Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki nowy telewizor? Wolę porady na forum niż w sklepie :) (1600-1800zł)

waldekstaniek 17 Jul 2019 10:29 3669 30
    waldekstaniek
    Level 8  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Mała kawalerka, pokój 5x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ok. 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    w 90% jedna osoba
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    75% na wprost ale i z wyrka 25%
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Docelowo będzie wisiał
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    niestety świeci przez okno na telewizor (są rolety)
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung 32" LCD, model sprzed 10 lat
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Musi mieć możliwość konfiguracji obrazu i dźwięku pod moje oko i ucho. Bajery są fajne ale zazwyczaj nudzą się po miesiącu. Bardziej zależy mi na jakości obrazu i dźwięku.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Kablówka od NETII (internet 100Mb)
    10. Jakie urządzenia?
    Amplituner audio, tuner Netia, odtwarzacz blu ray, Pen (USB)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    średnio 3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    Sporadycznie ale tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Discovery-40%, film/rozrywka-40%, sport-20%
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    do tego mam komputer :)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Może 2 razy na rok :)
    16. Preferencje co do marki?
    Hmm, do tej pory Samsung mnie nie zawodził ale jestem otwarty na inne propozycje. Niekoniecznie muszę płacić za logo firmy.
    17. Preferencje co do wielkości?
    43, 49, 50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    nienaturalne kolory, trzeszczenie w głośnikach, tandetne wykonanie, skomplikowane menu i ociężałość w jego działaniu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    większość wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1600 (extra okazja -1800)
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    Rzadko. Lubię mieć świadomość, że mam pewny sprzęt i nie nawali lada chwila
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    Czasem Ipla ale mam ją w kablówce.

Tak więc zachciało mi się zmienić mojego starego Samsunga LCD 32". Nie zepsuł się ale po prostu chce mi się czegoś nowego i większego :) Sprzedawcom w sklepie nie wierzę więc proszę o dobre rady.
    Myślę, że wszystko o co mi chodzi to wynika z powyższych odpowiedzi.

Moje dodatkowe pytania:
    1. Czy mój dostawca NETIA (światłowód/ internet 100Mb/s) w jakiś sposób zapewnia wykorzystanie UHD, 4K, HDR ?
    2. Choć fajnie mieć i pobawić się to nie zależy mi specjalnie na bajerach ale na dobrych parametrach obrazu i dźwięku, czy zatem warto mi interesować się np. Android TV?? (O co chodzi z tym "pakietem"? Czy to dodatkowe usługi Smart?)
    3. W dotychczasowych telewizorach wyłączałem wszystkie polepszacze, kontrasty dynamiczne itp. Sam ustawiam obraz i dźwięk pod siebie tak, żeby był jak najbardziej naturalny i nie męczący. Tej samej możliwości oczekuję od nowego TV.
    4. Do tej pory miałem 2 Samsungi i nigdy nie miałem z nimi problemów. Nie jest to jednak wyznacznikiem w wyborze następcy. Chcę mieć jednak świadomość, że mam dobry telewizor, który posłuży kilka lat i nie będzie musiał kursować między domem a serwisem. Ktoś może powie, że 1600 to za mały budżet ale jak pisałem, za bajery i gadżety nie chcę płacić więc tyle musi wystarczyć.
    Bardzo proszę o porady i propozycje (bez docinek między zwolennikami i przeciwnikami TCL ;)

Dodano po 17 [minuty]:

damian1115 wrote:

Niestety ale 55" całkowicie odpada. Po prostu nie ma miejsca na przeznaczonej ścianie. Nawet 50"będzie minimalnie przestawał za róg. Najlepszy był by 49"

Tutaj kilka przykładów Link
    vodiczka
    Level 43  
    waldekstaniek wrote:
    Najlepszy był by 49"
    Przy oglądaniu z odległości 3m wystarcza mi 40" Sony Bravia.
    Proponowałbym 43". W jednym jesteśmy podobni
    waldekstaniek wrote:
    Sam ustawiam obraz i dźwięk pod siebie tak, żeby był jak najbardziej naturalny i nie męczący.
    to może w sprawie wielkości ekranu też :?: :|
    User removed account
    Level 1  
    waldekstaniek
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    Brałbym zdecydowanie 49" do tych potrzeb.
    Za 1549 zł masz TCLa 4C7026.
    Lepszego od TCLa nie kupisz.

Możesz jakieś argumenty podać ? Co z tą opisywaną płynnością i kontami patrzenia ?Jak z ewentualnym serwisem ? Podaj link do specyfikacji tego modelu bo nie mogę nigdzie znaleźć. W jakich sklepac można dotknąć, potestować (nigdzie ich nie widzę u siebie)

Zacytuję mój post z innego tematu.
    "Czytam trochę o tych TCL i przyznam, że trochę się "ich boję" Może dlatego, że jeszcze 2 tygodnie temu nawet nie wiedziałem, że takie są :) Dużo pozytywnych opinii , szczególnie o modelu U49P6046 czytałem i był moment, że w sumie byłem na niego zdecydowany ale znowu doszedłem do negatywnych opinii w sprawie płynności obrazu."
    User removed account
    Level 1  
    waldekstaniek
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    TCL to obecnie nr 2 na świecie.
    Powinny być w ME.

Z całym dla Ciebie szacunkiem ale już kilkadziesiąt razy na tym forum, w różnych tematach czytam Twój komentarz typu - "TCL to obecnie nr 2 na świecie", "TCL to najlepszy wybór", "Lepszego od TCLa nie kupisz" itp. ale żadnej argumentacji poza dobrą ceną. Dlaczego TCL ?? Jestem zainteresowany i biorę go pod uwagę (choć faktycznie jeszcze 2 tygodnie temu nie wiedziałem, że taka firma istnieje) ale skoro polecasz to odpowiedz na moje pytania z trzech postów wyżej.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    waldekstaniek
    Level 8  
    Odwiedziłem dzisiaj NeoNet, Auchan i Ruro RTV AGD. Telewizorów marki TCL jak na lekarstwo. W NeoNet był tylko jeden model 50DP600. Pytałem wszędzie o możliwość ewentualnego ściągnięcia TCL 49P6046 lub 49C7026 ale nigdzie nic nie pomogli w tej sprawie.
    Z telewizorów które były i mogłem obejrzeć i dotknąć a o których już coś tu czytałem to:

1) LG 50UK6500 (w NeoNet za 1630) ,
    2) Samsung UE49NU7102 (W Auchan za 1519)
    3) Panasonic TX49FX700E - ale ten już poza moim zasięgiem bo 2200 w EuroRTV.

Czy któryś z nich wart szczególnej uwagi ? Jeżeli chodzi o wymienione przeze mnie modele TCL to gdzie ich w takim razie szukać i w jakiej cenie ?
    Jutro jak zdążę to zaglądnę jeszcze do MediaExpert i MediaMarkt
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    LocoLoco wrote:
    W USA są już Nr 1

Ja tylko sprecyzuję, że TCL w USA sprzedaje zupełnie inne modele w USA (lepsze), niż w Polsce.
    Nie wiem dlaczego TCL tak traktuje nasz rynek. Pomimo wielu zapowiedzi w ostatnich 4 latach, średnia i oraz flagowce na polskim rynku się nie pojawiły od TCL
  • Helpful post
    damian1115
    Level 34  
    Na Twoim miejscu kupił bym Samsunga, ja obecnie jestem w posiadaniu trzech sztuk. W salonie 55 cali, w sypialni 46 cali, u córki 32 cale. Wszystkie te telewizory mają już po ładnych parę lat. Spisują się bardzo dobrze, chodzą po średnio osiem godzin dziennie, czasami nawet, dłużej. Kontrast, kolory, wyrazistość obrazu pierwsza klasa.
    waldekstaniek
    Level 8  
    Ludwik - Właśnie zwróciłem uwagę na tego Samsunga UE49NU7102. Co o tym konkretnym modelu mam myśleć ? Jest dobry, jakie jego atuty ?
    Widziałem że polecasz również LG 50UK6500 . Też ładny i cena do zaakceptowania.
    Jeżeli by porównać wszystkie za i przeciw to który Twoim zdaniem bardziej pasuje do moich wymagań ??
    Ludwik XVI
    Oba to matryce VA.
    Dobry kontrast i czerń ale słabsze kąty widzenia.
    LG bardziej uniwersalny (DTS). Minus LG to dość gruba obudowa - z boku wygląda mało nowocześnie... :)
    User removed account
    Level 1  
    waldekstaniek
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    Ale tam już ludzie wiedzą co to jest TCL i nie pytają a kupują.
    TCL i tak wygra w tej rywalizacji i kosztuje 1550 zł z całym pakietem.
    Bije wszystkich na szyję wyposażeniem, jakością, możliwościami, dźwiękiem, obsługą głosem.
    LG jak brać to 50UK6950 za 1950 zł - ale to też tak jak opisałem.

Pisząc tutaj o TCL masz na myśli 49P6046 czy 49C7026 ? Choć właściwie jakie to ma znaczenia skoro żadnego nie ma gdzie kupić (49P6046 jest jeden na Alle... ale jakoś mam obawy przed kupnem telewizora tą drogą)
    LG 50UK6950 to IPS a ja jednak skłaniam się w stronę VA :)

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Ludwik XVI wrote:
    Oba to matryce VA.
    Dobry kontrast i czerń ale słabsze kąty widzenia.
    LG bardziej uniwersalny (DTS). Minus LG to dość gruba obudowa - z boku wygląda mało nowocześnie... :)

Czyli można powiedzieć, że te 2 modele są bardzo porównywalne i poza wyglądem różnic w obrazie nie będzie ? Czy ten DTS w LG na wbudowanych głośniczkach 2x10W jest jakoś odczuwalny w porównaniu do Samsunga ?
    Co do LG to już raczej wiem że UK6500 a co do Samsunga to pozostać przy 49NU7102 czy ewentualnie jeszcze inny model w tej cenie brać pod uwagę ?
    Ludwik XVI
    waldekstaniek wrote:
    Czy ten DTS w LG na wbudowanych głośniczkach 2x10W jest jakoś odczuwalny w porównaniu do Samsunga ?

DTS na głosnikach wbudowanych w TV ?
    Aby usłyszeć prawidłowo dzwiek zakodowany w systemie DTS potrzebujesz systemu 6 głośników w układzie 5.1 i do tego odpowiedni amplituner.
    To jest absolutne minimum. 5 głosników pełno zakresowych i do tego jeden o niskiej częstotliwości czyli subwoofer (najlepiej aktywny).

Nowsze wersje DTSu to juz systemy 7.1 czyli 8 głosników.
    waldekstaniek
    Level 8  
    Ludwik XVI wrote:
    waldekstaniek wrote:
    Czy ten DTS w LG na wbudowanych głośniczkach 2x10W jest jakoś odczuwalny w porównaniu do Samsunga ?

DTS na głosnikach wbudowanych w TV ?
    Aby usłyszeć prawidłowo dzwiek zakodowany w systemie DTS potrzebujesz systemu 6 głośników w układzie 5.1 i do tego odpowiedni amplituner.
    To jest absolutne minimum. 5 głosników pełno zakresowych i do tego jeden o niskiej częstotliwości czyli subwoofer (najlepiej aktywny).

Nowsze wersje DTSu to juz systemy 7.1 czyli 8 głosników.

Wiem o co chodzi i mam zestaw kina domowego do tego celu :) . Chodziło mi tylko o to, że przy normalnym oglądaniu na wbudowanych głośnikach chyba nie ma różnicy między tym LG a Samsungiem ?
    User removed account
    Level 1  
    waldekstaniek
    Level 8  
    Tylko że nigdzie go nie można kupić
    Ludwik XVI
    waldekstaniek wrote:
    Chodziło mi tylko o to, że przy normalnym oglądaniu na wbudowanych głośnikach chyba nie ma różnicy między tym LG a Samsungiem ?

Nie, nie ma róznicy w tej klasie telewizorów.
    waldekstaniek
    Level 8  
    Jadę jeszcze rozgladnąć się po MediaExpert ale jakoś coraz mocniej ciągnie mnie do tego Samsunga NU7102 w Auchan za 1519zł. :)
    damian1115
    Level 34  
    Powiem Tobie tak, ja nie mogę się równać z fachowcami którzy Ci doradzają tu na forum.Ja jestem tylko zwykłym użytkownikiem telewizora tej marki, który jest zadowolony że dokonał takiego właśnie zakupu. Jak postąpisz to jest tylko i wyłącznie Twój wybór. Nie znam się aż tak dobrze, jak moi przedmówcy. Chwalę to co mam, bo jest dla mnie niezawodne.
    waldekstaniek
    Level 8  
    Zakup zrobiłem, telewizor już podłączony w domu. Testuję wszystko co się da. Co i jak ,napiszę dopiero jak będę wiedział co napiosac :)
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    waldekstaniek
    Level 8  
    Jak na razie testuję a jako, że czasu w zasadzie wcale na to nie mam to coś więcej naskrobię w późniejszym terminie.
    W domu gości już od tygodnia TCL 49C7026. Jaki nowy telewizor? Wolę porady na forum niż w sklepie :) (1600-1800zł)

Pierwsze wrażenia - telewizor PIĘKNY !! Widać, że projektując go, komuś zależało na jego wyglądzie i mimo, że nie jestem babą ;) to mi też na tym zależy żeby mieć dobrze prezentujący się sprzęt. Cieniutka aluminiowa ramka wraz z elegancką dolną maskownicą głośnikow robi wrażenie solidności i klasy. Największym konkurentem TCLa w moim przypadku był Samsung 49NU7102 ale w tej kategorii C7026 bije wszystkie jakie oglądałem (a sporo ich było)
    Jaki nowy telewizor? Wolę porady na forum niż w sklepie :) (1600-1800zł)

Podobnie jest z dźwiękiem. Nie mówię tutaj o obecnym DTSie (bo tego jeszcze nie sprawdzałem) ale o dźwięku z z fabrycznie wbudowanych głośników. Mimo kilku systemowych trybów, ustawiłem pod siebie i jest na prawdę dobrze (po dołożeniu samego subwoofera nawet bardzo dobrze). Duży plus za to, że głośniki są przodem do odbiorcy a nie z boku czy z dołu. Jestem muzykiem więc ucho mam dosyć czułe na tą kwestię :)

Co do samej matrycy VA to jeszcze się nie wypowiem bo jak wspominałem nie mam czasu na precyzyjne testy. Tryb w którym sprzedawca wprowadził kalibrację parametrów obrazu jest typowo do filmów w zaciemnionych warunkach. Do oglądania wszystkiego innego również wstępnie ustawiłem pod siebie ale jeszcze to dopracowuję i testuję :). Materiały 4K z YT ogląda się z przyjemnością. Naczytałem się o braku płynności ruchu w TCL. Myślę, że 75% tych opinii to powielanie przez kolejne osoby gdzieś tam wyczytanych czy zasłyszanych opinii. Ja specjalnie zwracam na to uwagę i nie zauważyłem nic takiego w normalnym oglądaniu. System Android w wersji 8 jak na razie płynnie (choć jeszcze go nie poznałem z wszystkich stron) Kolejny duży plus za bogaty pakiet który otrzymałem w cenie :)

Wyjątkowo długo się zastanawiałem nad tym wyborem, tym bardziej, że wcześniej nawet nie wiedziałem o istnieniu tej firmy i podchodziłem do niej jak pies do jeża.
    Spędziłem godziny w sklepach RTV, macałem, oglądałem, czytałem, testowałem (tam gdzie oczywiście udostępnili mi piloty)
    Można zatem powiedzieć, że trochę zaryzykowałem z firmą TCL ale mam nadzieję, że się nie zawiodę. Jak tylko chałupę po remontach ogarnę to będzie więcej czasu na testowanie :)
    User removed account
    Level 1  
    damian1115
    Level 34  
    Cześć.
    Bardzo się cieszę że jesteś zadowolony ze swojego wyboru, i mam nadzieję że będzie Ci służył jak najdłużej. Szczerze powiedziawszy, ja też nie znałem wcześniej tej marki. Masz rację świetnie się prezentuje, a to jest również ważne, wygląd też się liczy. Nic, testuj dalej, jak wszystko posprawdzasz i przetestujesz, to skrobnij jeszcze coś więcej. Kto wie może, to będzie mój następny wybór.
    Mario1631
    Level 9  
    Witam. Też zastanwiam się między LG 50UK6470 a tym TCL 49C7026 i powiedzcie mi tylko jak tam z katami widzenia? Bo na ten temat nie mogę doczytać a trochę pod kątem u mnie się ogląda?
    Ludwik XVI
    LG ma minimalnie lepsze kąty widzenia.
    W TCL problemem jest czerwony zafarb przy oglądaniu pod kątem (nawet bardzo małym). Konsekwencja pionowego ułożenia subpixeli.

W zwykłym użytkowaniu praktycznie bez różnic w tych tv.
    User removed account
    Level 1