Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaskarka kabinowa +kompresor

SHOFFER 17 Jul 2019 15:19 1125 2
    SHOFFER
    Level 9  
    Hej ludzie. Pomocy bo mnie szlag trafi. Kupiłem piaskarkę kabinową evirgo 1200L oraz kompresor kraft&dele 9bar 500L i od kilku tygodni walczę z tym i już mi gitary opadają. Nie idzie to tak jak powinno. Słabo zasysa scierniwo (drobne szkiełko) albo działa chwilę, po czym idzie samo powietrze, albo działa pulsacyjnie. Dysza wolframowa. Czy da coś wymiana pistoletu? Jest jakiś podobno dobry za niecałe 400zl na al... Pchać się w to? Macie może jakieś pomysły? Kompresor zasuwa, że pistolet ciężko utrzymać.
  • Helpful post
    JarosłaF
    Level 13  
    To wygląda jak wina ścierniwa - jest zbyt mało sypkie. Na początku trochę wpada do końcówki leja, robi się pusta przestrzeń, ale grawitacja nie wystarcza, żeby to, co zostało wyżej, opadło i dało się zassać. Działanie pulsacyjne też by to potwierdzało. Jeżeli to drobne szkiełko powstało przez kruszenie większych kawałków (a tak jest najprościej), to cząstki ścierniwa są kanciaste i łatwo się o siebie zaczepiają, a efektów tego doświadczyłeś. Masz na początek dwa wyjścia: albo zmienić ścierniwo na bardziej okrągłe, albo wstawić do leja zasypowego mały wibrator, który ułatwi opadanie ścierniwa. Jak rozumiem, nie po to kupowałeś nowy sprzęt, żeby go zaraz poprawiać. Skonsultuj się z producentem, może coś podpowie, a w szczególności w kwestii doboru ścierniwa. Z pewnością nie winiłbym pistoletu.
    SHOFFER
    Level 9  
    Dzięki wielkie za podpowiedź,szczególnie z tym wibratorem, ma to sens i może zadziałać :) Jak to ogarnę to opiszę efekt :) Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam