Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WAE... WAN...

17 Jul 2019 17:08 1959 3
  • Level 2  
    Witam, dostałem zadanie od żony znaleźć pralkę. Staram się dobrać w domu tak sprzęty by móc je samemu naprawić. Po lekturze forum znalazłem serię pralek Bosch WAE z rozbieralnym bębnem i wymiennymi łożyskami. Wybrałem już nawet model BOSCH WAE24240PL jak ktoś tu fajnie napisał taki Golf III 1.9 TDi :) Zastanawiam się jednak czy nie kupić czegoś z nowszym i cichszym silnikiem. Znalazłem serię WAN i tu mam różne informacje tzn o ile bęben jest rozbieralny o tyle są różne informacje co do łożysk. W kilku wątkach jest informacja, że łożyska są spolone z całą kompletną tylną część obudowy. W innych, że można wymienić oddzielnie. Opisujecie też, że na infolinii podawane są też różne odpowiedzi. Napisałem maila i dostałem taką wiadomość:

"Dziękujemy za wiadomość. W odpowiedzi na Pana maila pragnę poinformować, że zarówno seria pralek WAN… jak i WAE… mają rozbieralny bęben i możliwości wymiany samych łożysk."

Może ktoś z Was ma model WAN i może mi udzielić takiej informacji lub miał z nim styczność? Szukałem samych łożysk do jednego z tych modeli na stronie z częściami nory.pl i są tylko z tylną klapą.

Który z modeli WAN możecie polecić. Dodatkowe wymagania to głównie wsad 7-8 kg.

Z góry dziękuję!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Autorze łożyska ważna rzecz ale swego czasu pamiętam boom na kupowanie pralek Amica, bo wymienne łożyska. no i miały wymienne a sterowniki w serii awcn z 2010r psuły się na potęge, więc obojetne co wybierzesz z tych boschów...
  • Level 2  
    Może komuś się przyda. Kontaktowałem się jeszcze z serwisem opierając się na ich schemacie pralki serii WAN i dostałem taką informację:
    "Łożyska w serii WAN są wymienne, jednak nasz serwis nie pełni usługi wymiany samych łożysk. Wymieniane są łożyska wraz z tylnią częścią bębna. Same łożyska może Pan wybić na własną rękę."
  • Level 18  
    Widziałeś ile ten tył zbiornika kosztuje? Lepiej poczekaj na odpowiedź jakiegoś serwisanta czy można te łożyska wymienić.

Wymiana łożysk w klejonym zbiorniku z zastosowaniem lepszych łożysk niż fabryczne w wyspecjalizowanym serwisie z gwarancją to 200zł http://wymianalozysk.pl/#cennik także nie wiem skąd te ciśnienie na łożyska.