Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana unifonu Laskomex na Cyfral Smart-D

16 Lip 2019 21:51 222 7
  • Poziom 7  
    Witam,
    Przejrzałem kilkanaście tematów na forum, ale żadne z opisanych probleków i zaproponowanych rozwiązań nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.
    Podczas remontu mieszkania postanowiłem wymienić unifon.
    Domofon przy drzwiach wejściowych: (Laskomex CD2502)
    Przewód w starym unifonie 6-żyłowy, jednak podłączone były tylko dwie żyły, jak widać na zdjęciu.
    Po konsultacji ze sprzedawcą zakupiłem Cyfral Smart-D.
    Jednak po ustaleniu takiego samego podłączenia żył oraz ustawienia zworków zgodnie z instrukcją zw1 prawa, zw2 założona, zw3,5 zdjęte i zw6 (sprawdziłem oba położenia) brak jakiegokolwiek dzwonka podczas wybierania numeru spod wejścia do klatki.
    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czy przyczyny problemu powinienem szukać w samym modelu zakupionego unifonu i wprowadzenia w błąd przez sprzedawcę w sklepie?
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczeń
    Sprzedawca raczej działał w dobrej wierze. Producent sam deklaruje że unifon jest uniwersalny, a doświadczenie pokazuje że w wielu wypadkach działa.... ale nie zawsze. Wydaje się, że adres też ustawiłeś poprawnie.

Jak zwykle w takich przypadkach
    sprawdzenie na starym unifonie.
    sprawdzenie napięcia na linii- powinno być coś w granicach 6-9 V
    sprawdzenie czy podłączone zgodnie z polaryzacją
  • Poziom 7  
    Stary domofon normalnie przy takim podłączeniu żył działa.
    Napięcie na tych dwóch żyłach wynosi 5,96V, a żyły podłączone są zgodnie z polaryzacją.
    Pokombinuję jeszcze z różnym ustawieniem zworek, ale wątpię, że będzie jakiś rezultat ;)
    Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to proszę pisać.
    Pozdrawiam
  • Moderator Zabezpieczeń
    Zadzwoń z dołu i jak zacznie dzwonić kaseta podnieś słuchawkę. Zobaczymy czy nawiąże połączenie :)
    bonusik92 napisał:
    Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to proszę pisać

Kombinuj, to tak naprawdę jedyna opcja. Dlatego tak naprawdę ja np unikam stosowania unifonów innych firm :)
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    bonusik92 napisał:
    Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to proszę pisać.

Zmień unifon na dopasowany np. Laskomex LY-8,a problem zniknie.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Unifon Smart-D działa w systemach Laskomex bez zarzutu.
    Jednym z problemów jest założenie pokrywy. Przycisk widełek potrafi się podwinąć i unifon jest w stanie jakby była podniesiona słuchawka.
    Drugi problem to mogą być zworki. Źle założona na kołki lub brak kontaktu.
    Spróbuj założyć jedną tylko na "64" i wybierać na kasecie "64".
  • Specjalista Domofony
    No to my mamy zgoła odmienne doświadczenie z unifonami Cyfral Smart –D. Klientom bardzo się podoba ich design, mnie osobiście również (uważam wręcz, że jest najlepszy z polskich unifonów), więc dość często je testujemy ( klienci sami je kupują, a my je tylko montujemy) z innymi niż cyfralowskie systemami. Ćwiczyliśmy je z większością polskich systemów tj. ACO, Urmet (Matibus), Proel, Laskomex, Elfon, Elprod-Wekta i nie mogę powiedzieć tak jak przedmówca, że działają bez zarzutu. Są bardzo kapryśne. Wielokrotnie serwisanci mieli sytuacje, że pomimo prawidłowego ustawienia wszystkich zworek unifon pod Laskomexem, czy np. pod ACO w ogóle nie reagował na wywołanie. I nie były to wyjątkowe sytuacje. Żeby „rozgryźć” samemu temat, a nie od razu reklamować produkt braliśmy te kapryśne unifony do siebie do sprawdzenia i okazywało się, że… gdy te same unifony, które nie odzywają się pod Laskomexem itp. podłączymy do macierzystej centrali Cyfral CC2000 (oczywiście przestawiając odpowiednio zworki), to tu działają rzeczywiście bez zarzutu – za każdym razem. Zatem zapewnienia producenta, że te unifony są kompatybilne z innymi systemami niestety nie zawsze się sprawdza.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam ponownie,
    Po nieudanych próbach podłączenia postanowiłem wezwać serwisanta współpracującego ze spółdzielnią. Podłączył urządzenie tak samo jak ja, sprawdził jeszcze luty na samej karcie unifonu jednak efekt był taki sam, brak współpracy unifonu z centralą. Jednoznacznie jednak nie stwierdził, że to wina braku działania unifonu, a możliwość wadliwej słuchawki (samej karty).
    Z niechęci kolejnej próby z tą samą słuchawką, zwróciłem produkt do sklepu i zakupiłem dedykowaną słuchawkę do systemu. Tak jak Ircys pisał Laskomex Ly-8. Po pierwszym podłączeniu działa bez zarzutu. Może estetyka samego unifonu pozostaje w tyle od cyfrala, ale przynajmniej pracuje, a ten efekt jest jednak najważniejszy :)
    Dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.