Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C203 - co zrobić z błędem skanowania SMB

17 Lip 2019 09:20 714 5
  • Poziom 6  
    Mam taki problem robiłem to już milion razy na jednych komputerach działa na innych nie chcę, a więc od początku bizhub C203 za instalowana poprawnie test wydruku, na pulpicie folder skany udostępniony+nadane uprawnienia, w routerze przypisany na stałe adres danego kompa, w zaawansowanym udostępnianiu sieciowym odznaczone szyfrowanie 56 bit i chroń hasłem, po przystąpieniu do pierwszego skanowania na urządzeniu wyskakuje błąd nr tam jakiś z kolei, oczywiście w C203 użytkownik dodany poprawnie jak cała reszta, i tu pomysły mi się wyczerpały.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli to Win10 zacznij od sprawdzenia czy jest włączony SMB v 1.0 w usługach systemu Windows. Poza tym trzeba sprawdzić ustawienia zapory a jak masz upierdliwego antywirusa to i z nim trzeba powalczyć .

C.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 6  
    Bardzo dziękuję pomogło uff
  • Poziom 12  
    Tak na przyszłość w przypadkach gdzie nie działa smb polecam FTP Utility Minolta. Banalna konfiguracja i rozwiązuje jakieś 90% problemu. Poza tym skanowania nie lubi np AVG. Na próbę wyłącz ochronę na 10 min i sprawdź.
  • Poziom 12  
    Też często mam zabawę ze skanowaniem po smb. Dodam że warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że na dyskach sformatowanych w NTFS mogą być potrzebne uprawnienia do konkretnego katalogu, zakładka zabezpieczenia. Nie zawsze człowiek pamięta że to są inne uprawnienia niż te przy udostępnianiu. Ponad to zauważyłem że błędy wyświetlane po nie udanym skanowaniu często wprowadzają w błąd. Kopiarka wyświetla inną przyczynę niż faktycznie. I nie jestem pewien co do polskich liter w nazwie komputera i/lub użytkownika. Tzn czy mogą być. Dobrym sposobem jest jeszcze zrobić nowe konto skan z hasłem skan i ukryć go w oknie logowania poprzez dodanie klucza w rejestrze komputera. Opis w Google. Z tym że wtedy już na pewno trzeba zmodyfikować zakładkę zabezpieczenia - Trochę kombinowania, ale działa.
  • Poziom 12  
    Polskie litery ogólnie od kilku lat już nie stanowią problemu choć moim klientom zalecam jednak by się od nich powstrzymali. Udostępnianie katalogu do skanowania to już temat rzeka.
    W tym tygodniu miałem taka przygodę. Do B224e wgrałem najnowszy fw i przestało skanować - błąd połączenia z serwerem. Do głowy mi nie przyszło, że fm może być problemem więc spędziłem kilo czasu na szukaniu dziury w całym. W końcu z braku pomysłu wgrałem starszy fm i problem minął.