Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LH500D - jak wejść w tryb serwisowy

17 Lip 2019 12:46 405 12
  • Poziom 23  
    Telewizor zbudowany w oparciu o main prawdopodobnie Philipsa 715g8003-m01-b00-004k, ale chodzi z pilotem LG i grafika też LG.
    Niestety nie można wejść w tryb serwisowy za pomocą pilota serwisowego LG. Potrzebuję odwrócić obraz o 180 stopni i zmienić typ matrycy, bo obraz jest niewłaściwy.
    Sposobem Philipsa [062596]i [INFO] wchodzę w tryb SAM, natomiast gdy za pomocą [062596] i [SETINGS] wchodzę w tryb SDM to tylko otwiera mi się okno po lewej stronie tylko z jedna wartością tj cyfrą 00203 i jest to nieedytowalne.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

wyświetlanie kolorów przywróciłem do właściwych odpinając w t-conie 6870C-0442B
    rezystor smd R1.
    Pozostało odwrócić obraz, ale jak??
  • Computer Controls
  • Poziom 13  
    Hi, try entering the service menu by pressing "Menu - 1999 - back"
  • Computer Controls
  • Poziom 23  
    postanowiłem przełożyć pamięć Nand z uszkodzonej płyty do tej nowej po czym tv odbiera ok, ale w górnym lewym rogu jest napis CI Plus keyFail...
    Kiedyś już to ćwiczyłem tylko w innej podobnej main Philipsa i napis ten zlikwidowałem zakupując na alledrogo nand z dedykowanym wsadem pod konkretną nr matrycy (002).
    Pod ten main niestety nie znalazłem w sprzedaży tej pamięci, no i nigdzie nie widzę na odbiorniku tego numerku w ramce z oznaczeniem matrycy jak miało to miejsce w Philipsie.
    Na pewno likwidację tego napisu spowodowałoby wgranie do tv nowego firmware. Może ktoś z kolegów posiada firmware to tego tv, bo na stronach LG nigdzie nie znalazłem??
  • Poziom 23  
    na tej main nie ma żadnej pamięci oprócz pamięci NAND
  • Poziom 13  
    Hi, you have lost the keys for the "ci plus" cam. You can reprogram the NAND with the file read from its nand.
    If it does not work you can try disabling the banner by entering service mode (Menu - 1999 - back) by going to "DRM WARMING" at the end of the list and turning OFF.
    The "DRM WARMING" item is not present in all the devices, in that case there is nothing to do.
    This procedure only deactivates the banner, so the cam plus will still not work.
  • Poziom 23  
    "Menu - 1999 - back"
    did not work
  • Poziom 13  
    This is the way to enter service philips, since this is a LG test with the LG method: local keyboard menu and remote control menu at the same time, when it asks you for the code enter 0413
  • Poziom 23  
    Pisałem wcześniej, że pilot serwisowy LG nie działa przy tym telewizorze, działa sposób od Philipsa (062596+menu)
  • Poziom 10  
    U mnie wyświetla się SDM, po prawej stronie, a po lewej 03580.
    Może ktoś podpowie jak wejść w tryb serwisowy.
    Tak jak w temacie staram się usunąć blokadę TV i nic mi się nie udaje. Ktoś ma jakiś pomysł .
  • Specjalista techniki DVD
    Wejdź w tryb serwisowy;
    MENU(SETTINGS) -> 1 -> 9 -> 9 -> 9 -> Back (Q.VIEW) .
    Trzeba zmienić/sprawdzić parametr na pozycji 50,51 czyli H,V Flip
    oraz parametr 58 - LVDS Format - JEIDA 10 bit - to będzie odpowiedź na ten rezystor, co pewnie niepotrzebnie wylutowałeś.

Tyle serwisantów LG tu na forum, i nikt koledze nie pomógł. Wstyd !!!!! Ale sami to chętnie pomoc przyjmą.
  • Specjalista techniki DVD
    A więc jednak!!!!! No tego się spodziewałem.
    Dedykuję tego maila TYM FACHMANOM, których to ja proszę o pomoc.
    Przeczytajcie to i weźcie do serca!!!!!

A za te wszystkie odpowiedzi, w innych tematach, gdzie ja potrzebuję pomocy, ,,,,,,,,,,,,, serdecznie dziękuję.
    Pamiętajcie tylko, że zawsze znajdzie się większa ryba, która Was pożre, czy temat będzie rozwiązany, czy nie.
    Wszystkiego najlepszego dla wszystkich!!!!!!!