkowitym nic nie podtrzymuje zasilania.

Płyta ma pół roku. Inne ustawienia w porządku.

Dodano po 2 [minuty]:

bumble wrote:
    Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Po włączeniu zasilania i uruchomieniu nie ma połączenia nie ważne jak długo czekam. Restartuję pc. Po restarcie czyli drugim uruchomieniu ale bez wyłączania zasilania tym razem wszystko jest ok.

No a co z tym? Tego już nie rozumiem.