Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE... WAN...

17 Lip 2019 17:08 867 3
  • Poziom 2  
    Witam, dostałem zadanie od żony znaleźć pralkę. Staram się dobrać w domu tak sprzęty by móc je samemu naprawić. Po lekturze forum znalazłem serię pralek Bosch WAE z rozbieralnym bębnem i wymiennymi łożyskami. Wybrałem już nawet model BOSCH WAE24240PL jak ktoś tu fajnie napisał taki Golf III 1.9 TDi :) Zastanawiam się jednak czy nie kupić czegoś z nowszym i cichszym silnikiem. Znalazłem serię WAN i tu mam różne informacje tzn o ile bęben jest rozbieralny o tyle są różne informacje co do łożysk. W kilku wątkach jest informacja, że łożyska są spolone z całą kompletną tylną część obudowy. W innych, że można wymienić oddzielnie. Opisujecie też, że na infolinii podawane są też różne odpowiedzi. Napisałem maila i dostałem taką wiadomość:

"Dziękujemy za wiadomość. W odpowiedzi na Pana maila pragnę poinformować, że zarówno seria pralek WAN… jak i WAE… mają rozbieralny bęben i możliwości wymiany samych łożysk."

Może ktoś z Was ma model WAN i może mi udzielić takiej informacji lub miał z nim styczność? Szukałem samych łożysk do jednego z tych modeli na stronie z częściami nory.pl i są tylko z tylną klapą.

Który z modeli WAN możecie polecić. Dodatkowe wymagania to głównie wsad 7-8 kg.

Z góry dziękuję!
  • Poziom 11  
    Autorze łożyska ważna rzecz ale swego czasu pamiętam boom na kupowanie pralek Amica, bo wymienne łożyska. no i miały wymienne a sterowniki w serii awcn z 2010r psuły się na potęge, więc obojetne co wybierzesz z tych boschów...
  • Poziom 2  
    Może komuś się przyda. Kontaktowałem się jeszcze z serwisem opierając się na ich schemacie pralki serii WAN i dostałem taką informację:
    "Łożyska w serii WAN są wymienne, jednak nasz serwis nie pełni usługi wymiany samych łożysk. Wymieniane są łożyska wraz z tylnią częścią bębna. Same łożyska może Pan wybić na własną rękę."
  • Poziom 15  
    Widziałeś ile ten tył zbiornika kosztuje? Lepiej poczekaj na odpowiedź jakiegoś serwisanta czy można te łożyska wymienić.

Wymiana łożysk w klejonym zbiorniku z zastosowaniem lepszych łożysk niż fabryczne w wyspecjalizowanym serwisie z gwarancją to 200zł http://wymianalozysk.pl/#cennik także nie wiem skąd te ciśnienie na łożyska.